XVII Niedziela Zwykła - 29 lipca 2012 r.

1. Usłyszeliśmy prośbę Polskich Biskupów w sprawie naszej osobistej odpowiedzialności za trzeźwość w naszych rodzinach. W naszej parafii co roku z powodu nadużywania alkoholu poszkodowanych między innymi poprzez wypadki - także śmiertelne jest wiele osób. Zechciejmy wszyscy w miesiącu sierpniu zrobić w dziedzinie trzeźwości nawet najmniejsze dobre postanowienia.

2. W środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi róża Joanny Warias.

3. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca. Ponieważ w parafii będzie spowiadało tylko dwóch kapłanów, prosimy by wyspowiadać św. według następującego porządku:

• w środę od godz. 18.00 dzieci ze szkoły podstawowej
  • we czwartek od godz. 18.00 gimnazjaliści
  • w piątek od godz. 18.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

4. W I piątek udamy się do chorych prosimy o 2 samochody z rodzin: Czerwona Maria, Lichorobiec Edward.

5. W I sobotę różaniec za powołanych o godz. 18.30 i liturgię Mszy św. poprowadzą członkowie Towarzystwa Przyjaciół Tarnowskiego Seminarium Duchownego.

6. Prosimy, o przygotowanie wieńców żniwnych na uroczystość Wniebowzięcia NMP, będą wartościowe nagrody.

7. W przedsionku kościoła są tornistry, które zechciejmy wypełniać przyborami dla potrzebujących dzieci.

8.  W ubiegłą niedzielę ofiary do kopert na zapłatę za renowacji polichromii kościoła złożyło 56 rodzin. Bóg zapłać za złożone ofiary.

9.  Dziękujemy naszej rodaczce s. Marcie Wąż z Narożnik i jej przyjaciołom z Wiednia za przekazany dar 1000 euro na renowację polichromii w naszym kościele - zostanie odnowiony obraz Boga Ojca. Dziękujemy pewnemu małżeństwu za ofiarowany 1000 zł. Gdyby ktoś zechciał zakupić dla parafii nowe wyposażenie w cenie od 700 do 1000 zł. prosimy o kontakt z ks. Proboszczem.

10. Dziękujemy rodzinom Brzychczy i Gmyr z Małego Dworu, Sojka z Kaczówki, Juzba z Porąb, Kogut z Tarnowskiej, Saładyga z Górek za przekazane dary na żywienie pracowników pracujących w kościele.

11. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego, oraz prasy misyjnej - by wesprzeć misje Kościoła katolickiego.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę o godz. 16.00 prosimy panie: Gondek Krystyna, Burzec Elżbieta, Kuta Bożena, Błachaniec Krystyna, Gondek Teresa, oraz w sobotę od godz. 8.00: Łach Eugenia, Rój Alina, Kupiec Janina, Miotła Maria.