XXII Niedziela Zwykła - 2 września 2012 r.

1. W sobotę przypada uroczystość Narodzenia NMP czyli tzw. Święto MB Siewnej. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. W Narożnikach o 18.00. Bardzo serdecznie prosimy, by wszyscy gospodarze przynieśli do poświęcenia ziarna zbóż na zasiew.

2. Zapraszamy wszystkich parafian w sobotę na pieszą pielgrzymkę do Odporyszowa. Po modlitwach i błogosławieństwie w kościele o godz. 6.00 wyruszamy w drogę.

3. Nabożeństwo na rozpoczęcie roku szkolnego dla Zespołu Szkół Publicznych w poniedziałek o 8.00, dla Przedszkolaków o 9.00. Plan przywozów dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego: 7.05 Żdżary; 7.20 Narożniki; 7.05 Podlesie; 7.15 Zarzecze; 7.40 Zadębie.

4. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Teresy Kubek.

5. Od tego tygodnia Msze św. wieczorne będą odprawiane godzinę wcześniej czyli o 18.00. W środę o godzinę wcześniej otwarta będzie kancelaria parafialna.

6. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Nie wszystkie dzieci i gimnazjaliści przystąpili do spowiedzi, dlatego prosimy, by spowiadać się według następującego porządku:

-  w środę od godz. 17.00 szkoła podstawowa

-  w czwartek od godz. 17.00 gimnazjum

-  w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

7.  W I czwartek od godz. 16.00 spowiedź, różaniec i obowiązkowe nabożeństwo dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców.

8.  W I piątek udamy się do chorych prosimy o 2 samochody z rodzin: Stefanii Gondek i Genowefy Nowak.

9.  Spotkanie wszystkich ministrantów w poniedziałek o 14.00, a Akcji Katolickiej w środę po Nowennie.

10. W ubiegłą niedzielę ofiary do kopert na zapłatę za renowację polichromii złożyło 34 osoby. Bóg zapłać za złożone ofiary.

11. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 10.00 dwanaście dzieci z naszej parafii otrzyma „Tornistry pełne uśmiechu”, które ufundowało wielu parafian, za co składamy im serdecznie Bóg zapłać

12. Bardzo serdecznie dziękujemy: Straży Pożarnej, delegacji Koła Gospodyń Wiejskich, dzieciom I komunijnym, Liturgicznej Służbie Ołtarza i wszystkim którzy czynnie włączyli się w pobożne przeżycie uroczystości odpustowej. Bóg zapłać.

13. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy przekazali hojne dary serca na żywienie pracowników pracujących przy polichromii oraz z okazji odpustu. Bóg zapłać.

14. W tym tygodniu zakończone zostały prace prowadzone przez parafię przy wykonywaniu ozdobnych klombów przy ogrodzeniu kościoła. Z naszych parafialnych pieniędzy zakupiliśmy 14 ton kolorowego kamienia i 60 miniaturowych drzewek. Bóg zapłać wszystkim, którzy pracowali przy kościele i na cmentarzu. Oby nikt nie niszczył wystroju otoczenia kościoła, bo niestety, co tydzień sprzątający przy kościele muszą porządkować kamienie po matkach z małymi dziećmi, które niszczą ozdobne kompozycje, rozrzucając kamienie po trawie i chodnikach.

15. Bardzo szlachetnie postępuje wielu parafian, którzy porządkując groby zabierają wieńce, donice z kwiatami i inne śmieci do domów. Taka postawa jest godna pochwały i naśladowania. Skandaliczne jest jednak postępowanie niektórych osób sprzątających groby na naszym cmentarzu. Doszło do takiej sytuacji, że w poniedziałek z powodu zawalenia śmieciami, nie można było odemknąć bramki przy bocznym wejściu. Kontenery na śmieci są zazwyczaj puste, lub wypełnione workami śmieci przywożonymi z domów - niech ci co to robią opamiętają się, bo powinni być za to ukarani! Obecnie teren śmietników został uprzątnięty przez naszych parafian, a oznakowane kontenery na prośbę ks. Proboszcza przestawiono bliżej bramy. Należy do kontenerów osobno wrzucać szkło, a osobno plastik. Wieńce i kwiaty z doniczkami należy zabierać do domów i tam je wykorzystywać. Jeżeli ktoś naprawdę nie może ich zabrać niech je zostawi poza kontenerami na wyznaczonym placu. W tym roku za wywóz śmieci zapłaciliśmy już 3000 zł., a wielu z tych którzy robią bałagan nawet 1 grosza nie dają na składki parafialne. W ostatnich dniach przyłapano osobę wlokącą wór śmieci z domu do cmentarnego kontenera... Na szczęście worek śmieci wraz z właścicielem wrócił do domu...

16. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego.

17. Dziękujemy bardzo serdecznie za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek od godz. 16.00 prosimy Parafian: Wolak Lucjan, Ujek Ryszard, Frąc Janina, Pikul Grażyna, Szkotak Bożena, Nęga Ludwik.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.