IV Niedziela Adwentu - 18 grudnia 2011 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu - 18 grudnia 2011 r.

1. Zapraszamy codziennie wszystkich, a szczególnie rodziców z dziećmi na Nowennę do Dzieciątka Jezus.
  2. W środę różaniec o 17.30 poprowadzi Róża Władysławy Pikul.
  3. W poniedziałek udamy się z duszpasterską, świąteczną posługą do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Kupiec Bronisławy i Honoraty Pikul. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas w imieniu Parafii odwiedzą w tym tygodniu chorych i złożą im świąteczne życzenia i upominki.
  4. W środę w naszej parafii będzie spowiedź adwentowa dla wszystkich parafian. Roraty o godz. 8.00 i 18.00 . Spowiedź od 8.30 do 12.00 z półgodzinną przerwą o 10.00; i po południu od 15.00 do 18.00 z przerwą półgodzinną o 16.00. Spowiedź jest do 18.00 po to, by także pracujący mogli się spokojnie wyspowiadać. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w środę bo w następnych dniach, mamy nadmiar duszpasterskich obowiązków.
  5. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Prosimy o religijne przeżycie tej rodzinnej uroczystości. Odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólny pacierz, połammy się opłatkiem i śpiewajmy kolędy. Nie zapomnijmy w tym dniu o samotnych i chorych.  Nie spożywajmy w tym dniu alkoholu.
  6. Pasterka w Narożnikach o godz. 22. 30, w kościele parafialnym o 24. 00. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w niedzielę.
  7. Prosimy o składanie darów serca w sklepach spożywczych. Spotkanie Caritasu we wtorek po roratach. W środę do południa prosimy o odebranie świątecznych paczek na Prałatówce  przez rodziny, które tradycyjnie otrzymują pomoc świąteczną.
  8. W środę na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 dzieci, które nie opuściły ani jednych rorat i przyniosą plansze z wszystkimi obrazkami otrzymają nagrodę.
  9. Rozprowadzane są świece na wigilijny stół i poświęcone opłatki. Zostało jeszcze wiele świec za które musimy zapłacić, prosimy o ich zakupienie i przekazanie choćby w prezencie znajomym, a także zaświecenie na grobach naszych bliskich.
  10. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego, Żyjmy Ewangelią. W Małym Gościu jest płyta z bardzo wartościowym filmem dla dzieci.
  11. W tym tygodniu zostały zatwierdzone sprawozdania z wykonanych prac w prezbiterium, otrzymanych dotacji oraz z wykonania instalacji elektrycznej.
  12. Ks. Wł. Dudek w Tarnowie odprawi 7 Mszy św. za + Zygmunta Sojkę, a ks. J. Królikowski 10 Mszy św. za Mieczysława Błachańca i Stanisława Pikula od uczestników pogrzebu.
  13. Znaleziono przy kościele rower jest do odebrania u ks. Prałata. W piątek na parkingu został uszkodzony samochód świadków prosimy o podanie informacji w celu wyjaśnienia tej sprawy.
  14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w czwartek od godz. 8.00 prosimy parafian: Nytko Stanisława, Wnęk Anna, Lichorobiec Marzena, Lichorobiec Maria i Ławicki Stanisław. W sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Banaś Teresa, Sojka Stefania, Burzec Lucyna, Moździerz Janina, Dworak Janina, Kapusta Emilia.