XXIII Niedziela Zwykła - 9 września 2012 r.

1. Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w pieszej pielgrzymce do Odporyszowa. Bóg zapłać.

2. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Teresy Gondek.

3. W piątek przypada uroczystość Podwyższenia Krzyża św. Zapraszamy wszystkich Parafian na Drogę Krzyżową o godz. 17.30 i na Mszę św. na cmentarzu przy krzyżu (na tzw. nowej części). Postarajmy się ozdobić przydrożne krzyże i kapliczki, a przede wszystkim wspólnie pomodlić się przed krzyżem w naszych domach.

4. W środę o godz. 18.00 obowiązkowe spotkanie dla dzieci I komunijnych wraz z rodzicami.

5. W tym tygodniu rozpoczynamy katechezę parafialną dla gimnazjalistów. Spotkania na prałatówce: klasa I A środa 17.15; 1 B czwartek 17.15, IC piątek 17.00. Msza św. dla uczniów klas I gimnazjum i ich rodziców w piątek o 18.00.

6. Spotkanie wszystkich ministrantów w czwartek o 16.00, lektorów w czwartek o 18.00.

7. W środę po Nowennie bardzo ważne spotkanie wszystkich członków Rady Parafialnej.

8. W tym tygodniu zakończone zostaną prace przy renowacji polichromii kościoła. Z tej okazji prosimy w przyszłą niedzielę o ofiary do kopert na zapłatę za wykonane prace. Sprzedaliśmy 35 kg złomu miedzi ze starej instalacji elektrycznej za 850 zł. Przy jej odzyskiwaniu okazało się, że wiele kabli było mocno przepalonych, a badania zawsze wychodziły dobre.

9. W piątek rozpoczną się prace przy rozbieraniu rusztowania na chórze, a w sobotę w nawie głównej. Zaszczyt rozbierania rusztowania i podziwiania - jako pierwsi w parafii - odnowionej nawy głównej mają mieszkańcy Górek.

-  w piątek od godz. 14.00: Wąż Stanisław, Salij Franciszek, Warias Józef, Sołtys Roman, Frąc Edward, Żurawski Andrzej, Baran Henryk, Leżoń Kazimierz, Szkotak Leon, Szkotak Marcin.

-  w sobotę od godz. 8.00: Zawiślak Piotr, Goj Adam, Krawczyk Józef, Motyka Józef, Wąż Piotr, Kupiec Jan, Jaje Henryk, Łącz Jan, Kozioł Robert, Pikul Tadeusz, Baran Krzysztof, Saładyga Stefan, Kwiatkowski Marek, Surowiec Tomasz, Motyka Grzegorz, Kupiec Łukasz, Baran Piotr, Wróbel Stefan, Farat Bogdan. Potrzebne będą 2 traktory z wozami.

Gdyby ktoś nie mógł pracować na rusztowaniu lub nie mógł przyjść do pracy proszony jest o niezawodne zastępstwo. W sobotę całość rusztowania musi być rozebrana i gotowa do odbioru prac konserwatorskich. Od poniedziałku rozpoczyna się bezrobocie...

10. Prosimy o przestrzeganie porządku na cmentarzu, a zwłaszcza o segregowaniu śmieci.

11. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego z którego dowiemy się dlaczego ekolodzy terroryści starszą globalnym ociepleniem, a były prezydent choć podpisał ustawę o zakazie handlu narkotykami obecnie popiera ich posiadanie. W Małym Gościu, jest płyta CD z hip-hopowymi piosenkami dla młodzieży oraz ciekawe artykuły.

12. Ośrodek Szkolenia Zawodowego w Dąbrowie organizuje bezpłatne kursy dla bezrobotnych. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.

13. Dziękujemy bardzo serdecznie za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 16.00 prosimy Panie: Kacała Iwona, Kacała Katarzyna, Banaś Emilia, Bania Władysława, Skrzek Irena, Skrzek Maria, Skrzek Krystyna.