XXIX Niedziela Zwykła - 21 października 2012 r.

1. Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Będziemy się modlić szczególnie w czasie wieczornych nabożeństw w intencji misji i misjonarzy, w intencji ks. Mateusza Gondka, który przygotowuje się do wyjazdu do Afryki i o nowe powołania misyjne – w tym roku nikt z tarnowskiej diecezji nie zgłosił się do wyjazdu na misje. Codziennie kwadrans przed wieczorną Mszą św. w kościele będzie wyświetlany film o tematyce misyjnej. Zapraszamy. Aby wesprzeć misje będzie można zakupić piękne kalendarze i gazety misyjne.

2. W czwartek będziemy obchodzić liturgiczne wspomnienie błogosławionego Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na godz. 17.00 wszystkich Parafian na Mszę św. i różaniec.

3. Zapraszamy wszystkich parafian, by jeszcze liczniej przychodzili na wspólną różańcową modlitwę do kościoła. We wtorek jak pozwoli pogoda udamy się w procesji różańcowej na cmentarz - ubierzmy się cieplej i zabierzmy ze sobą różańce.

4. W przyszłą niedzielę modlitwę różańcową poprowadzą członkowie Rady Parafialnej zapraszamy ich także na Mszę św. bo po niej na plebanii spotkanie podsumowujące ostatnią kadencję Rady.

5. Zbliża się listopad - miesiąc poświęcony w Kościele szczególnej modlitwie za zmarłych. W prasie katolickiej i u ministrantów są do odebrania specjalne kartki na wypominki. Prosimy czytelnie zapisywać imiona i nazwiska zmarłych (najlepiej w I przypadku). Bardzo prosimy, by nie wkładać do jednej koperty wypominków i intencji Mszy św.

6. Katecheza parafialna dla uczniów klasy 1 A gimnazjum w czwartek o godz. 16. 15, klasy 2 C gimnazjum w piątek o 16.15 na prałatówce, a po niej zapraszamy młodzież wraz z rodzicami na Mszę św. i różaniec.

7. Zbliża się listopad zachęcamy, aby w intencji zmarłych wyspowiadać się wcześniej i przyjmować Komunię św. Nie przesadzajmy także z zakupowaniem olbrzymich ilości kwiatów i zniczy na groby - zmarli oczekują na naszą modlitwę, Komunię św. i odpusty.

8. Prosimy, by segregować śmieci na cmentarzu. Szkło wrzucajmy do kontenerów ze szkła, plastik do kontenerów z plastikiem - wszystko co można wykorzystać zabierajmy do domów, aby obniżyć koszty wywozu śmieci - dobrze wiemy jakie parafia ma długi do zapłacenia za polichromię.

9. Po zakończeniu Tygodnia Miłosierdzia dochód z rozprowadzanego przez Caritas „chlebka miłosierdzia” w wysokości 970 zł przeznaczyliśmy dla rodziny z naszej parafii, w której po śmierci ojca pięciorga dzieci, matka i dzieci zostały bez renty. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas dochód ze sprzedaży kopert z pamiątkowymi znaczkiem z naszego kościoła także tej rodzinie przekazały 140 zł. Bóg zapłać wszystkim którzy zakupili chlebek i znaczki. Dobrze to świadczy o naszych parafianach, że nie tylko remontujemy kościół i w nim się modlimy, ale także pomagamy materialnie potrzebującym.

10. Małe dzieci bardzo niszczą drobnymi monetami ławki – wiele z nich jest mocno porysowanych. Prosimy rodziców, by nie pozwalali dzieciom na takie zachowanie.

11. Dziękujemy rodzinie z Małego Dworu za ufundowanie pięknego ornatu z bł. Janem Pawłem II oraz studentowi z Kaczówki, który ufundował srebrne ampułki do kościoła. Bóg zapłać.

12. Zachęcamy do nabywania u ministrantów Gościa Niedzielnego, oraz Żyjmy Ewangelią, w którym są obszerne artykuły i dużo kolorowych zdjęć o naszej Parafii.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy Panie: Lichorobiec Zofia, Lichorobiec Janina, Pikul Helena, Pikul Wanda.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.