Gru 30, 2017

1. W sobotę przypada uroczystość Objawienia Pańskiego czyli Trzech Króli. Msze św. tak jak w niedzielę. Po każdej Mszy św. ministranci będą rozprowadzać poświęconą kredę i kadzidło. Składane ofiary są przeznaczone na dar serca dla chorych dzieci.

2. W uroczystość Trzech Króli o godz. 11.20 pod dzwonnicą rozpocznie się Orszak Trzech Króli. Zapraszamy wszystkie dzieci, by ubrały się w domu w królewskie szaty, z koroną na głowie przyszły na procesję wokół kościoła i na Mszę św. Piękne korony można będzie nabywać od środy w przedsionku kościoła.

3. 6 stycznia ks. prałat St. Gawęda będzie przeżywał 68 rocznicę święceń kapłańskich. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. o godz. 16.00, aby modlić się w intencji Czcigodnego Jubilata. Ks. Prałatowi składamy serdeczne życzenia błogosławieństwa Bożego i zdrowia.

4. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża pw. bł. Karoliny.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

- w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

- w czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

- w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

6. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00, różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św.

7. Dyrektor Szkoły Podstawowej w Radgoszczy, Nauczyciele, Pracownicy i Rodzice zapraszają wszystkich parafian i gości w dniu 6 stycznia o godz. 12.30 do szkoły podstawowej na spektakl pt. „Mała stajenka” oraz wspólne kolędowanie. Wolne datki zebrane podczas występu przeznaczone zostaną na pomoc w leczeniu chorych dzieciom z naszej parafii.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 8.00 prosimy panie: Pikul Dorota, Sipior Zofia, Sipior Kazimiera, Sipior Anna, Sipior Teresa oraz w piątek od godz. 8.00 panie: Kaczmarczyk Maria, Halagarda Justyna, Pikul Wiesława,Pikul Jolanta, Wąż Stefania.

9. Odwiedziny duszpasterskie:

  • we wtorek od 14.00 – Zadębie od końca, Osiedle
  • w Trzech Króli od 13.00 - ul. Słoneczna, Podkościele
  • w niedzielę od 13.00 – Narożniki i Trzydniaki

Gru 25, 2017

1. Z okazji świąt Bożego Narodzenia panie z parafialnego oddziału Caritas przygotowały 9 paczek o wartości 40 – 60 zł dla osób samotnych i dla rodzin potrzebujących symbolicznego wsparcia. Dziękujemy firmie Tarsmak za przekazane wyroby oraz wszystkim osobom, które w sklepach złożyły dar serc na ten cel. Bóg zapłać.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 będzie błogosławieństwo i rozesłanie kolędników misyjnych, którzy jutro od godz. 14.00 będą odwiedzać domy w naszej parafii i zbierać ofiary na misje.

3. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny z Nazaretu. Prosimy, by wszyscy małżonkowie przyszli do kościoła razem i byli blisko siebie – w czasie każdej Mszy św. będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

4. W przyszłą niedzielę różaniec o godz. 15.30 poprowadzi róża pw. św. Moniki.

5. Przypominamy, że dzisiaj nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

6. Dzisiejsza składaka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

7. Z powodu kolędy kancelaria parafialna czynna będzie w środę po Mszy św. wieczornej do godz. 18.00, a w piątek i w sobotę od godz. 8.00 do 8.30.

Gru 25, 2017

1. Witamy serdecznie miłych Gości i Parafian, którzy przybyli na Święta do parafii. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.

2. Dzisiaj nie ma Mszy św. popołudniowej.

3. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przekazane nam kapłanom życzenia świąteczne oraz upominki na świąteczny stół. Bóg zapłać.

4. Jutro w święto św. Szczepana na każdej Mszy św. będzie poświęcenie owsa, nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

5. W środę z okazji święta św. Jana Apostoła poświęcenie wina.

6. W niedzielę przypada Święto Świętej Rodziny.

7. Serdecznie dziękujemy: Katarzynie Szwajkosz, Ewelinie Niewidomskiej Burzec, Bożenie Szwajkosz, Mariuszowi Minorczykowi, Janowi Sipiorowi, Eugeniuszowi Burcowi, Jackowi Burcowi, za wykonanie pięknej szopki i udekorowanie kościoła na święta, młodzieży za ustrojenie choinek. Bóg zapłać.

8. Dziękujemy Krzysztofowi Kucie, Ryszardowi Urbanowi i Janinie Boguckiej za ofiarowanie choinek do kościoła, strażakom za zainstalowanie choinek w kościele i za wykonanie szopki przed kościołem. Bóg zapłać.

9. W dzisiejszym podwójnym Gościu Niedzielnym liczy 130 strona – kosztuje 8 zł. jest wiele ciekawych artykułów o zwyczajach bożonarodzeniowych.

10.Porządek odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:

 

 

  • środa od godz. 8.30              Żdżary południowe (do Adama Sipiora) i Żdżary Północne
  • czwartek od 8. 30                  Zarzecze za cmentarzem, Podlesie
  • piątek od 8. 30                      Kaczówka, Grochowiska
  • sobota od 8. 30                     Zarzecze za rzeką.

Gru 23, 2017

1. Pasterka w Narożnikach będzie dzisiaj o godz. 21. 30, w kościele parafialnym o godz. 23. 00. O godz. 22.40 w kościele w oczekiwaniu na Boże Narodzenie będziemy modlić śpiewem Ciemnej Jutrzni Adwentowej. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie i w święto św. Szczepana nie będzie Mszy św. popołudniowej.

2. W środę różaniec o 16.30 poprowadzi róża św. Marii Magdaleny.

3. Gratulujemy 24 osobom w naszej parafii, które od 25 marca do dziś przez 9 miesięcy modliły się w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych zabiciem i dzisiaj kończą tę modlitwę.

4. W dzisiejszym podwójnym Gościu Niedzielnym jest Modlitewnik na Wigilię oraz ciekawe artykuły o zwyczajach bożonarodzeniowych.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy parafian: Sipior Adam, Wąż Bernadeta, Kogut Wanda,Kogut Barbara oraz w sobotę od godz. 8.00 Błocho Alicja, Sipior Lidia, Kruk Katarzyna, Jawor Agnieszka.

Gru 16, 2017

1. Zapraszamy rano i wieczorem na Roraty, po których odprawiana jest Nowenna do Dzieciątka Jezus. Prosimy, by dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami codziennie uczestniczyli w tym nabożeństwie.

2. W czwartek będzie w naszym kościele całodzienna spowiedź adwentowa. Porządek spowiedzi do południa od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Po południu od godz. 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Ponieważ dzieci uczą się w szkole i przyjdą do spowiedzi po południu, dlatego prosimy starszych, by w większości wyspowiadali się przed południem.

3. Ze względu na spowiedź w innych parafiach Roraty w środę, w czwartek i w piątek będą o godz. 18.00, a w sobotę tylko o godz. 7.00.

4. W piątek od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłosić także tych chorych, którzy nie mogą wyspowiadać się przed świętami w kościele. Prosimy o samochody z rodzin Marii Jaje i Władysława Seternusa.

5. W środę różaniec o 1730 poprowadzi róża pw. św. Faustyny.

6. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Zachowajmy w tym dniu wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i alkoholu.

7. Do środy w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na świąteczny dar serca dla chorych i samotnych parafian. Rodziny, które otrzymują symboliczne dary od parafian zapraszamy po ich odbiór w czwartek od 8.00 do 9.00 do garażu na plebanii.

8. Prosimy wszystkie sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej załatwić w poniedziałek w godz. od 8.00 do 9.00 lub od 16.00 do 17.00, ponieważ przez cały tydzień spowiadamy w innych parafiach, uczymy w szkole i dlatego kancelaria nie będzie czynna.

9. Rozprowadzane są przez Caritas świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

10. Strażaków prosimy by w piątek od godz. 9.00 przywieźli do kościoła i zainstalowali świerki, potrzebujemy kilka jodełek do szopki.

11. Czy papież Franciszek zmieni modlitwę Ojcze nasz? gdzie dokładnie leżało Ciało Jezusa po śmierci, modlitwy do Dzieciątka Jezusa i odblaski dla pieszych są za darmo w Gościu Niedzielnym. Zachęcamy do zakupienia albumu o naszej parafii „Drewniana perełka” jest to bardzo dobry prezent pod choinkę. Można go zakupić w ciągu tygodnia rano i wieczorem po roratach w przedsionku kościoła.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Nowak Janina, Nowak Katarzyna, Podosek Krystyna, Lichorobiec Janina, Ryba Anna.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.