Uroczystość Trójcy Świętej - 26 maja 2013 r.

1. Zapraszamy dziś o godz. 15.30 wszystkich, a szczególnie dzieci klas V szkoły podstawowej na nabożeństwo majowe, by modlić się za nasze mamy.

2. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Teresy Kubek.

3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, oraz o 10.00 i 16.00 z procesjami. Nie ma Mszy św. o 11.30. Składka w Bożego Ciała przeznaczona jest na utrzymanie hospicjów.

4. Z okazji uroczystości Bożego Ciała i zbliżającego się I piątku prosimy by wyspowiadać się w tym tygodniu według następującego porządku:

-   w poniedziałek od 17.00 cała szkoła podstawowa - także dzieci klas II

-   w wtorek od 17.00 całe gimnazjum

-   w środę od 17.00 młodzież szkół średnich i dorośli. Nie będzie specjalnej spowiedzi przed I piątkiem.

5.  W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę procesje o 11.30 i 16.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych dzieci I Komunijne w strojach, małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, chórek, Szkolne Koło Caritas, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Ochotniczą Straż Pożarną, Róże Różańcowe oraz szczególnie mieszkańców tych części parafii w intencji których będą odprawiane Msze św. o urodzaje i zachowanie od nieszczęść. Feretrony mniejsze rano i wieczorem mają obowiązek nosić dzieci i gimnazjaliści, większe członkowie róż.

6. O przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała prosimy mieszkańców Osiedla - ołtarz przy Banku, Lisiaków Południowych - ołtarz przy szkole, Żdżar Północnych - ołtarz przy siedzibie Straży Pożarnej, Żdżar Południowych - ołtarz przy Prałatówce. Zakupiono 4 banery, które zawieszone na metalowych stelażach będą stanowiły główną część ołtarzy. Prosimy by wyznaczeni do ołtarzy przygotowali stół, świece, kwiaty i brzózki. Banery ze stelażami, będą do odebrania w środę po południu, po procesji prosimy o przyniesienie ich nie poskładanych do kościoła. Odpowiedzialni za przygotowanie ołtarzy są radni parafialni.

7. Jeśli będzie pogoda w poniedziałek Msza św. i nabożeństwo majowe będzie w kapliczce w sośninie, a we wtorek na cmentarzu.

8. W I sobotę różaniec za powołanych o godz. 17.30 i liturgię Mszy św. przygotują mieszkańcy Podlesia.

9. Obowiązkowa katecheza parafialna dla gimnazjalistów w poniedziałek I A, wtorek I B, w środę I C o godz. 17.15. Zapraszamy rodziców razem z dziećmi na Mszę św. i nabożeństwo majowe.

10. Dziękujemy wszystkim którzy złożyli podpisy w sprawie protestu w sprawie aborcji eugenicznej i seks edukacji dzieci w przedszkolach i szkole podstawowej. Podpisy złożyła rekordowa w diecezji liczba 1015 parafian.

11. W poniedziałek zapłaciliśmy ostatni rachunek za ogrzewanie kościoła w okresie zimowym. W sumie ogrzewanie kościoła kosztowało parafię 9 450 zł. Prosimy, by wszyscy, którzy mają zaległości w składaniu ofiar do kopert z ubiegłych lat na remont kościoła, składali je do podpisanych kopert na tacę.

12. Na spotkaniu Rady Parafialnej wybrano: wice przewodniczącego rady, którym został Józef Sipior, oraz skład Rady Ekonomicznej.

13. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego by dowiedzieć się jak mamy się bronić przed dyktaturą homoseksualizmu oraz Małego Gościa, w którym jest super film o ks. Bosko.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy parafian: Bogacz Joanna, Bogacz Renata, Szeliga Władysława, Leszczyńska Jarosława oraz w sobotę: Kubek Lidia, Leżoń Halina, Stopa Teresa, Świder Agnieszka.