II Niedziela Adwentu - 10 grudnia

1. Dzisiaj przeżywamy dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem składka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. Zostało jeszcze tylko dwa tygodnie adwentu, dlatego zapraszamy wszystkich codziennie na Roraty o godz. 7.00 i 17.00.

3. Od soboty rano i wieczorem po roratach będzie odprawiana Nowenna do Dzieciątka Jezus. Prosimy, by dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami codziennie uczestniczyli w tym nabożeństwie.

4. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża pw. św. Kingi.

5. W sklepach naszej parafii są wystawione kosze na świąteczny dar serca dla chorych i samotnych parafian.

6. Zachęcamy do czytania Pisma św. i dobrych książek katolickich. Biblioteka parafialna jest czynna w każdą środę od godz. 16.00.

7. Od dzisiaj rozprowadzane są przez Caritas świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki. Dochód ze sprzedaży przeznaczany jest co roku na pomoc chorym dzieciom i oraz starszym w parafii. Warto ofiarować na ten szczytny cel hojny dar serca.

8. Katecheza parafialna dla klasy V b w poniedziałek, V a i IV a we wtorek, IV b w piątek o godz. 1615. Po katechezie młodzież uczestniczy w Roratach.

9. Intencje mszalne złożone na pogrzebie śp. ks. kanonika Ignacego Piwowarskiego w Buczu są odprawiane w tamtejszej parafii. Bliższe informacje na stronie Internetowej parafii Bucze.

10. Dziewięć rodzin z naszej parafii ufundowało 6 nowy kinkietów do nawy głównej, wyposażonych w ledowe żarówki. Dziękujemy Kamilowi i Zenonowi Wariasom za ich zamontowanie. Bóg zapłać.

11. Firma Bogdana Minora w darze dla parafii bezpłatnie wykonała i zamontowała przy bramach wejściowych na cmentarzu dwie barierki o długości prawie 30 m. Bóg zapłać. Koszt materiału 1900 zł.

12. Parafia ma obowiązkowe płatności: za ubezpieczenie OC kościoła, kaplicy i cmentarza - 700 zł., za wywóz śmieci z cmentarza 1700 zł., za kontrolę alarmów w kościele 615 zł. W ostatnim dniu listopada ks. Proboszcz zapłacił 4000 zł. ze swoich oszczędności jako wyrównanie za ogrzewanie gazem kościoła i kaplicy. Mamy zaległości za wykonanie chodników na cmentarzu. Z racji tych wydatków prosimy w przyszłą niedzielę o ofiary do kopert.

13. Ks. Mirosław Gucwa z naszej diecezji został biskupem w Afryce, Polska najskuteczniej pomaga Libańczykom, o tym koniecznie trzeba przeczytać w Gościu Niedzielnym. Zachęcamy do zakupienia albumu o naszej parafii „Drewniana perełka” jest to bardzo dobry prezent pod choinkę. Można go zakupić w ciągu tygodnia rano i wieczorem po roratach w przedsionku kościoła.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Kacała Beata, Aksamit Krystyna, Farat Adam, Farat Bożena, Kawa Józefa.