XVI Niedziela Zwykła - 22 lipca 2012 r.

1. W środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi róża Haliny Rzeźnik.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy w piątek wzięli udział we Mszy św. na cmentarzu.

3. Przypominamy wszystkim, że niedziela z woli Pana Boga jest dniem świętym dlatego należy uczestniczyć pobożnie we Mszy św. i nie należy ciężko pracować.

4. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii Parafialnej w Dąbrowie Tarnowskiej. Koszt uczestnictwa to 90 zł, druga osoba z rodziny płaci 60 zł, a każda następna tylko 10 zł, resztę funduje Caritas diecezjalna. Spotkanie przedpielgrzymkowe w niedzielę 5 sierpnia w Dąbrowie o godz. 19.00. Szczegółowe informacje są na tablicy ogłoszeń. Prosimy rodziców, by zezwolili dzieciom na udział w niezwykle pożytecznej formie odpoczynku i pogłębiania wiary jakim jest piesza pielgrzymka.

5. Caritas Diecezji Tarnowskiej co roku we wakacje organizuje akcję „Tornister pełen Uśmiechów”. Nasza parafia otrzymała 10 tornistrów, które zostaną wypełnione przyborami szkolnymi i przekazane dzieciom z najbardziej potrzebujących rodzin. Tornistry będą wyłożone w przedsionku kościoła i do nich będziemy składać przybory. Gdyby ktoś prywatnie lub jakaś firma działająca w parafii zechciała ufundować wyprawkę samodzielnie można plecaki zabrać z zakrystii, ich wręczenie będzie miało miejsce pod koniec wakacji.

6. W ubiegłą niedzielę ofiary do kopert na zapłatę za renowacji polichromii kościoła złożyło 295 rodzin. Bóg zapłać za złożone ofiary.

7. Dzięki staraniom Ks. Proboszcza nasza parafia otrzymała od Zarządu Powiatu Dąbrowskiego dotację w wysokości 10 000 zł na renowację polichromii nad chórem organowym.

8. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego, oraz prasy misyjnej – by wesprzeć misje Kościoła katolickiego.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę o godz. 17.00 prosimy panie: Kacała Helena, Kacała Wiesława, Pikul Agata, Szałaśny Grażyna, oraz w sobotę od godz. 8.00: Kupiec Wioletta Szałaśny Wioletta, Giża Krystyna, Wąż Longina, Niemczura Władysława, Biel Halina, Kopia Stanisława. Potrzebne będą 3 motyki do uporządkowania grządki przy parkingu kościoła.