Święto naszego Gimnazjum im. Jana Pawła II

Z okazji święta Gimnazjum którego patronem jest Błogosławiony Jan Paweł II, w poniedziałek o godz. 8.00. odbyła się w naszym kościele uroczysta Msza św. w intencji całej społeczności szkolnej naszego gimnazjum.

W czasie homilii ks. proboszcz przybliżył nam postać Jana Pawła II jako człowieka modlitwy. Karol Wojtyła miał szczęście wzrastania w rodzinie, dla której potrzeba modlitwy była tak oczywista jak smak codziennego chleba. Papież obserwował swego ojca, Karola, urzędnika wojskowego, który codziennie klękał do modlitwy. Ojciec prowadził też małego Karola do kościoła parafialnego i zachęcał do modlitwy. Pewnego razu wręczył mu tekst modlitwy do Ducha Świętego, z którą Papież nigdy się nie rozstawał i codziennie ją odmawiał.

Karol jak kapłan, biskup i papież modlił się na różańcu, gdy pływał kajakiem i gdy chodził po górach. Modlił się gdy leżał po zamachu w szpitalu. Modlił się często w ciszy, leżąc krzyżem w prywatnej kaplicy, modlił się z krzyżem w rękach, gdy zbliżał się koniec jego życia. Całe Jego życie było modlitwą. Różaniec był jego ulubioną modlitwą.

Szukałem was mówił w ostatniej chwili życia Jan Paweł II, do młodych, a wy czy chcecie się ze mną modlić do Matki Bożej?