Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego - 8 kwietnia 2012 r.

1. Z okazji Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego życzymy wszystkim naszym Parafianom w kraju i za granicą, Gościom i Dobroczyńcom naszej parafii, radości płynącej od Chrystusa Zmartwychwstałego, pokoju serca z płynącego z częstego przyjmowania Jezusa w Komunii św. i obfitości łask Bożych na każdy dzień życia. Dziękujemy za wszystkie życzenia świąteczne jakie otrzymaliśmy.

2. Dzisiaj kończy w naszej parafii swoją wielkopostną duszpasterską praktykę diakon Hubert Komoniewski. Dziękujemy mu za pobożnie, pracowicie i gorliwie spędzony czas praktyki. Życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i wszelkiej pomyślności na drodze kapłańskiego powołania.

3. Od Wielkiego Piątku do Niedzieli Miłosierdzia Bożego trwa Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Z tej okazji przez cały tydzień będą odprawiane Msze św. o godz. 18.00, z wystawieniem Najświętszego Sakramentu i Koronką do Bożego Miłosierdzia.

4. Przyszła niedziela jest świętem Miłosierdzia Bożego. Wytrwajmy wszyscy w stanie łaski uświęcającej, by przez przyjęcie Komunii św. zaczerpnąć obfitych łask Bożego miłosierdzia.

5. Spotkanie dzieci klas drugich przygotowujących się do I Komunii św. wraz z rodzicami w środę o 18.00.

6. Składamy serdeczne Bóg zapłać za dary złożone w sklepach i za jałmużnę w kościele jako „Dary serca” dla potrzebujących. Właścicielom sklepów dziękujemy za umożliwienie zbiórki. Wręczyliśmy paczki 17 rodzinom.

7. Jutrzejsza składka przeznaczona jest na KUL i UJP II.

8. Dziękujemy serdecznie: ks. Rafałowi i diakonowi Hubertowi, pani Organistce, panom Wiesławowi i Janowi Dykasom za przygotowanie i prowadzenie śpiewów liturgicznych w czasie Triduum Paschalnego, Ks. Prałatowi za posługę w konfesjonale, ministrantom i lektorom za gorliwą służbę, tym którzy przygotowywali i prowadzili adoracje w Ciemnicy i przy Grobie, paniom Bożenie i Katarzynie i Szwajkosz wraz z młodzieżą za wykonanie Ciemnicy i Grobu Pańskiego, Ochotniczej Straży Pożarnej a szczególnie młodym strażakom za asystę przy Grobie Pańskim i w czasie Rezurekcji - Bóg zapłać. Szczególne podziękowanie składamy wikariuszowi ks. Rafałowi za wygłoszenie kazań pasyjnych na Gorzkich Żalach.

9. Akcja Katolicka organizuje w przyszłą niedzielę autokarową pielgrzymkę do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach zapisy w sklepie p. Seternusów.

10. Od Marszałka Województwa Małopolskiego otrzymaliśmy skromną dotację w wysokości 30 000 zł., na renowację części sufitu w nawie głównej dlatego od wtorku przystępujemy do budowania rusztowania. Do prac zapraszamy mieszkańców Zarzecza za rzeką: Rój Józef, Stanisław Burzec, Adam Doroż, Jan Dykas, Wiesław Dykas, Ryszard Burzec, Piotr Bodziony, Wojciech Lichorobiec, Krzysztof Rogala, Ryszard Pikul. Potrzebne będą 2 traktory z wozami do przewiezienia rusztowania Prosimy o niezawodne przybycie, by wykonać zamierzone prace.

11. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek o godz. 16.00 prosimy panie: Pikul Małgorzata, Pikul Krystyna, Ledwoń Janina, Ledwoń Zofia.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.