V Niedziela Wielkanocna - 28 kwietnia 2013 r.

1. Obserwujemy co roku wiosną najazd sekty Świadków Jehowy na naszą parafię. Prosimy, by nie wdawać się z nimi w dyskusję, nie przyjmować gazet i książek które rozdają za darmo, by nie dać się zmanipulować i nie osłabić wiary w Chrystusa Zmartwychwstałego. Czytajmy Pismo św. w domu i módlmy się wspólnie przed obrazem Jezusa Miłosiernego.

2. W piątek 3 Maja będziemy obchodzić uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę. O godz. 10.00 uroczysta suma w intencji Ojczyzny.

3. W wtorek o godz. 18.00 rozpoczynamy nabożeństwa majowe, zapraszamy wszystkich do pobożnego udziału. Udekorujmy przydrożne figurki Matki Bożej, śpiewajmy przy nich Litanię i pieśni maryjne.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 dzieci klas II przystąpią do I Komunii św. W sobotę od godz. 15.00 będzie miała miejsce I spowiedź św. dzieci klas II i ich rodzin. Prosimy, by dzieci w domu pod opieką rodziców w ciszy i na modlitwie jak najpiękniej przygotowały się z książeczek do I spowiedzi św. W niedzielę o 11.15 dzieci z gromadzą się przed kościołem. Próby dzieci I komunijnych wraz z rodzicami będą we wtorek i w czwartek po nabożeństwie majowym. Dzieci mają obowiązek przyjść w niedzielę po południu na nabożeństwo majowe o 15.30 na modlitwę do Matki Bożej będzie niespodzianka.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

- w wtorek od godz. 17.00 cała szkoła podstawowa

- w środę od godz. 17.00 całe gimnazjum.

- w czwartek od godz. 17.00 – starsi. W piątek nie będzie spowiedzi.

6. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi Róża Haliny Rzeźnik.

7. W środę wypada 2 rocznica beatyfikacji papieża Jana Pawła II. Z tej okazji zapraszamy na Mszę Św. na godz. 18.00 i krótki montaż słowno-muzyczny. Będziemy się modlić o kanonizację bł. Jana Pawła II i przez jego wstawiennictwo o potrzebne dla nas łaski.

8. W I sobotę różaniec za powołanych o godz. 17.30 i liturgię Mszy św. przygotują mieszkańcy ul. Mały Dwór.

9. Z racji Święta Matki Bożej w piątek nie udamy się do chorych.

10. Ks. Mateusz Gondek w maju będzie odprawiał w Paryżu Msze św. gregoriańska za śp. Henryka Wolaka z ofiar złożonych przez uczestników pogrzebu.

11. W sobotę 4 maja na godz. 18.00 do Dąbrowskiego Domu Kultury zapraszamy młodzież na Koncert Ewangelizacyjny zespołu GPS. W programie między innymi będą klipy filmowe. Wyjazd o 17.40.

12. Z okazji imienin i swoich 50 urodzin Ks. Proboszcz otrzymał w prezencie piękny nowiutki samochód, za który bardzo serdecznie dziękuje. Żeby jego radość stała się udziałem wszystkich Parafian Ks. Proboszcz zapewnia, że z okazji zakupu samochodu nie będzie żadnej składki do kopert. Samochód można podziwiać na tablicy ogłoszeń.

13. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego w którym jest płyta CD z filmem o zamordowaniu przez Niemców ks. Macheya, jest Mały Gość Niedzielny dla dzieci z zdjęciem papieża Franciszka i kwartalnik Do Domu Ojca.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w czwartek od godz. 8.00 prosimy parafian: Błocho Joanna, Błocho Elżbieta, Niemczura Irena, Juzba Bronisława. W sobotę o posprzątanie kościoła prosimy rodziców II klas.