Wielki Piątek - 29 marca 2013 r.

1. Dzisiaj Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 24.00.

2. W trosce o pogłębienie życia modlitewnego Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym będą o godz. 21.00. W czasie Gorzkich Żali i kazania pasyjnego nie będzie Adoracji Krzyża. Od 23.00 adorację prowadzi młodzież.

3. Prosimy o pobożne uczestniczenie w modlitwach adoracyjnych, przez wspólną modlitwę i śpiewanie pieśni, a nie tylko przez ucałowanie Krzyża.

4. Prosimy o powstrzymanie się także w Wielką Sobotę napojów alkoholowych i pokarmów mięsnych. Warto zrezygnować z oglądania TV i zabaw komputerowych, aby mieć więcej czasu na modlitwę i skupienie. Niech rodzice swoim dobrym przykładem dają przykład swoim dzieciom.

5. W Wielką Sobotę poświęcenie wody przed kościołem o godz. 8.00, po nim poświęcenie pokarmów i tak co godzinę do godz. 13.00. Po każdym poświęceniu pokarmów odmówimy wspólnie Koronkę do Miłosierdzia Bożego przy grobie Pana Jezusa. Od godz. 13.30 do 16. 00 przerwa na sprzątanie kościoła.

6. Liturgia Wielkiej Nocy rozpocznie się o godz. 19.00 i zakończy się uroczystą procesją Rezurekcyjną wokół kościoła. Prosimy przynieść do kościoła gromnice z osłonkami, by nie pochlapać woskiem ławek i posadzki.

7. Teraz nastąpi uroczyste przeniesienie Pana Jezus do Grobu. Przy grobie rozpoczniemy Wielką Nowennę do Miłosierdzia Bożego, która będzie trwała przez 9 dni do Niedzieli Białej. Odmawiajmy ją w kościele i w naszych domach przed poświęconym w czasie renowacji Misji św. obrazem Jezu ufam Tobie.

8. Po odmówieniu Koronki nastąpi obrzęd obnażenia ołtarzy, symbolizujący śmierć Jezusa Chrystusa jego złożenie do grobu. Nie klękamy przed tabernakulum, w którym nie ma Pana Jezusa. Z wiarą klękajmy przed Grobem Pańskim i krzyżem, który stał się narzędziem naszego zbawienia.

9. Uprzejmie prosimy, by do Adoracji Krzyża podchodzić przez środek kościoła, następnie podejść do grobu Pańskiego i wychodzić pod chór lub babiniec.