XXVIII Niedziela Zwykła - 14 października 2012 r.

1. Dzisiaj ponawiamy rozpoczęcie Roku Wiary. W specjalnej modlitwie będziemy się modlić przed Najśw. Sakramentem o stały rozwój naszej osobistej wiary w Boga. Zachęcamy, by każda rodzina w parafii odebrała pamiątkowy obrazek.

2. Dzisiaj na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia rozprowadzany jest przez panie z Caritasu „chlebek miłosierdzia” oraz koperty z pamiątkowymi znaczkami naszego kościoła. Prosimy o ich nabywanie.

3. Dziś młodzież przed kościołem zbiera ofiary do puszek na Dzieło III Tysiąclecia wspierające uzdolnioną, ale biedną młodzież.

4. Katecheza parafialna dla uczniów klasy 2 B gimnazjum w czwartek o 16.15 na prałatówce, po niej zapraszamy młodzież wraz z rodzicami na Mszę św. i różaniec.

5. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po nabożeństwie różańcowym.

6. Remont drugiej połowy sufitu i ściany północnej wraz z chórem kosztował naszą parafię 182 963 zł. Od Urzędu Konserwatorskiego w Krakowie otrzymaliśmy dotację w wysokości 80 000 zł., od Starostwa Dąbrowskiego 10 000 zł. Parafia ma do zapłacenia jeszcze kwotę 77 963 zł. Z tej przyczyny prosimy o ofiary do kopert w przyszłą niedzielę. Zechciejmy przy tej okazji wyrównywać zaległości jakie powstały w ciągu prac przy renowacji kościoła.

7. Dziękujemy małżonkom Helenie i Stefanowi Wróbel z Górek za ufundowanie 6 woskowych świec na główny ołtarz oraz Ks. Wikariuszowi za ufundowanie trzech zielonych ornatów. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do nabywania u ministrantów Gościa Niedzielnego, w którym jest obszerny artykuł i zdjęcia o naszej Parafii. Nie wszyscy członkowie Apostolatu Modlitw za Dusze w Czyśćcu Cierpiące zakupili kwartalnik Do domu Ojca jest jeszcze kilka egzemplarzy Małego Gościa dla dzieci.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy Panie: Moździerz Jolanta, Burzec Maria, Bodziony Władysława, Juras Małgorzata.