V Niedziela Wielkiego Postu - 25 marca 2012 r.

1. W najbliższą sobotę w naszej parafii będzie spowiedź przed świąteczna w godzinach od 8.30 do 10.00, i od 10.30 do 12.00. Nie odkładajmy spowiedzi na później, bo do świąt powinniśmy się przygotować duchowo, by trwać w łasce uświęcającej w Wielkim Tygodniu i w Oktawie Wielkanocy.

2. W poniedziałek obchodzimy uroczystość Zwiastowania NMP. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00, w Narożnikach o godz. 18.00. Zachęcamy do włączenia się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, by przez 9 miesięczną codzienną modlitwę upraszać u Pana Boga łaskę opamiętania dla złych ludzi oraz łaskę uchronienie od śmierci każdego nienarodzonego, poczętego dziecka. Legitymacje Duchowej Adopcji są wyłożone na oknach w przedsionku.

3. W środę różaniec o 16.30 poprowadzi róża Renaty Podosek.

4. W najbliższy piątek z okazji 7 rocznicy odejścia do Domu Ojca bł. Jana Pawła II młodzież naszej parafii po Mszy św. wieczornej wykona Misterium Męki Pańskiej. W nabożeństwie mają obowiązek wziąć udział wszyscy gimnazjaliści, gdyż bł. Jan Paweł II jest ich Patronem. Zapraszamy na nabożeństwo także wszystkich Parafian.

5. Droga Krzyżowa w piątek będzie o godz. 17.30., w Narożnikach o 16.30 Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00. Na Gorzkich Żalach będą zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

6. Od poniedziałku w sklepach spożywczych będą wystawione kosze na dary serca dla potrzebujących w naszej parafii. Prosimy też o jałmużnę postną do skarbonki św. Franciszka pod chórem.

7. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają od dziś baranki i paschaliki na Wielkanoc.

8. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym jest płyta z pieśniami na Wielki Tydzień, w Mały Gościu jest płyta z testami dla uczniów klas III gimnazjum, jest nowy numer Do Domu Ojca. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej, bo ostatnio bardzo spadła ilość czytelników Gościa Niedzielnego, a tak wiele jest w nim niezwykle dobrych artykułów na temat życia religijnego.

9. Przypominamy o Konkursie Palm – szczegółowe warunki na tablicy ogłoszeń.

10. Zachęcamy do korzystania z naszej parafialnej strony internetowej: www.radgoszcz.diecezja.tarnow.pl/

11. Nadleśnictwo w Dąbrowie Tar., kieruje apel o nie wypalanie traw i ostrożne zachowywanie się w lesie w czasie posuchy. Pożary łąk i lasów niszczą i zagrażają ludzkiemu życiu i gospodarstwom.

12. Komendant Policji w Dąbrowie informuje, że wyznaczona została nagroda 12 000 zł za przekazanie informacji nt. sprawców włamania do domu Mariusza Kmiecia. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Lichorobiec Longina, Banaś Teresa, Nowak Marian, Kras Maria.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.