XXVII Niedziela Zwykła - 2 października 2011 r.

1. Rozpoczynamy 68 Tydzień Miłosierdzia. Z tej okazji na każdym nabożeństwie różańcowym będziemy się modlić w intencji chorych, samotnych i potrzebujących. Św. Brat Albert uczył, że powinniśmy być dla innych dobrzy jak chleb. Z tej okazji tak jak to było już w innych parafiach w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie można otrzymać „chlebek miłosierdzia”. Składane przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na bardzo ważny cel w naszej parafii.
  2. Ojciec św. Benedykt XVI zamianował pochodzącego z naszej diecezji bp Stanisława Budzika arcybiskupem metropolitą w Lublinie. Powierzajmy nowego biskupa w modlitwie Matce Bożej, której jest wielkim czcicielem.
  3. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca października. Prosimy spowiadać się w czasie wieczornych nabożeństw oraz według następującego porządku:

- w środę od godz. 17.00 cała szkoła podstawowa

- we czwartek od godz. 17.00 całe gimnazjum

- w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

4. W czwartek uczniowie klas III gimnazjum mają obowiązkowe spotkanie wraz z rodzicami w kościele.

5. W I piątek udamy się do chorych prosimy o 2 samochody z rodzin chorych Róży Baran i Eugenii Gondek.

6. W Narożnikach w każdą środę będzie Msza św. i różaniec. Jeśli będzie pogoda w środę będzie procesja różańcowa do kapliczki Matki   Bożej.

7. Prosimy Rodziców, by zmobilizowali swoje dzieci i młodzież do modlitwy różańcowej w kościele. Będą odmawiać jedną z tajemnic: w poniedziałek klasy III, we wtorek IV, we środę V, we czwartek VI, w piątek I gimnazjalne, w sobotę II, w niedzielę III gimnazjalne.

8. Dziękujmy wszystkim, którzy wzięli udział w pielgrzymce do kapliczki w sośninie.

9. W ubiegłą niedzielę 54 rodziny złożyło ofiary do kopert. Bóg zapłać.

10. Z okazji imienin naszemu drogiemu ks. Rafałowi życzymy Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i życzliwości ludzi. Zapraszamy wszystkich na Mszę św. i różaniec w poniedziałek, by modlić się w jego intencji.

11. Zechciejmy podzielić się z Seminarium Duchownym darami w naturze, tym czym obrodziły nasze pola. Zboże oraz warzywa można składać w plebańskiej stodole.

12. Dnia 19 listopada br. LO w Dąbrowie Tarn. będzie przeżywało jubileusz 90-lecia. Bliższe informacje na ten temat na tablicy ogłoszeń.

13. Zachęcamy do zakupienia Gościa Niedzielnego, gdzie są ciekawe artykuły o pielgrzymce papieskiej w Niemczech, Mały Gość Niedzielny zawiera kolorową olbrzymią mapę świata, jest także kwartalnika Do Domu Ojca i Żyjmy Ewangelią.

14. Dziękujemy osobom, które sprzątały kościół. Do sprzątania w sobotę o godz. 8.00 prosimy parafian: Sołtys Elżbieta, Podosek Renata, Wolak Halina, Cudak Zofia.