XIX Niedziela Zwykła - 12 sierpnia 2012 r.

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

XIX Niedziela Zwykła - 12 sierpnia 2012 r.

1. W środę przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak jak w niedzielę. Uroczyste poświęcenie wieńców żniwnych na Mszy św. o godz. 11.30. Poświęcenie małych wianków ziół na wszystkich Mszach św. O godz. 6.40 będą śpiewane godzinki.

2. W tym tygodniu zakończy się kolejny etap renowacji polichromii nawy głównej polegający na zdjęciu farby olejnej, szpachlowaniu i impregnacji sufitu i ścian. Z tej okazji przyszłą III niedzielę miesiąca prosimy o ofiary do kopert na zapłatę za wykonane prace.

3. W ubiegłą niedzielę ofiarowano 2 tornistry z wyprawką dla dzieci. W środę dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będą zbierały do tornistrów przybory szkolne i drobne ofiary.

4. Ks. Proboszcz z Borek zaprasza na Nadwiślańskie Dożynki Religijne w niedzielę 19 sierpnia o godz. 14.00. Zachęcamy by na tą uroczystość pojechały delegacje z wieńcami żniwnymi.

5. Wspólnota Hospicjum w Dąbrowie T., organizuje 15 sierpnia od godz. 15.00 IX Festyn Charytatywny na potrzeby bieżące działalności Hospicjum.

6. Dziękujemy Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Obronie Cywilnej za przeprowadzone specjalistyczne ćwiczenia na wypadek ratowania naszego kościoła w czasie pożaru. Pamiętajmy, że gdy usłyszymy bardzo głośne i długie bicie dzwonów na sygnaturce i z dzwonnicy to znak, że nasz kościół jest w poważnym niebezpieczeństwie i należy natychmiast pośpieszyć na ratunek. Obserwując skutki nawałnic w różnych rejonach polskich, a nawet blisko naszej parafii zachęcamy wszystkich do ubezpieczenia zwłaszcza domów mieszkalnych.

7. Dziękujemy rodzinie z ul. Orzeszkowej za dar 300 euro na renowację 2 lamp w zakrystii. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy mieszkańcom Zadębia za prace przy kościele Bóg zapłać. Dodatkowo pracowali: Kułaga Zdzisław, Świder Krzysztof, Sołtys Leszek, Podosek Andrzej. W tym tygodniu kontynuowane będą prace przy renowacji ogrodzenia kościoła. Zapraszamy do niej mieszańców Podlesia. Gdyby ktoś nie mógł przyjść prosimy o zastępstwo lub zgłoszenie – są chętni do pracy. Prosimy zabrać rękawiczki:

poniedziałek - Jagódka Adam, Sołtys Leszek, Mendys Stanisław, Mendys Andrzej, Kubek Zygmunt, Jarosz Zdzisław, Kubek Piotr, Kubek Tadeusz,

wtorek - Jopek Ludwik, Sołtys Marian, Piłat Władysław, Podosek Piotr, Krawiec Zdzisław, Sołtys Kazimierz, Kuśnierz Zbigniew

czwartek - Krzemińska Józefa, Kopia Marek, Świder Jan, Kułaga Edward, Cierpik Andrzej, Nowosielski Stanisław, Augustynowicz Krzysztof

piątek - Kozicki Andrzej, Mroczek Jan, Kusiak Józef, Ogorzałek Franciszek, Sadko Jacek, Jopek Bogusław, Dudek Antoni, Walczak Maria.

sobota - Kaczocha Zdzisław, Nowak Krzysztof, Nowak Dariusz, Przybyło Józef, Aksamit Czesław, Początek Mieczysław, Seternus Zygmunt, Moskal Julian.

9. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest za darmo płyta z pięknymi pieśniami ku czci Matki Bożej, możemy się też dowiedzieć dlaczego w Niemczech zamykają elektrownie atomowe, a rząd w Warszawie mimo sprzeciwu większości społeczeństwa zamierza je budować.

10. Dziękujemy 5 ministrantom, którzy przez cały tydzień po godzinie porządkowali kompozycje z kamieni wokół kościoła, które niszczą małe dzieci. Prosimy rodziców, by pilnowali swoje pociechy, bo od porozrzucanych kamieni niszczy się kosiarka przy koszeniu trawy, a ponadto rzucając kamieniami dziecko można komuś wybić oko.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w wtorek od godz. 16.00 prosimy panie: Burzec Julia, Reczkowska Marta, Gierczyńska Janina, Gierczyńska Maria oraz w sobotę z Małego Dworu od godz. 8.00: Kupiec Dorota, Gmyr Helena, Minorczyk Stefania, Pikul Krystyna, Kupiec Danuta, Kaczocha Teresa.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.