Gru 29, 2013

1. W uroczystość Trzech Króli Kolędnicy misyjni odwiedzą nasze domy, przedstawią scenkę o Bożym Narodzeniu i będą zbierać ofiary na misje. Prosimy, by młodzież z gimnazjum wyuczyła się jak najlepiej tekstów kolędy i przygotowała kolędnicze stroje.

2. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie „Starego Roku” we wtorek o godz. 16.00. O godz. 15.30 odmówimy różaniec, który poprowadzi róża Renaty Podosek.

3. W święto nawrócenia św. Pawła w katedrze tarnowskiej sakrę biskupią przyjmą nowi biskupi pomocniczy diecezji tarnowskiej.

4. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 8.00 prosimy panie: Pikul Agata, Dziedzic Joanna, Pikul Jolanta, Wałaszek Dorota.

5. Zachęcamy do zakupienia i czytania prasy katolickiej: Gościa Niedzielnego, Małego Gościa oraz Żyjmy Ewangelią.

6. Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu:

niedziela od 13.00 - Narożniki i Podkościele (bez ul. Słonecznej).

poniedziałek od 8.30   - Żdżary Północne od końca do kościoła

                                       - Żdżary Południowe od końca do p. Adama Sipiora

wtorek od 8.30   ul. Spokojna ciąg dalszy, Zadębie.

Nowy Rok od 13.00          Trzydniaki, ul. Słoneczna.

Prosimy o podwożenie kapłanów w czasie kolędy.

Gru 25, 2013

1. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim za przekazane nam kapłanom z kraju i z zagranicy życzenia świąteczne oraz upominki na wigilijny stół. Bóg zapłać.

2. Gratulujemy 31 osobom w naszej parafii, które od 25 marca przez 9 miesięcy modliły się w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych zabiciem. Od 8 grudnia do modlitwy tej włączyło się 19 osób. Prosimy o włączenie się do tego dzieła.

3. Dzisiaj na każdej Mszy św. poświęcenie owsa.

4. W najbliższą niedzielę przypada święto Świętej Rodziny. Prosimy, by wszyscy małżonkowie, szczególnie ci którzy obchodzą w tym roku jubileusze przyszli do kościoła razem i byli blisko siebie – w czasie każdej Mszy św. będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

5. Dziękujemy panom: Janowi Kogutowi z ul. Orzeszkowej za ufundowanie 4 stelaży do ołtarzy bocznych;  Jackowi Zawiłowiczowi i Janowi Wolakowi z Narożnik za przekazanie pięknych choinek do kościoła, Strażakom za ich przywiezienie do kościoła, s. Marcie z Wiednia za ofiarowanie aniołka do szopki oraz wszystkim którzy wykonali obie szopki. Bóg zapłać. Kwiaty, ozdobne drzewka iglaste oraz część brakującej elektroniki do szopki kosztowały 960 zł.

6. Z desek modrzewiowych które pozostały po szolowaniu kościoła wykonano bardzo solidny stół do zakrystii w Narożnikach.

7. Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu:

piątek od 8.30                 - Poręby

sobota od 8.30                - Górki i Kaczówka

niedziela od 13.00          - Narożniki i Podkościele.

Prosimy o podwożenie kapłanów w czasie kolędy.

Gru 17, 2013
1. We wtorek będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Prosimy o religijne przeżycie tej rodzinnej uroczystości. W czasie Wieczerzy odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólny pacierz, połammy się opłatkiem i śpiewajmy kolędy. Nie zapomnijmy w tym dniu o samotnych i chorych. Nie spożywajmy w tym dniu potraw mięsnych i alkoholu.

2. Pasterka w Narożnikach będzie o godz. 22. 00, w kościele parafialnym o 24. 00. O godz. 23.40 w kościele w oczekiwaniu na Boże Narodzenie będziemy modlić śpiewem Ciemnej Jutrzni Adwentowej. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w niedzielę. W święto Św. Szczepana nie będzie Mszy św. popołudniowej.

3. Dla wszystkich którzy przyjechali z zagranicy i nie zdążyli się wyspowiadać będzie okazja do spowiedzi we wtorek od 6.30 do 8.00. Kancelaria parafialna w poniedziałek z powodu spowiedzi w Dąbrowie Tarnowskiej będzie nieczynna.

4. Rozprowadzane są świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

5. Prosimy by w przyszłą niedzielę małżonkowie obchodzący jubileusz 25 i 50-lecia usiedli w kościele razem, z okazji święta Świętej Rodziny będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej.

6. Z darów serca które zostały złożone w sklepach spożywczych przekazaliśmy 18 rodzinom symboliczne paczki świąteczne o wartości 20 - 30 zł. Bóg zapłać firmie Tarsmak za przekazane dary i wszystkim którzy złożyli dary w sklepach.

7. Dziękujemy p. Kazimierzowi Marnikowi za pomoc w usunięciu śmieci z cmentarza oraz p. Grabarzowi i pracownikom za wykonane prace na cmentarzu.

8. Dziękujemy Teresie i Stanisławowi Pikul z Kanady z ufundowanie renowacji obrazu Matki Bożej Niepokalanie Poczętej w ołtarzu św. Franciszka.

9. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania podwójnego numeru Gościa Niedzielnego w cenie 8 zł., w którym jest wiele ciekawych artykułów o Bożym Narodzeniu. Prosimy, by rodzice zakupili dzieciom Małego Gościa.

10. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 8.00 prosimy panie: Sipior Lidia, Bugaj Justyna, Pikul Dorota, Sipior Kazimiera. W sobotę od godz. 8.00 panie: Sipior Anna, Sipior Teresa, Kaczmarczyk Maria, Wąż Stefania.

Gru 14, 2013

1. W dniu wczorajszym papież Franciszek mianował dwóch biskupów pomocniczych diecezji tarnowskiej ks. dr Jana Piotrowskiego i ks. dr Stanisława Salaterskiego. Nowych biskupów otoczmy naszą modlitwą.

2. W poniedziałek rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Prosimy, by rodzice chociaż raz przyszli na roraty z dziećmi pomodlić się do Dzieciątka Jezus.

3. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Marii Kaczocha.

4. W piątek roraty będą o godz. 8.00 i 18.00. Od 8.30 rozpocznie się w naszej parafii spowiedź adwentowa. Porządek spowiedzi do południa od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Po południu od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Prosimy, by starsi wyspowiadali się przed południem, bo dzieci i młodzież szkolna przyjdą do spowiedzi po południu. Prosimy młodzież uczącą się poza Radgoszczą, by prosto po przyjeździe ze szkoły przystąpiła do spowiedzi. Specjalnie dla nich i dla pracujących spowiedź jest od godz. 15.00 do 18.00. Roraty w piątek będą o godz. 18.00.

5. W sobotę od godz. 8.00 udamy się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną. Prosimy zgłosić dodatkowych chorych, którzy nie są w stanie wyspowiadać się w kościele. Prosimy o samochody z rodzin chorych: Eugenii Warzecha i Eleonory Pikul.

6. W czwartek po wieczornych roratach bardzo ważne spotkanie Pań z Caritasu.

7. Od dziś rozprowadzane są świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

8. Gimnazjalistów, którzy biorą udział w Kolędzie misyjnej prosimy, by ze strony parafialnej pobrali tekst kolędy, nauczyli się na pamięć swojej roli i przygotowali stroje. Plan kolędy podany jest w szkole i na tablicy ogłoszeń.

9. Wszystkie sprawy kancelaryjne prosimy załatwić w poniedziałek rano od 8.00 do 9.00 i w środę od 16.00 do 17.00 ponieważ z powodu spowiedzi w innych parafiach kancelaria w inne dni przed świętami będzie nieczynna.

10. Zachęcamy by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego i przez 9 miesięcy odmawiać dziesiątek różańca św. w intencji zagrożonego zabiciem nienarodzonego dziecka. Obrazki z modlitwą adopcyjną są do pobrania na oknach w przedsionku kościoła. Wypełnione obrazki prosimy złożyć na tacę.

11. We wtorek w godzinach od 9.00 do 15.00 będzie podstawiona przy cmentarzu przyczepa na kwiaty doniczkowe. Ponieważ parafii nie stać na to by co miesiąc płacić 3000 zł za śmieci z cmentarza wszyscy parafianie mają obowiązek zabierać kwiaty doniczkowe do domu, lub złożyć je na przyczepę we wtorek.

12. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym jest za darmo płyta z pięknymi kolędami. Prosimy by rodzice zakupili dzieciom Małego Gościa.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. W środę nie przyszło do sprzątania 2 rodziny i dlatego cały kościół musiały sprzątać tylko 2 panie. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy panie: Nowak Katarzyna, Kogut Teresa, Lichorobiec Janina, Ryba Anna, Sipior Adam. W sobotę od godz. 8.00 panie: Wąż Bernadeta, Kogut Wanda, Kogut Barbara, Błocho Alicja.

Gru 07, 2013

1. Przeżywamy dziś uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Z tej okazji zachęcamy by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na codziennym odmawianiu dziesiątka różańca św. i modlitwy przez 9 miesięcy w intencji zagrożonego zabiciem nienarodzonego dziecka. Obrazki z adopcyjną modlitwą są do pobrania na oknach w przedsionku kościoła.

2. Zapraszamy na Roraty o godz. 7.00 lub 17.00. Serdecznie prosimy rodziców, by przychodzili z młodszymi dziećmi na roraty oraz by zmobilizowali starsze dzieci do udziału w Roratach. W sklepach spożywczych są wystawione kosze na dar serca dla rodzin potrzebujących wsparcia.

3. Katecheza parafialna dla klasy I B gimnazjum w poniedziałek o godz. 16.10, dla klasy I C we wtorek. Zapraszamy rodziców uczniów do wspólnej modlitwy na wieczornych roratach.

4. Zapraszamy uczniów klas II a, b, c gimnazjum i ich rodziców w poniedziałek na roraty. Po Mszy św. w kościele będzie wywiadówka z religii.

5. W środę o 17.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

6. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Zygmunta Panka.

7. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

8.  Dzisiaj składka do puszek jako pomoc „Kościołowi na Wschodzie”.

9.  Zachęcamy do wypożyczania i czytania książek religijnych z naszej biblioteki parafialnej, która czynna jest w każdą środę od godziny 16.00.

10. Od 9 grudnia ks. Mateusz Gondek będzie odprawiał w Afryce kolejno 19 Mszy św. za + Józefa Kusiaka od uczestników pogrzebu.

11. Z powodu pilnego wyjazdu Proboszcza kancelaria w poniedziałek będzie nieczynna.

12. Parafia otrzymała fakturę za wywóz śmieci z cmentarza za październik na kwotę 3 050 zł, natomiast w listopadzie kolejną fakturę na kwotę 3190 zł.

13. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego w którym jako dodatek jest tekst reform jakie zamierza przeprowadzić papież Franciszek.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy panie: Nowak Janina, Farat Bożena, Farat Helena, Kacała Beata oraz w sobotę od godz. 8.00 panie: Kogut Helena, Aksamit Krystyna, Kogut Alfreda, Podosek Krystyna.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.