III Niedziela Zwykła - 27 stycznia 2013 r.

1. Kilka dni temu w Ptaszkowej koło Sącza dwóch parafian podpaliło swój własny kościół. Na szczęście kościół ocalał i straty są nie wielkie. Zwracajmy uwagę na to, by w naszej Parafii do czegoś podobnego nie doszło.

2. Dziś rozpoczynamy Nabożeństwo 40 godzinne. Zapraszamy wszystkich do udziału i modlitwy o dobre przeżycie renowacji Misji świętych, według następującego programu:

12:30 – 13:30 – Dzieci i młodzież gimnazjalna (prowadzi chórek)

13:30 – 14:30 – Narożniki

14:30 – 15:30 – Kaczówka

15:30 – Nieszpory Eucharystyczne

16:00 – Msza św.

3. W przyszłą niedzielę o prowadzenie adoracji prosimy: od 12.30 dzieci i młodzież – modlitwę poprowadzą wszyscy uczniowie klas III gimnazjalnych, od 13.30 mieszkańcy Małego Dworu i Trzydniaków, od 14.30 mieszkańcy Żdżar i Podkościela. Na modlitwę zapraszamy wszystkich Parafian - nie tylko wyznaczone części Parafii.

4. W środę różaniec o godz. 16.30 poprowadzi róża Grażyny Chwałek.

5. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy wyspowiadać św. według następującego porządku:

-   w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

-   w czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

-   w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

6.  W I piątek udamy się do chorych prosimy o 2 samochody z rodzin Apolonii Bobro i Róży Baran.

7.  W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00, różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św.

8.  W sobotę Święto Ofiarowania Pańskiego – które jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego. Będziemy się modlić o powołania do zakonów żeńskich. Składka przeznaczona jest na utrzymanie klasztorów klauzurowych.

9.  W I sobotę różaniec za powołanych i o nowe powołania  o godz. 16.30. Liturgię Mszy św. przygotują członkowie Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie.

10. W Dąbrowie Tarnowskiej będzie organizowany kurs czyli katecheza przedmałżeńska. Bliższe informacje na stronie internetowej naszej Parafii.

11. Dziękujemy pewnej rodzinie za ufundowanie odkurzacza do kościoła. Bóg zapłać.

12. W zakrystii kościoła jest do nabycia książka pt.: „Okupacja niemiecka w Radgoszczy”.

13. Z powodu mrozów i grubego lodu na śniegu cierpi ptactwo i zwierzęta prosimy rodziców, by wraz z dziećmi zadbali o dokarmianie zwierzyny.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w tym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek od godz. 8.00 prosimy Panie: Kupiec Elżbieta, Skiba Maria, Wąż Ewa, Szeliga Bożena.

15. Zachęcamy do nabycia u ministrantów nowego numeru Gościa Niedzielnego, w którym wartościowy, a przy tym niezwykle radosny film na DVD. Jest także nowy numer Do Domu Ojca oraz Żyjmy Ewangelią.