Posiedzenie Rady Parafialnej

W środę 12 września br. po Mszy św. wieczornej i nowennie na plebanii pod przewodnictwem Ks. Proboszcza odbyło się powakacyjne spotkanie Rady Parafialnej. Ks. Proboszcz poinformował zebranych:

-  o przygotowaniach związanych uroczystością konsekracji ołtarza mszalnego, poświęcenia 3 ołtarzy i polichromii kościoła;

-  o propozycji zmiany sposobu zbierania płodów rolnych na Seminarium Duchowne (transport darów w każdym rejonie parafii przez wyznaczoną osobę i przewiezienie ich na plebanię);

-  o propozycji Wójta Gminy przekazania kwoty 10 000 zł na cele parafii

-   o planowanych pracach (malowanie dzwonnicy, dokończenie remontu ogrodzenia, konserwacja posadzki i ławek w kościele, dary ołtarza na uroczystość konsekracji.

Rada Parafialna:

-   przyjęła informacje i podjęła uchwałę, w której proponuje przekazanie 10 000 zł. ze środków Urzędu Gminy na wybudowanie dwóch śmietników na cmentarzu. Sporządzono stosowny dokument, który podpisali członkowie rady.

-   zaaprobowała nowy sposób zbierania darów na Seminarium Duchowne;

Na tym posiedzenia Radu zostało zakończone.