XIX Niedziela Zwykła - 7 sierpnia 2011 r.

1. Na prośbę wielu parafian z powodu bardzo trudnej sytuacji wielu rolników i zapowiadanych dalszych opadów deszczu, aby uratować zboże przed zniszczeniem proboszcz parafii Radgoszcz udziela rolnikom w parafii dyspensy na koszenie zboża w niedzielę 7 sierpnia 2011 r. Dyspensa nie obejmuje zbierania słomy, siana, orania itp. prac. Równocześnie informujemy, że obowiązkiem tych którzy z dyspensy skorzystają jest udział w niedzielnej Mszy św. oraz dobrowolny dobry uczynek. Może to być np. udział we Mszy św. w tygodniu, abstynencja od alkoholu, ofiara na kościół lub inny podobny uczynek. Prosimy pracujących przy żniwach o zachowanie trzeźwości i bezpieczeństwa.
  2. W środę różaniec o 18:30 poprowadzi Róża Haliny Rzeźnik.
  3. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie zbiórka do puszek na głodującą ludność Afryki.
  4. Od poniedziałku rozpoczynają się prace przy wymianie instalacji elektrycznej w kościele. Do pomocy w tych pracach od godz. 8.00 zapraszamy:

poniedziałek           - Gondek Władysław, Reczkowski Zbigniew

wtorek                    - Sołtys Ryszard, Pikul Leszek

środa                       - Szałaśny Józef, Biel Józef

czwartek                - Rój Franciszek, Miotła Jan

piątek                     - Gondek Józef, Szałaśny Marek

sobota                    - Kacała Sylwester, Pikul Paweł

5. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, są w nim ciekawe informacje o tragedii smoleńskiej. Jest jeszcze czasopismo Do Domu Ojca i prasa misyjna.

6. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół. Do sprzątania w sobotę o godz. 18.00 prosimy mieszkańców Porąb: Błocho Elżbieta, Niemczura Irena, Juzba Maria, Kacała Danuta