Niedziela Palmowa - 24 marca 2013 r.

1.Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Zapraszamy wszystkich Parafian do gorliwego udziału w nabożeństwach od Wielkiego Czwartku do Wielkanocy. Prosimy o udekorowanie wszystkich przydrożnych Krzyży.

2.Przeżyjmy cały Wielki Tydzień na modlitwie, pełniąc miłosierne uczynki i w stanie łaski uświęcającej. W Wielki Poniedziałek od godz. 14.00 do 18.00 będzie w naszym kościele spowiedź św. z przerwą od godz. 16.00 do 16.30.

3.Na Gorzkich Żalach są zbierane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4.Dzisiejsza składka przeznaczona jest na WSD w Tarnowie jako jałmużna postna.

5.W Wielki Poniedziałek o godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy, by dzisiaj zgłosić wszystkich nowych chorych, którzy nie mogli przed świętami być w kościele do spowiedzi św. Prosimy o 2 samochody z rodzin chorych: Marii Jaje i Rozalii Błocho.

6.Do wtorku możemy składać produkty spożywcze i środki czystości w sklepach na rzecz Caritas. Przed kościołem rozprowadzane są paschaliki jest ich jeszcze 40. Prosimy o ich nabywanie – można je wykorzystać po poświęceniu w Wielką Sobotę, by złożyć je na grobach naszych bliskich. Spotkanie Pań z Caritasu we wtorek o godz. 18.00 na prałatówce.

7.W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża pani Zofii Panek.

8.W Wielki Czwartek Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy będzie do godz. 22.00. Adorację w godz. od 19.30 do 20.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego w Tarnowie, a od 21.00 do 22.00 Kapłani.

9.W Wielki Piątek będzie całodzienna adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy według następującego porządku (od 7.00 sprzątanie kościoła):

-  o godz. 9.00 adoracja młodzieży gimnazjalnej.

-  o godz. 10.00 Droga Krzyżowa i adoracja dla wszystkich dzieci z przedszkola i podstawówki. Prosimy, by dzieci przyniosły ze sobą skarbonki do których zbierały pieniążki w Wielkim Poście.

-  od 11.00 do 15.00 adoracja prywatna.

-  o godz. 15.00 Koronka do Miłosierdzia Bożego, dla chorych i tych którzy nie mogą przyjść na Liturgię Wielkiego Piątku wieczorem.

-  od 17.00 do 18.00 adorację prowadzi róża Marii Kaczocha.

10. Nabożeństwo Wielkiego Piątku rozpocznie się o godz. 18.00. Najpierw będzie Droga Krzyżowa, następnie Liturgia Słowa Bożego, Adoracja Krzyża św., Komunia Św. i Gorzkie Żale.

-  od godz. 21.00 do 22.00. adorację Pana Jezus w grobie poprowadzi AK

-  od godz. 22.00 - do 23.00 Młodzieżowa Grupa Apostolska

-  od 23.00 będzie adoracja prywatna.

Ofiary składane podczas Adoracji Krzyża są przeznaczone na potrzeby prześladowanych katolików mieszkających w Ziemi Świętej. Prosimy o zachowanie w Wielki Piątek postu ścisłego, oraz abstynencji od napojów alkoholowych i pokarmów mięsnych, podobnie zgodnie z Polską tradycją uczyńmy w Wielką Sobotę.

11.W Wielką Sobotę poświęcenie wody przed kościołem o godz. 8.00, po nim poświęcenie pokarmów i tak co godzinę do godz. 13.00. Po każdym poświęceniu pokarmów odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy grobie Pana Jezusa. Od godz. 13.30 do 16. 00 przerwa na sprzątanie kościoła.

12.Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy się uroczystą procesją Rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy Straż Pożarną o wartę przy Grobie i przygotowanie asysty. W Wielką Sobotę prosimy przynieść do kościoła gromnice z osłonkami, by nie pochlapać woskiem ławek i posadzki.

13.W Poniedziałek Wielkanocny nie będzie Mszy św. wieczornej.

14.Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę do Łagiewnik z okazji święta Miłosierdzia Bożego. Wyjazd w niedzielę 7 kwietnia o godz. 7.00. Koszt 25 zł. Zapisy w sklepie u p. Seternusów. Pielgrzymka dojdzie do skutku jeśli będzie odpowiednia liczba chętnych.

15.Obowiązkowe spotkania wszystkich ministrantów i lektorów w czwartek o godz. 10.00 i w sobotę o 15.00.

16.Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego poświęconego Ojcu św. Franciszkowi, jest Mały Gość oraz czasopismo Do Domu Ojca.

17.Do posprzątania kościoła w Wielki Piątek od 7.00 rano prosimy Parafian: Halina Frąc, Warias Krystyna, Pikul Zofia, Przetacznik Henryk, Goj Adam, Żurawska Bożena. W Wielką Sobotę od 13.30 prosimy Parafian: Warias Bogusława, Siembab Maria, Wąż Zofia, Wąż Edward, Motyka Krystyna, Motyka Katarzyna.