XIX Niedziela Zwykła - 11 sierpnia 2013 r.

1. W czwartek przypada uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. tak jak w niedzielę. Uroczyste poświęcenie wieńców żniwnych na Mszy św. o godz. 11.30. Poświęcenie małych wianków ziół na wszystkich Mszach św. O godz. 6.40 będą śpiewane Godzinki ku czci NMP.

2. W środę różaniec o godz. 18.30 poprowadzi róża Haliny Rzeźnik.

3. 17 sierpnia wyruszy z Tarnowa piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Zapisy w kancelarii parafialnej lub w Dąbrowie Tarn. cena 90 zł. Młodzieży, która chce iść na pielgrzymkę, a nie ma pieniędzy Ks. Proboszcz funduje w całości opłatę pielgrzymkową. Prosimy rodziców o pozwolenie na pójście na pielgrzymkę.

4. Od przyszłej niedzieli dzieci ze Szkolnego Koła Caritas będą zbierać przed kościołem do tzw. „Tornistrów pełnych uśmiechu” przybory szkolne takie jak np. zeszyty oraz drobne ofiary dla dzieci z niezamożnych rodzin .

5. Ponieważ Ks. Proboszcz nie może jeszcze dźwigać ciężkich rzeczy, dlatego w III niedzielę sierpnia nie będzie składki do kopert na cele parafialne.

6. We wtorek na parkingu przy kościele w ambulansie w godz. od 11.00 do 11.30 będą przeprowadzone bezpłatne badania w kierunku osteoporozy. Zapraszamy.

7. Nadużywanie, a także używanie alkoholu skończyło się w tym tygodniu dla bardzo wielu Polaków śmiercią na drogach i w wodzie. Warto o tym pamiętać i zdobywać się na abstynenckie postanowienia.

8. Przed kościołem można nabyć książkę pt. „Spod strzechy do drapaczy chmur droga była daleka”.

9. U ministrantów można zakupić Gościa Niedzielnego z kolejnymi ciekawymi artykułami np. o tym jak to sprzedajni polscy dziennikarze usiłują założyć w Polsce ateistyczny Kościół wykorzystując do tego celu papieża Franciszka.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy parafian z Zarzecza za rzeką: Chudy Wiktora, Wójcik Małgorzata, Kułaga Maria, Gmyr Zofia, Mucha Maria, Kwiatkowska Zofia. Trzeba będzie oczyścić z chwastów kostkę prosimy przynieść ze sobą stare śrubokręty.