Roboty konserwatorskie w kościele

Zgodnie z umową nasza Parafia uczestniczy w pracach konserwatorskich przy polichromii nawy głównej. Parafianie z Zarzecza za rzeką w sobotą 12 maja wykonali impregnację całego sufitu nawy głównej. Zużyto ponad 120 l środków zatruwających szkodniki i impregnujących deski. Koszt środków to kwota blisko 2500 zł. Aby wykonać tę pracę trzeba było zrekonstruować ocieplenie sufitu i ponownie je szczelnie ułożyć. Od 14 maja trwały prace przy czyszczeniu z przemalowań lamperii w całym kościele. Oczyszczono ok. 70 m2 powierzchni, która następnie zostanie w miejscach uszkodzonych przez robaki i wilgoć uzupełniona, wyszpachlowana i pokryta farbą. Prace bardzo sumiennie wykonali parafianie z Zarzecza za rzeką.