Życzenia świąteczne

Obyś rozdarł niebiosa i zstąpił...

Ani ucho nie słyszało, ani oko nie widziało

żeby jakiś bóg poza Tobą, Panie działał tyle dla tego,

co w Nim pokłada ufność, (Iz 63, 19; 64, 3)

Ten, który stworzył świat i ten, który narodził się w grocie betlejemskiej i nadal mieszka pośród nas w Eucharystii, to ten sam Bóg żyjący, który do nas siebie zwraca, kocha nas i pragnie doprowadzić nas do życia wiecznego” (Benedykt XVI)

Gdy pochylamy się na Tajemnicą Bożego Narodzenia zostajemy przeniknięci nowym blaskiem Wcielonego Słowa. Niech zatem Ono jeszcze bardziej jaśnieje przez wiarę w naszych duszach i odbija się dobrocią dzieł i czynów w naszym życiu! Módlmy się wspólnie, aby Jezus - który na słowo Kapłana, tyle razy przeistacza chleb w Swoje Ciało, a wino w Swoją Krew - dokonał całkowitego przeobrażenia nas w Siebie i uzdolnił do uczestnictwa w dziele świętych w Światłości.

Łamiąc się Wigilijnym opłatkiem z Drogimi Parafianami życzymy wszelkiego Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowia i życzliwości ludzi.

Niech przyjście Syna Bożego na świat

w osobie Małej Dzieciny

rozjaśni mroki tego co trudne niezrozumiałe,

niech umocni w was to co kruche i słabe.

Niech przyniesie

błogosławione owoce Ducha i zdroje Bożego Miłosierdzia.