XXIII Niedziela Zwykła - 10 września

1. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża pw. św. Kazimierza.

2. W czwartek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża św. z tej okazji o godz. 17.30 będzie w kościele Droga Krzyżowa. Prosimy o przyozdobienie krzyży przydrożnych, a także kapliczek kwiatami i flagami.

3. Spotkanie Rady Parafialnej w piątek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

4. Dziękujemy wszystkim, którzy wczoraj tak bardzo licznie wzięli udział w pielgrzymce do Odporyszowa, dając świadectwo żywej wiary i umiłowania Matki Bożej. Dziękujemy serdecznie strażakom za zapewnienie bezpieczeństwa pielgrzymom. Bóg zapłać.

5. W sobotę o godz. 9.00. na prałatówce spotkanie chórku parafialnego. Zapraszamy chętne dziewczynki z klas III i IV do śpiewania w chórku.

6. W niedzielę 24 września udamy się na autokarową pielgrzymkę rodzin i małżeństw na Jasną Górę. Zapisy w sklepie p. Seternusów.

7. W sobotę 23 września w Słopnicach odbędzie się ogólno diecezjalne spotkanie Apostolskiego Dzieła Pomocy dla Czyśćca. Zapraszamy członków naszej wspólnoty do wzięcia udziału w tym spotkaniu.

8. W przyszłą niedzielę składka do puszek przed kościołem na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i w Tarnowie.

9. Dziękujemy dwóm rodzinom z Grochowisk za ufundowanie do kościoła pierwszego kinkietu oraz rodzinie z ul. Jagiellońskiej za ufundowanie drugiego kinkietu. Bóg zapłać.

10. Co powiedziała Maryja w czasie jedynych uznanych objawień w Polsce, dlaczego niemieckie firmy wymazują krzyże z kościołów? - o tym warto się dowiedzieć z dzisiejszego Gościa Niedzielnego.

11. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian:Pobiegło Zofia, Pobiegło Monika, Burdak Janina, Noga Kinga, Noga Anna.