XXIX Niedziela Zwykła - 22 października

1. Dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w parafialny dzień skupienia z okazji 3 rocznicy peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego. Bóg zapłać.

2. Z wielką radością informujemy, że nasza parafia ma bardzo funkcjonalny i piękny chodnik na cmentarzu. Dzięki doskonałej organizacji, prace związane z położeniem kostki na cmentarzu zostały wykonane w ciągu dwóch tygodni. Przy pomocy koparek, wywieziono z cmentarza kilkaset kubików ziemi, położono 1100 mb obrzeża, nawieziono 210 ton grubego kamienia, wykonano podsypkę z 65 ton z drobnego kamyczka i ułożono blisko 900 m2 kostki. Przygotowywane są metalowe poręcze, które zostaną zamontowane w bramach na podejściach do cmentarza. Bardzo serdecznie dziękujemy firmie Bruk Bet i firmie Radbet za dostarczenia materiałów budowlanych w bardzo dobrej cenie. Szczególnie dziękujemy firmie Piotra Wariasa, firmie Józefa Sipiora i synom, firmie Benedykta gawrona i synom, firmie Sławomira Podoska oraz Mariuszowi Bąbie za bardzo fachowe, dobre i piękne wykonanie robót - warto korzystać z ich usług - polecamy. Dziękujemy wszystkim, którzy pracowali w darze dla parafii oraz wszystkim, którzy przez kilka dni za skromną opłatą wykonali bardzo ciężkie prace fizyczne. Bóg zapłać. W czasie prac ziemnych nie można było uniknąć zabrudzenia pomników wybieranym piaskiem. Za tę niedogodność przepraszamy.

3. Z ofiar które zostały złożone do kopert na tacę w październiku, a złożono dotąd 430 kopert, wypłacono należności wszystkim pracownikom i prawie wszystkim firmom oraz zapłacono za kamień. Wpłacono zaliczkę na beton. Kostka i obrzeże będzie kosztowało parafię prawie 39 000 zł. Bardzo wielu parafian jest zaskoczonych i poirytowanych, jest tym, że nie wszyscy parafianie złożyli ofiary na cmentarz, a wszyscy z cmentarza i chodników korzystają.

4. Wypada teraz aby wszyscy dbali o czystość chodników, zwłaszcza przy usuwaniu ziemi i wynoszeniu śmieci. W niektórych miejscach kostka jest już mocno zabrudzona. Prosimy by o czystość chodnika troszczyli się wszyscy, a zwłaszcza ci, którzy mają w pobliżu groby swoich bliskich. Bez zgody Ks. Proboszcza nikomu nie wolno wjeżdżać na teren cmentarza jakimikolwiek pojazdami mechanicznymi.

5. Jęsli będzie odpoiwednia pogoda w czawrtek po Mszy św. udamy się w procesji różańcowej na cmentarz, by modlić sie za zmarłych. U ministrantów można pobrać kartki na wypominki. Jeżeli ktoś życzy sobie by wypominki były czytane o 7.00 lub 10.00 albo w Narożnikach należy to wyraźnie zapisać.

6. Katecheza parafialna dla uczniów kl. IV b w czwartek, dla klasy VI a w poniedziałek, a dla klasy VI b w środę o godz. 1615. Po katechezie uczniowie uczestniczą we Mszy św. i nabożeństwie różańcowym.

7. W przedsionku kościoła zbierane są podpisy w intencji ratowania nienarodzonych chorych dzieci. Do podpisu potrzebny będzie numer PESEL.

8. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym są informacje o misjonarzach z naszej diecezji.

9. Dziękujemy osobom, które sprzątały w tym tygodniu kościół. Bóg zapłać. Do sprzątania kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Kuta Urszula, Sojka Bronisława,Jagiełło Zuzanna, Skoczylas Teresa.