Święto Niepodległości

Dnia 11 listopada 2010 obchodziliśmy kolejną rocznicę odzyskania przez naszą Ojczyznę Polskę niepodległości. Uczniowie naszego gimnazjum przygotowali pod kierunkiem nauczycieli przepiękny, niezwykle wzruszający spektakl słowno muzyczny. Cała społeczność szkolna przeżywała go najpierw w szkole, a następnie zobaczyli go uczestnicy Mszy św. w intencji Ojczyzny. Eucharystii przewodniczył ks. prof. dr hab. Janusz Królikowski z Uniwersytetu im. Jana Pawła II w Krakowie. W homilii wezwała zebranych do stałego pogłębiania świadomości patriotycznej, poprzez krytyczną ocenę mediów, czytanie wartościowych książek historyczno-religijnych. Na koniec dokonał poświęcenia dwóch figur przedstawiających Matkę Bożą, które przez wiele lat były feretronami noszonymi przez dziewczęta w czasie procesji eucharystycznych i maryjnych. Zostały poddane generalnej renowacji w pracowni konserwatorskiej pani mgr Aliny Kostka Bernady. Ze względu na ich uświęcony długoletnim kultem wiernych charakter oraz wartość artystyczną zostały na stałe umieszczone w bocznej kaplicy Matki Bożej.