II Niedziela Wielkiego Postu - 24 lutego 2013 r.

1. Rozpoczęła się dzisiaj w naszej parafii renowacja Misji świętych. Bardzo serdecznie witamy misjonarza - ks. prałata Stanisława Cyrana, dziekana naszego dekanatu - życzymy my Bożego błogosławieństwa, zdrowia i sił na czas głoszenia orędzie Bożego Miłosierdzia.

2. Prosimy wszystkich Parafian o gorliwy udział w naukach misyjnych. Pomóżmy przybyć do kościoła ludziom starszym. Prosimy rodziców, by dopilnowali dzieci, gimnazjalistów i młodzież, by brały udział w naukach. Dzisiaj o godz. 11.30 jest Msza św. i kazanie dla dzieci. Po Mszy św. wieczornej jest nauka dla młodzieży. Gdyby ktoś nie otrzymał programu Misji, prosimy o pobranie go z przedsionka kościoła.

3. W czwartek będzie zbierana składka na rzecz przeprowadzenia renowacji Misji świętych i odpustu parafialnego.

4. W przyszłą niedzielę w naszej parafii odpust ku czci św. Kazimierza. Suma odpustowa o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30.

5. W środę różaniec o 17.30 poprowadzi róża Marii Kułaga.

6. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych prosimy o samochody z rodzin: Honoraty Pikul i Emilii Bator. Prosimy do czwartku zgłosić tych chorych, którzy nie mogą przybyć do spowiedzi do kościoła w czasie renowacji Misji.

7. W I piątek Msza św. o godz. 17.00, a po niej Droga Krzyżowa na cmentarz. Wszystkich, którzy troszczą się o dusze zmarłych zapraszamy do modlitwy i zyskania dla nich odpustu. Gdyby była nieodpowiednia pogoda Droga Krzyżowa będzie w kościele. Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 16.00 - składka na ubezpieczenie kościoła.

8. W I sobotę o godz. 16.30 różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej o 17.00 Msza św. Modlitwy poprowadzą rodziny z Porąb.

9. Dziękujemy parafianom za ofiarowanie dębów na ławki pod ścianami: Bartoń Bronisław, Nęga Paweł, Saładyga Stefan, Kubek Jan, Zygmunt Panek, Kubek Piotr, Jerzy Chudy 2 dęby i Andrzej Seternus – 2 dęby. Dziękujemy za dar serca złożony na kościół, a strażakom za ścięcie dębów. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego poświęconego Ojcu św. Benedyktowi XVI. W Małym Gościu są bardzo ciekawe artykuły o najważniejszych relikwiach Męki Pana Jezusa, jest nowy numer Żyjmy Ewangelią.

11. Prosimy o jeszcze lepsze parkowanie samochodów na parkingu przy kościele.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła prosimy Panie:                w poniedziałek od godz. 13.00 Saładyga Elżbieta, Miłkoś Roman, Sajdak Józef, Grabowska Agata;

w czwartek od godz. 12.30: Maliga Zygmunt, Seternus Irena, Bobro Grażyna, Kacała Krzysztof.

w sobotę od godz. 8.00: Warias Franciszka, Kogut Grażyna, Frąc Krystyna, Miłkoś Małgorzata.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.