XXXIII Niedziela Zwykła - 13 listopada 2011 r.

1. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata.
  2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy wyjątkowo licznie uczestniczyli w tym roku w nabożeństwach za zmarłych w Oktawie Wszystkich Świętych. Smutne jest jednak to, że tak nie wielu Parafian zwłaszcza młodzieży modliło się w naszym kościele w Święto Niepodległości.
  3. W przyszłą III niedzielę listopada prosimy o ofiary na zapłatę I raty za renowację polichromii prezbiterium. Całość robót to kwota 172 900 zł. Otrzymaliśmy 90 000 zł dotacji. Jako wkład własny parafia odliczy 18 000 zł za rusztowanie i wykonane prace. Mamy w ratach do zapłacenia 64 900 zł.
  4. Prawdopodobnie w tym tygodniu zakończą się prace przy remoncie prezbiterium. Do rozebrania rusztowania w prezbiterium w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców ul. Jagiellońskiej: Taraska Feliks, Kacała Stanisława, Brzychczy Józef, Wolak Henryk, Nowak Maria, Seternus Eugeniusz, Gondek Kazimierz, Sipior Jan, Błach Bronisław, Wałaszek Roman, Wątroba Jerzy, Lupa Marek, Kupiec Marian, Pikul Marian, Kmieć Wiesława, Baran Bronisław, Micek Stefan, Glista Tadeusz. Potrzebny będzie traktor z wozem. W razie zastępstwa prosimy o takie osoby, by mogły demontować  rusztowanie. Jeśli prace nie zostaną ukończone poinformujemy telefonicznie.
  5. Spotkanie Akcji Katolickiej dziś po Mszy Świętej popołudniowej na prałatówce.
  6. Z ofiar jakie zbierano na składkach w czasie ślubów odrestaurowano mosiężną lampę w przedsionku kościoła.
  7. Przed Wszystkimi Świętymi Zakład Komunalny wywiózł 6, 5 ton śmieci za które rachunek w wysokości 1400 zł. musi zapłacić Parafia. Tymczasem kontenery na śmieci są puste a usypana została kopa śmieci ze zniczy. Ponawiamy prośbę, by wszystkie doniczki z kwiatkami oraz wszystkie wieńce zabierać do domu, a inne śmieci wsypywać do kontenera. Dbajmy wzajemnie o zachowanie  dobrych zwyczajów.
  8. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym są ciekawe artykuły o naszej Ojczyźnie oraz Małego Gościa.
  9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 15.00 prosimy Parafian: Sołtys Renata, Nowak Józefa, Kozicka Teresa, Kułaga Janina, Walczak Maria