Święto Niepodległości 11.11.2011.

Biało-czerwony sztandar powiewa, a nad nim orzeł srebrzysty lśni

Tu moje miejsce na tej ziemi, gdzie słowo Polska wspaniale brzmi.

Ziemio ojczysta, tyleś przeżyła, byłaś ty mokra od krwi i łez

Byłaś i jesteś dla mnie kochana, tu moje miejsce na ziemi jest.

Nasze myśli, jak słowa poetki, biegną dziś - w tym szczególnym dniu - ku naszej ziemskiej matce, jaką jest Ojczyzna - Polska.

Najstarszemu pokoleniu staje w tym momencie przed oczyma historia ich życia, z przykrymi niestety przeżyciami ostatniej wojny. Młodszemu pokoleniu przypominają się lata zniewolenia powojennego i służba obcej ideologii. A najmłodszym... To, co zobaczą w telewizji lub usłyszą od dorosłych na temat Polski. I to niestety nie zawsze pochlebnego. Wszystkich nas jednak łączy troska o ten wspólny dom, który ma na imię Ojczyzna - skoro spotykamy się na Mszy św. w jej intencji. (Fragm. z homilii wygłoszonej w czasie Mszy św.).

Po Mszy św. młodzież naszego gimnazjum pod kierunkiem nauczycieli: A. Rosa, S. Frąc i W. Kwiecień przygotowała akademię. Na kanwie fragmentów z homilii Jana Pawła II wygłoszonego w czasie pielgrzymek do Polski przypominaliśmy sobie jak bardzo kochał Polskę Jan Paweł II, który równocześnie prosił nas byśmy jak najpiękniej kochali i służyli naszej Ojczyźnie. Niech Bóg błogosławi naszym szlachetnym wysiłkom. Niech błogosławi naszą Ojczyznę.