XXVII Niedziela Zwykła - 7 października 2012 r.

1. W czwartek uroczystą Mszą św. o 17.00 rozpoczniemy Rok Wiary. W specjalnej modlitwie będziemy się modlić o stały rozwój naszej osobistej wiary w Boga. Każda rodzina w parafii otrzyma pamiątkowy obrazek.

2. Rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Codziennie na Mszy św. i różańcu będziemy modlić się za chorych, samotnych i bezrobotnych, prosząc o potrzebne łaski w ich stanie życia. Na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia w przyszłą niedzielę będzie rozprowadzany tzw. chlebek miłosierdzia w cenie po 5 zł.

3. Od jutra Msze św. wieczorne będą odprawiane o godz. 17.00.

4. Bardzo serdecznie prosimy o modlitewną mobilizację i liczny udział w nabożeństwach różańcowych w kościele, o modlitwę na różańcu w domu.

5. We wtorek udamy się w procesji różańcowej do kapliczki w sośninie, gdzie będzie odprawiona Msza św.

6. Różaniec w niedzielę o godz. 15.30.

7. Seminarium Duchowne w Tarnowie bardzo serdecznie dziękuje za hojne dary w naturze złożone przez naszych parafian. Ponieważ do niektórych domów nie dojechał transport po dary na Seminarium, prosimy dary przekazać na hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej.

8. Dzisiaj tj. w niedzielę i przez cały tydzień dzieci ze Szkolnego Koła Caritas rozprowadzają koperty ze znaczkiem pocztowym naszego kościoła. Prosimy o nabywanie tej pamiątki, dochód przeznaczony jest pomoc dla chorych dzieci w naszej parafii.

9. W przyszłą niedzielę młodzież będzie zbierała przed kościołem ofiary do puszek na Dzieło III Tysiąclecia czyli Fundusz bł. Jana Pawła II wspierający uzdolnioną, ale biedną młodzież także z naszej parafii.

10. Za tydzień w niedzielę 14 października odbędzie się w Mielcu diecezjalny Marsz dla Życia i Rodziny. Zapraszamy do wzięcia udziału młodzież gimnazjalną pod opieką Akcji Katolickiej. Wyjazd autokarem z przed szkoły o godz. 11.15.

11. Ks. Łukasz Niemiec misjonarz za zgodą rodzin odprawi w Kazachstanie Msze św. za + Stefanię Myjak, + Zdzisława Kułagę i + Bronisławę Błocho od uczestników pogrzebów z poza naszej parafii. Intencje wywieszone są na tablicy ogłoszeń. Rodziny zmarłych zapraszamy na Msze św. wieczorne.

12. Na naszej stronie parafialnej pokazało się ostatnimi czasy kilkaset zdjęć o parafii – zachęcamy do zaglądania na stronę internetową parafii.

13. Zachęcamy do nabywania u ministrantów Gościa Niedzielnego, w którym są artykuły przebudzeniu Polaków, które staje się coraz widoczniejsze. Członków Apostolatu Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące prosimy o zakupienia kwartalnika Do domu Ojca.

14. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy Panie: Dykas Maria, Szkotak Józefa, Leżoń Halina, Galus Helena.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.