XVII Niedziela Zwykła - 28 lipca 2013 r.

1. Dzisiaj o godz. 15.00 w TVP 2 będzie transmisja z uroczystej, przepięknej Mszy św. z udziałem papieża Franciszka i młodzieży zgromadzonej na światowych Dniach Młodzieży w Brazylii. Gorąco zachęcamy by wszyscy, a zwłaszcza dzieci i młodzież oglądały tą transmisję.

2. Stowarzyszenie Kościoła Katolickiego pod nazwą Pomoc Kościołowi w Potrzebie na Misjach przeprowadza w naszej diecezji zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego czyli komputerów, drukarek, telefonów, monitorów, lodówek, pralek, zamrażarek, odkurzaczy itp. sprzętu. Odzyskane z tych urządzeń surowce zostaną wykorzystane, a dochód z ich odzyskania przeznaczony będzie na budowę studni, szkół i szpitali w Afryce. Niepotrzebny nikomu w domu sprzęt prosimy składać na plebanii, przedmioty większe takie jak np. lodówki przy blaszaku, a mniejsze w stajni. Nie wyrzucajmy tych przedmiotów do lasu czy rzeki, pomóżmy ludziom biednym i chorym. Prosimy pomagać sobie wzajemnie w zwożeniu sprzętu na plebanię.

3. Rozpoczynamy w tym tygodniu miesiąc sierpień. Słyszeliśmy w liście biskupów jak wiele zła dzieje się z powodu nadużywania alkoholu – podejmujmy wszyscy nawet najmniejsze dobre postanowienia, by także i w naszych rodzinach więcej było trzeźwych parafian, a przez to mniej nieszczęść.

4. W środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi róża Władysława Piłata.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-  w środę od godz. 18.00 cała szkoła podstawowa

-  w czwartek od godz. 18.00 całe gimnazjum

-  w piątek od godz. 18.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

6. W I piątek udamy się do chorych prosimy o 2 samochody z rodzin Stefanii Biel i Honoraty Pikul.

7. W I sobotę różaniec za powołanych o godz. 18.30 i liturgię Mszy św. przygotują mieszkańcy ul. Zarzecza za cmentarzem.

8.  Bóg zapłać za ofiary do kopert na potrzeby parafii, które złożyło w lipcu 335 rodzin.

9.  Dziękujemy parafianom z Zadębia: Świder Krzysztof, Kacała Stefan, Sołtys Leszek, Kania Czesław, Chrabąszcz Kazimierz za dokończenie prac na cmentarzu.

10. Dziękujemy rodzinie Teresy i Tadeusza Sipior za przekazanie do Biblioteki Parafialnej kilkudziesięciu książek po zmarłym śp. ks. Władysławie Sipior. Mamy bardzo ciekawe książki w bibliotece zachęcamy do ich wypożyczania i czytania.

11. Ks. Rafał zaprasza młodzież z grupy apostolskiej oraz starszych aktorów z jasełek na ognisko w sobotę o godz. 20.00.

12. U ministrantów można zakupić Gościa Niedzielnego z kolejnymi, ciekawymi informacjami o zbrodni Wołyńskiej, jest także książeczka o udzielaniu I pomocy oraz nowy numer Żyjmy Ewangelią.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Sołtys Bernadetta, Krawiec Bernadetta, Podosek Renata, Piłat Maria.