XXI Niedziela Zwykła - 25 sierpnia 2013 r.

1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową ku czci Patrona naszej parafii św. Kazimierza. Uroczysta suma odpustowa z procesją o godz. 11.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.00 i 11.30. Z powodu odpustu chrzest św. będzie udzielany w jedną z niedziel września.

2. W czasie procesji eucharystycznej prosimy o asystę małe dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci pierwszokomunijne i Straż Pożarną. O niesienie feretronów prosimy:

-    figury Jezusa Miłosiernego - róża Władysława Piłata

-     figury Matki Bożej Fatimskiej - róża Teresy Gondek

-     figury św. Józefa – strażacy

-     dwóch figur Dzieciątka Jezus - chórek i dzieci pierwszokomunijne.

3. Z okazji odpustu prosimy, by wszyscy parafianie dobrze się wyspowiadali. Ponieważ już niedługo będzie rozpoczęcie roku szkolnego oraz I piątek miesiąca wszystkie dzieci i młodzież mają obowiązek wyspowiadać się w sobotę. Porządek spowiedzi w sobotę: od 15.00 do 16.30, półgodzinna przerwa i od 17.00 do 18.00.

4. Tradycyjnie w sobotę przed odpustem o godz. 18.00 będziemy modlić się za zmarłych Parafian w czasie Mszy św. na cmentarzu. Gdyby padało Msza św. będzie w kościele. Prosimy, by uporządkować groby na cmentarzu, ponieważ wszystkie śmieci muszą być wywiezione. Nie wolno wysypywać śmieci za płot. Prosimy segregować śmieci. Żywe kwiaty z ziemią prosimy zabierać do domów, żeby zaoszczędzić na płaceniu rachunków.

5. W najbliższą sobotę o godz. 12.00 odbędzie się w Łagiewnikach uroczyste rozpoczęcie peregrynacji obrazu Jezusa Miłosiernego, relikwii św. Faustyny i błog. Jana Pawła II w naszej diecezji. Zachęcamy do prywatnego pielgrzymowania lub wysłuchania transmisji w RDN Małopolska.

6. Msze św. wieczorne w tygodniu będą od tego tygodnia o godz. 18.00. Kancelaria parafialna w środę będzie czynna od godz. 17.00.

7. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża Józefa Wariasa.

8. W związku z odpustem odbędą się spotkania ministrantów w piątek o 17.00, lektorów o 18.30, chórku w sobotę o godz. 9.00.

9. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zbierają jeszcze dzisiaj do „Tornistrów pełnych uśmiechu” przybory szkolne i drobne ofiary dla dzieci z niezamożnych rodzin.

10. Zakończyła się akcja składania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Bóg zapłać wszystkim, którzy się w nią włączyli.

11. Ukazała się ciekawa książka o naszej parafii pt. Parafia Radgoszcz w oczach jej proboszczów. Liczy 555 stron. Opisuje ciekawe wydarzenia z historii naszej parafii i co najciekawsze zawiera ponad 300 zdjęć, na których można zobaczyć historyczne wydarzenia i osoby. Książkę będzie można nabyć w przyszłą niedzielę u ministrantów w promocyjnej cenie 40 zł.

12. Przypominamy, gimnazjalistom z I i II klas, że obowiązują nowe katechizmy. Będą je kupowali u księży uczących w szkole. Są tańsze o 5 zł. niż w sklepie.

13. Dziękujemy wszystkim, którzy w środę wzięli udział w pożegnaniu naszego dotychczasowego wikariusza ks. Rafała Żelaznego.

14. Dziękujemy mieszkańcom ul. Słonecznej za solidną pracę w ogrodzie plebańskim.

15. U ministrantów można zakupić Gościa Niedzielnego. W artykule o Orkiestrze Świątecznej Pomocy dowiadujemy się o tym, że pieniądze zbierane na sprzęt dla chorych przeznaczane są popieranie sekt np. Hari Kroszna i demoralizację młodzieży w Polsce, dlatego nie warto przekazywać pieniędzy na ten cel. Jest nowy numer Żyjmy Ewangelią.

16. Dziękujemy za posprzątanie kościoła Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 i piękne ubranie kwiatami ołtarza na odpust prosimy parafian: Dykas Maria, Szkotak Józefa, Leżoń Halina, Galus Helena, Moździerz Jolanta, Burzec Maria, Dykas Bernadetta, Juras Małgorzata. Trzeba będzie także wykosić trawę kosiarkami.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.