IX Niedziela Zwykła - 2 czerwca 2013 r.

1.Ojciec św. Franciszek zaprasza dzisiaj wszystkich katolików na całym świecie do wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu w godz. od 17. do 18.00. Odpowiadając na prośbę Ojca św. będziemy się modlić w naszym kościele po Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do licznego udziały w tej Adoracji.

2. Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na budowę świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie.

3. Msze św. z procesjami przez całą oktawę o godz. 7.00 i 18.00. We czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała, błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków na Mszy św. o godz. 18.00.

4. W piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. z procesją o 7.00 i 18.00. Dzieci, które odprawiają I piątki, a nie były do spowiedzi przed Bożym Ciałem niech się spowiadają w ciągu tygodnia przed nabożeństwami.

5. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Teresy Gondek.

6. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych prosimy o samochody z rodzin: Władysława Szałaśnego i Heleny Porada.

7. W czwartek młodzież klas II gimnazjalnych będzie zdawała egzamin przed sakramentem bierzmowaniem. Prosimy, by młodzież dobrze się przygotowała do egzaminy i by na egzamin przyszli rodzice.

8. Obowiązkowa katecheza parafialna dla gimnazjalistów w poniedziałek I A, wtorek I B, w środę I C o godz. 17.15. Zapraszamy rodziców razem z dziećmi na Mszę św. i nabożeństwo eucharystyczne.

9. Bardzo serdecznie dziękujemy mieszkańcom: Osiedla, Zdżar północnych i Żdżar południowych, Lisiaków południowych za przygotowanie ołtarzy na Boże Ciało, a Straży Pożarnej za asystę i zabezpieczenie procesji. Bóg zapłać.

10. Dziękujemy panu Jackowi Leżoniowi z Zadębia za zainstalowanie ks. Prałatowi elektrycznej bramy garażowej oraz mieszkańcom Górek, którzy pod kierunkiem radnego Stefana Saładygi wykonują prace w ogrodzie na plebanii. Bóg zapłać.

11. W środę od godz. 9.00 będą zbierane przez Fundację z Rzeszowa niepotrzebna odzież, obuwie itp. rzeczy. Zapakowane w worki rzeczy naddające się do użycia przez biednych, prosimy wystawić przed bramę swoich domów.

12. Na tablicy ogłoszeń jest oferta Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Tarnowie dla maturzystów - zachęcamy do zapoznania się z informacją.

13. Zachęcamy, by u ministrantów zakupić Gościa Niedzielnego. W jednym z artykułów bramkarz narodowej reprezentacji Polski oraz znany muzyk opowiadają o tym jak utracili wiarę w Boga, wpadli w satanizm oraz dzięki komu i czemu się nawrócili. Warto poznać te świadectwa. W Małym Gościu jest super film o ks. Janie Bosko. Jak na razie tylko 15 rodzin w parafii zakupiło Gościa dla dzieci, a jest to wartościowy film, dobry prezent na Dzień Dziecka.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w poniedziałek od godz. 8.00 prosimy parafian: Magiera Alicja, Jarosz Bożena, Wybraniec Stanisława, Gadziała Grażyna; w czwartek od godz. 8.00: Błachaniec Roman, Doroż Maria, Kacała Barbara, Kania Maria i w sobotę od godz. 8.00: Banaś Agnieszka, Kułaga Teresa, Sołtys Elżbieta, Podosek Renata.