Święto Miłosierdzia Bożego - 15 kwietnia 2012 r.

1. Dzisiejsza II Niedziela Wielkanocna to Święto Bożego Miłosierdzia i równocześnie patronalne święto Caritas. Wszystkim Paniom z Caritasu i Parafianom, którzy pełnią uczynki miłosierne wobec potrzebujących pomocy w naszej parafii składamy serdeczne podziękowania i życzymy obfitych łask od Jezusa Miłosiernego.

2. We wtorek o godz. 15.30 młodzież z trzech Parafii przyjmie sakrament bierzmowania. Z tej okazji w poniedziałek od godz. 17.00 będzie spowiedź święta, Msza św. i próba. Obecność wszystkich kandydatów jest obowiązkowa. Składka w czasie bierzmowania przeznaczona będzie na stypendia dla uzdolnionej, ale biednej młodzieży z terenów wiejskich.

3. Od 22 do 28 kwietnia będziemy przeżywać Tydzień Biblijny. Zechciejmy prywatnie i w gronie rodzinnym coraz częściej czytać Pismo św.

4. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża Józefa Wariasa.

5. Z pracowni konserwatorskiej przywieziono odnowione figury św. Józefa i św. Franciszka z ołtarza św. Franciszka. Proponujemy, by kandydaci do bierzmowania i dzieci komunijne ufundowały ich renowację jako dar ołtarza z okazji przyjęcia sakramentów świętych.

6. Bardzo serdecznie dziękujemy Sławomirowi Podoskowi i mieszkańcom Zarzecza za rzeką za solidnie wykonanie rusztowanie, Henrykowi Wolakowi i Wiesławowi Kwiecień, Stefanowi Wróbel za użyczenie materiału oraz panu Stefanowi Saładydze i sąsiadom za wykonane prace na plebanii. Bóg zapłać.

7. Rozpoczęły się prace konserwatorskie przy renowacji polichromii sufitu i ściany bocznej. Prace będą trwały do jesieni. Prosimy by w ciągu tygodniu siadać w ławkach po prawej stronie kościoła. Za utrudnienia przepraszamy.

8. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego w którym jest piękny duży obraz Jezusa Miłosiernego.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek o godz. 8.00 prosimy parafian: Noga Anna, Noga Maria, Pobiegło Zofia, Pikul Irena, Panek Maria. W sobotę o godz. 8.00 panie: Kawa Władysława, Minorczyk Wanda, Rokocz Felicja, Grabowska Helena, Kazibut Krystyna.