Cze 16, 2018
 1. 1. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża pw. bł. Karoliny.
 2. 2. Dla wszystkich dzieci i młodzieży spowiedź św. z okazji zakończenia roku szkolnego będzie w środę od godz. 17.00.
 3. 3. Msze św. na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkół Publicznych w piątek o godz. 8.00, dla przedszkola w czwartek o godz. 8.00.
 4. 4. Bardzo ważne spotkanie Rady Parafialnej w poniedziałek o godz. 19.00.
 5. 5. Spotkanie Parafialnego Zespołu Synodalnego w środę po Mszy św. wieczornej.
 6. 6. Jeżeli będzie odpowiednia pogoda w piątek o godz. 18.00 zostanie odprawiona na cmentarzu Msza św.
 7. 7. Kończą się prace renowacyjne przy kapliczce w sośninie. Położono 400 mb obrzeża, ponad 200 m2 kostki. Obrzeże i kostka są pozostałością po budowie chodników na cmentarzu. Za dar ołtarza młodzieży która przyjęła sakrament bierzmowania w wysokości 2800 zł zakupiono materiały do tynkowania, malowania i rynny na kapliczce. Nawiezienie 11 wywrotek ziemi i koparka 4500 zł., beton kosztował 11 700 zł., kamień do utwardzenia alejek 7000 zł. W przyszłą niedzielę prosimy wszystkich Parafian o dobrowolne ofiary na tacę.
 8. 8. W poniedziałek 2 lipca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Tuchowa. Wyjazd o godz. 15.00 z parkingu przy szkole. Zapisy w sklepie p. Seternusów, koszt autobusu 15 zł. Pielgrzymka odbędzie się pod warunkiem że zbierze się 50 osób.
 9. 9. W nowym Gościu Niedzielnym są zdjęcia księży neoprezbiterów i informacje o parafiach w których będą pracować.
 10. 10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Krechniak Beata, Dudek Agata, Leśniak Stanisława, Wąż Zofia.

Cze 09, 2018
 1. 1. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża pw. św. Marii Magdaleny, a w piątek po Mszy św. wystawienie Najśw. Sakramentu i nabożeństwo do Najśw. Serca Pana Jezusa.  
 2. 2. Dziękujemy dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz wszystkim za pobożny udział w oktawie Bożego Ciała. Bóg zapłać.
 3. 3. W przyszłą niedzielę organizujemy pielgrzymkę autokarową do Starego Sącza na Diecezjalne Święto Rodziny. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy szkole. Zapisy w sklepie p. Seternusów, koszt autobusu 20 zł.
 4. 4. Dziękujemy Henrykowi Kacale za założenie rynien na kapliczce Matki Bożej w Sośninie, Józefowi Gondkowi za renowację sygnaturki a Januszowi Sipiorowi za renowację krzyża. Bóg zapłać.
 5. 5. W jaki sposób powstają dywany dla Jezusa na Boże Ciało, dlaczego Polska płonie na wysypiskach śmieci? Warto o tym poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
 6. 6. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy mieszkańców Trzydniaków: Jaje Teresa, Kacała Halina, Guła Małgorzata, Wąż Genowefa.

Cze 03, 2018
 1. 1. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża pw. św. Faustyny.
 2. 2. Katecheza parafialna dla klasy 4 a w poniedziałek, dla 4 b we wtorek o godz. 18.00 w ramach Mszy św. z procesją.
 3. 3. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała, będzie błogosławieństwo dzieci i wianków na Mszach św. o godz. 7.00 i 18.00.
 4. 4. W piątek uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa. Msze św. z procesjami o godz. 7.00 i 18.00. Z racji uroczystości nie obowiązuje w tym dniu abstynencje od pokarmów mięsnych.
 5. 5. 17 czerwca organizujemy pielgrzymkę autokarową do Starego Sącza, na Diecezjalne Święto Rodziny. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu przy szkole. Zapisy w sklepie p. Seternusów, koszt autobusu 20 zł.
 6. 6. Dziękujemy wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze na Boże Ciało, dzieciom, młodzieży, rodzicom oraz wszystkim za pobożny udział w procesji Bożego Ciała. Bóg zapłać. Niech wyrazem naszej pogłębionej miłości będzie częstsze przyjmowanie Pana Jezusa w Komunii św.
 7. 7. Obserwujemy z niepokojem skutki gradobicia i lokalnych powodzi w niektórych częściach Polski. Są to najczęściej rejony gdzie do kościoła na Mszę św. w niedzielę chodzi 20-30% ludzi. W naszej parafii we Mszy św. w Boże Ciało o godz. 10.00 połączonej z procesją eucharystyczną do 4 ołtarzy wzięła udział bardzo mała część parafian. Jeżeli taka będzie dalej nasza pobożność i zdolność do ofiary dla Pan Boga, to nie liczmy na hojne Boże błogosławieństwo...
 8. 8. Z powodu wejście w życie nowych przepisów o ochronie danych osobowych wszystkie dokumenty w kancelarii parafialnej można uzyskać tylko osobiście lub na podstawie pisemnego upoważnienia.
 9. 9. Dziękujemy za wykonane prace w darze dla parafii: Janowi Kogutowi z ul. Leśnej oraz Stanisławowi Rykowi za wymalowanie dachu na Kapliczce Matki Bożej w Sośninie oraz za przeprowadzone prace pielęgnacyjne panom: Mariuszowi Bąbie, Janowi Idzikowi, Andrzejowi Jurasowi, Emilowi Seternusowi, Antoniemu Siembabowi, Kazimierzowi Giży, Józefowi Rojowi, Piotrowi Pyzikowi, Mateuszowi Moździerzowi, Henrykowi Przetacznikowi. Bóg zapłać.
 10. 10. Jaki jest stan szpitali w Polsce i jak zabezpieczać się przed pogorszeniem swojego stanu zdrowia w szpitalu? Warto o tym poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
 11. 11. Zespół szkół ponagimnazjalnych w Brniu ogłasza nabór na nowy rok szkolny. Bliższe informacje na tablicy ogłoszeń.
 12. 12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy parafian: Lichorobiec Józefa, Lichorobiec Agnieszka, Rzeźnik Halina, Kras Marta oraz w sobotę od 8.00: Gmyr Maria, Wąchała Marta, Reczkowska Marta, Gierczyńska Maria.

Maj 26, 2018
 1. 1. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa czyli Boże Ciało. Msze św. o godz. 7.00, oraz o godz. 10.00 i 16.00 z procesjami. Nie ma Mszy św. o 11.30. Składka w Boże Ciało przeznaczona jest na utrzymanie hospicjów.
 2. 2. W czasie oktawy Bożego Ciała Msze św. będą o godz. 7.00 i 18.00. W niedzielę procesje po Mszy św. o 11.30 i 16.00. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach eucharystycznych codziennie dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia, dzieci w strojach komunijnych, chórek, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Ochotniczą Straż Pożarną, Róże Różańcowe oraz szczególnie mieszkańców tych części parafii w intencji których będą odprawiane Msze św. o urodzaje i zachowanie od nieszczęść. Dzieci i gimnazjaliści są proszeni, aby nosili feretrony mniejsze, większe noszą członkowie róż.
 3. 3. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Prosimy wyspowiadać się według porządku:
 • - w poniedziałek od godz. 17.00 cała szkoła podstawowa i gimnazjum.
 • - we wtorek od godz. 17.00 młodzież szkół średnich.
 • - w środę od godz. 17.00 dorośli.
 1. 4. W I piątek o godz. 8.00 udamy się do chorych z posługą sakramentalną prosimy o 2 samochody z rodzin Marii Minorczyk i Józefy Fijał.
 2. 5. W I sobotę modlitwę różańcową o godz. 17.20 poprowadzą mieszkańcy Zadębia.
 3. 6. W środę różaniec o godz. 17.30 poprowadzi róża pw. św. Kingi.
 4. 7. Dekoracje do ołtarzy na Boże Ciało będą do odebrania u p. kościelnego w środę o godz. 17.00 w przedsionku kościoła.
 5. 8. Spotkanie Parafialnego Oddziału Synodalnego w poniedziałek po Mszy św. wieczornej w bibliotece parafialnej.
 6. 9. MB Szkaplerzna w Dąbrowie Tarnowskiej otrzymała złotą różę i złoty różaniec jako podziękowanie za otrzymane łaski jakie wierni wyprosili za Jej przyczyną. Warto o tym przeczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.
 7. 10. U pana Kościelnego można w ciągu tygodnia nabywać książkę o naszej parafii.
 8. 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy parafian: Noga Małgorzata, Miotła Jan, Wąż Marta, Biel Maria oraz w sobotę także od 8.00: Owca Joanna, Gmyr Zofia, Ćwiok Katarzyna, Lichorobiec Maria.

Maj 19, 2018

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

.

 1. 1. W poniedziałek tj. jutro przypada święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 18.00 i o 19.00 w Narożnikach. O 6.40 będą śpiewane Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 9.30 modlitwę różańcową poprowadzi róża pw. św. Anny, a o godz. 17.30 róża pw. św. Agnieszki.
 2. 2. Ze względu na święto Matki Kościoła kancelaria w poniedziałek jest nieczynna.
 3. 3. We wtorek na Mszy św., o godz. 18.00 młodzież klas III gimnazjalnych z 4 parafii przyjmie w naszym kościele sakrament bierzmowania. Kandydaci gromadzą się w kościele o godz. 17.20. W czasie Mszy św. będzie zbierana składka na fundacje arcybiskupa Jerzego Ablewicza, która przydziela stypendia młodzieży, zdolnej i chcącej się uczyć, a pochodzącej z wielodzietnych i niezamożnych rodzin.
 4. 4. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i ich rodzin będzie w poniedziałek od godz. 17.00. Po Mszy św. próba przed bierzmowaniem.
 5. 5. W środę modlitwę różańcową o 17.30 poprowadzi róża pw. św. Jadwigi.
 6. 6. W sobotę obchodzimy Dzień Matki. Zapraszamy wszystkie dzieci na Mszę św. o godz. 18.00, by Mszę św. i Komunię św. i ofiarowały za swoje mamy.
 7. 7. Katecheza parafialna dla klasy VI a w piątek o godz. 17.15.
 8. 8. Jak Polacy uratowali Pomnik Katyński w USA? O tym warto dowiedzieć się z dzisiejszego Gościa Niedzielnego.
 9. 9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 8.00 prosimy parafian: Gondek Krystyna, Burzec Elżbieta, Kuta Bożena, Błachaniec Krystyna, Gondek Teresa oraz w sobotę także od godz. 8.00 Łach Eugenia, Rój Alina, Rój Władysława, Kupiec Janina.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.