Niedziela Palmowa - 1 kwietnia 2012 r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zachęcamy do pobożniejszej modlitwy, zachowana postu, jałmużny i dobrych uczynków. Zapraszamy wszystkich Parafian do gorliwego udziału w nabożeństwach od Wielkiego Czwartku do Wielkanocy. Prosimy o udekorowanie wszystkich przydrożnych Krzyży.

2. Młodzież naszej parafii przedstawiła w piątek niezwykle piękne misterium Męki Pańskiej. Wszystkich którzy nie brali w nim udziału zapraszamy dziś o godz. 15.00.

3. Na Gorzkich Żalach będą zbierane dziś ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie jako jałmużna postna.

5. W Wielki Poniedziałek o godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych – prosimy, by dzisiaj zgłosić wszystkich nowych chorych, którzy nie mogli przed świętami być w kościele do spowiedzi św. Prosimy o 2 samochody z rodzin chorych Eugenii Warzecha i Romana Kmiecia.

6. Do wtorku możemy składać produkty spożywcze i środki czystości w sklepach na rzecz Caritas. Przed kościołem rozprowadzane są baranki wielkanocne paschaliki i - jest ich jeszcze 50. Prosimy o ich nabywanie – można je wykorzystać po poświęceniu w Wielką Sobotę, by złożyć je na grobach naszych bliskich. Spotkanie Pań z Caritasu we wtorek o 18.00 na prałatówce.

7. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża pani Haliny Rzeźnik.

8. W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 22.00. Adorację w godz. od 19.30 do 20.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie, a od 21.00 do 22.00 Kapłani.

9. W Wielki Piątek będzie całodzienna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy według następującego porządku:

-  od 7.00 sprzątanie kościoła

-  od godz. 9.00 adoracja młodzieży gimnazjalnej,

-  o godz. 10.00 Droga Krzyżowa i adoracja dla wszystkich dzieci z przedszkola i podstawówki. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą skarbonki do których zbierały pieniążki w Wielkim Poście.

-  od 11.00 do 15.00 adoracja prywatna.

-  o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dla chorych i tych którzy nie mogą przyjść na Liturgię Wielkiego Piątku wieczorem.

-   od 17.00 do 18.00 adorację prowadzi róża Joanny Warias.

10. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Najpierw będzie Droga Krzyżowa, następnie Liturgia Słowa Bożego, Adoracja Krzyża św., Komunia Św. i Gorzkie Żale.

-  od godz. 20.30 do 21.30. adorację Pana Jezus w grobie poprowadzi Akcja Katolicka

-  od godz. 21.30 - do 22.30 róża pani Renaty Podosek

-   od 22.30 będzie adoracja prywatna.

Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na potrzeby prześladowanych katolików mieszkających w Ziemi Świętej. Prosimy o zachowanie w Wielki Piątek postu ścisłego, oraz abstynencji od napojów alkoholowych i pokarmów mięsnych, podobnie uczyńmy w Wielką Sobotę.

11. W Wielką Sobotę poświęcenie wody przed kościołem o godz. 8.00, po nim poświęcenie pokarmów i tak co godzinę do godz. 13.00. Po każdym poświęceniu pokarmów odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy grobie Pana Jezusa. Od godz. 13.30 do 16. 00 przerwa w adoracji na sprzątanie kościoła.

12. Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się o godz. 20.00 i zakończy się uroczystą procesją Rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy Straż Pożarną o wartę przy Grobie i przygotowanie asysty. W Wielką Sobotę prosimy przynieść do kościoła gromnice z osłonkami, by nie pochlapać woskiem ławek i posadzki.

13. W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. wieczornej.

14. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz czasopismo Do Domu Ojca.

15. Do posprzątania kościoła w Wielki Piątek o 7.00 rano prosimy Panie: Dworak Celina, Kmieć Bożena, Wiatr Małgorzata, Minorczyk Elżbieta, Moskal Bożena. W Wielką Sobotę do sprzątania o 13.30 prosimy panie: Potok Danuta, Ptak Felicja, Pikul Maria, Golec Wanda, Schab Zofia.