I Niedziela Wielkiego Postu - 17 lutego 2013 r.

1. W najbliższą niedzielę 24 lutego rozpocznie się w naszej parafii renowacja Misji świętych przed uroczystością odpustową ku czci św. Kazimierza i z okazji zamknięcia jubileuszu 150-lecia konsekracji kościoła parafialnego. Bardzo serdecznie prosimy wszystkich Parafian o gorliwy udział w naukach misyjnych. Młodzież naszej parafii będzie dziś po obiedzie roznosiła do wszystkich domów w parafii program renowacji Misji św.

2. Do naszej parafii przybył na praktykę duszpasterską diakon mgr Ziemowit Kordas z Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Witamy go serdecznie i życzymy Bożego błogosławieństwa na czas przygotowywania się do święceń kapłańskich.

3. W środę różaniec o 16.30 poprowadzi róża Marii Kułaga.

4. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 16.30 po niej Msza św. W Narożnikach Droga Krzyżowa o godz. 16.00,  po niej Msza św.

5. Gorzkie Żale dziś o godz. 16.00. Składka zbierana będzie na ubezpieczenie kościoła potrzeba ponad 4000 zł.

6. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Zwracamy się zatem z serdeczną prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazania 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej. Podobnie jak w roku ubiegłym wystarczy na zeznaniu podatkowym PIT wpisać w odpowiedniej rubryce nr KRS Caritas (0000211791) oraz kwotę przekazywanego 1% podatku. W przedsionku kościoła można zabrać kartki z informacją na ten temat.

7. Ks. prałat Stanisław Gawęda ofiarował najpiękniejszego dęba na specjalny konfesjonał: Drzewo jest już pocięty i  wysuszone. Prosimy o zgłoszenia od kolejnych ofiarodawców.

8. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w cenie 4, 5 zł., który poświęcony jest Ojcu św. Benedyktowi XVI, jest nowy numer Małego Gościa, a w nim plakat o relikwiach Krzyża św.

9. Parafianie proszą, by w niedziele i święta, a zwłaszcza w czasie misji dokładniej parkować samochody na parkingu przy kościele. Często zdarza się że od samochodu do samochodu jest 3 metry odstępu, albo samochód jest tak zaparkowany, że na jego miejscu mogłyby zaparkować kolejne 3. Zachowujmy ostrożność, by nie obijać samochodów, ale też nie robić zbyt dużych odstępów i by nie trzeba było parkować na ulicy.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Leśniewska Grażyna, Witek Anna, Urban Grażyna, Marnik Halina.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.