XXVI Niedziela Zwykła - 30 września 2012 r.

1. Gościmy dziś w naszej parafii ks. Łukasza Niemca pochodzącego z Tarnowa, a pracującego jako misjonarz w Kazachstanie. Głosi słowo Boże i wraz z nami modli się nowe powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.

2. W poniedziałek rozpoczynamy wspólną modlitwę różańcową w kościele. Każde dziecko, które będzie się modliło w kościele otrzyma figurkę Matki Bożej oraz specjalne naklejki z tajemnicami różańcowymi w nagrodę za udział w kolejnych nabożeństwach. Dzieci będą zabierały także ze sobą do domu figurkę Matki Bożej Fatimskiej. Bardzo serdecznie prosimy o modlitewną mobilizację, gorliwy i liczny udział w nabożeństwie różańcowym lub modlitwę na różańcu w domu

3. Różaniec w niedzielę będzie o godz. 15.30.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca października. Prosimy by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-   w środę od godz. 17.00 cała szkoła podstawowa

-   w czwartek od godz. 17.00 całe gimnazjum

-   w piątek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

5. Spotkanie dzieci I-komunijnych wraz z rodzicami w środę o 18.00.

6.  W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas III wraz z rodzicami. Spowiedź od 17.00 o 18.00 Msza św. na którą mają obowiązek przyjść także rodzice. Zauważyliśmy, że spora grupa uczniów klas I i II gimnazjalnych nie przystępuje do spowiedzi.

7.  W czwartek po różańcu na plebanii bardzo ważne spotkanie wszystkich pań z Caritasu.

8.  W I piątek udamy się do chorych prosimy o 2 samochody z rodzin: Cecylii Kurgan i Stanisławy Kubek.

9.  W I sobotę różaniec za powołanych o godz. 18.00 i liturgię Mszy św. przygotują mieszkańcy Kaczówki.

10. W październiku i w listopadzie w Dąbrowie T. w każdą sobotę o godz. 9.00. będzie kurs dla lektorów. Prosimy, by zgłosili się chłopcy z gimnazjum do czytania słowa Bożego w kościele.

11. Z okazji imienin Ks. Wikariusza składamy mu jak najserdeczniejsze życzenia: wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej, zdrowia oraz życzliwości i wdzięczności parafian. Zapraszamy na Mszę św. w Jego intencji we wtorek o godz. 18.00.

12. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowywali liturgię i kościół oraz wzięli udział w uroczystej sumie z okazji jubileuszu 150-lecia konsekracji kościoła. Bóg zapłać.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary w naturze na Seminarium Duchowne w Tarnowie oraz radnym parafialnym za przywiezienie ich na plebanię.

14. Są jeszcze do ufundowania dary na Jubileusz naszego kościoła np. piękne świece na ołtarzu głównym, nowe ornaty, po konserwacji wrócili do kościoła dwaj aniołowie przy tabernakulum.

15. Zachęcamy do nabywania u ministrantów Gościa Niedzielnego, w którym jest artykuł o naszej parafii, w Małym Gościu są ciekawe artykuły o wierze. Kalendarze dla rolników są po 19 zł.

16. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim za piękne sprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy Panie: Kogut Katarzyna, Burzec Bernadetta, Doroż Janina, Leżoń Renata.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.