Gru 27, 2011

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

Święto Św. Szczepana - 26 grudnia 2011 r.

 1. Kolędnicy misyjni odwiedzą nasze domy w uroczystość Trzech Króli.
 2. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie „starego roku” będzie w sobotę o godz. 16.00.
 3. W tym tygodniu rozpoczynamy odwiedziny duszpasterskie wg następującego porządku:

Wtorek – 27 grudnia od godz. 8.30.

 1. Żdżary Południowe - obie strony od Nieczajnej
 2. Żdżary Północne

Środa – 28 grudnia od godz. 8.30

 1. Lisiaki Północne
 2. Lisiaki Południowe

Czwartek – 29 grudnia

 1. Trzydniaki od godz. 15.00
 2. Poręby od godz. 8.30

Piątek 30 grudnia od godz. 8.30

 1. Narożniki
 2. Podlesie

Sobota 31 grudnia od godz. 8.30

 1. Zadębie
 2. Kaczówka od końca do p. Józefa Czerwony

Będziemy bardzo wdzięczni za podwożenie nas w czasie kolędy do domów tam gdzie są większe odległości lub niepogoda. Za zrozumienie i życzliwość już dziś dziękujemy. Bóg zapłać

4. Zachęcamy do zakupienia podwójnego numeru Gościa Niedzielnego i Małego Gościa w którym jest płyta z pięknym filmem dla dzieci.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w wtorek od godz. 8.00 prosimy parafian: Śnieżewska Zofia, Kupiec Aleksandra, Czerwony Zofia, Kulpa Joanna oraz w sobotę od godz. 8.00: Wąż Janina, Chwałek Grażyna, Zielińska Renata, Pikul Irena.

Gru 17, 2011

INFORMACJE DUSZPASTERSKIE

IV Niedziela Adwentu - 18 grudnia 2011 r.

 

 1. Zapraszamy codziennie wszystkich, a szczególnie rodziców z dziećmi na Nowennę do Dzieciątka Jezus.
 2. W środę różaniec o 17.30 poprowadzi Róża Władysławy Pikul.
 3. W poniedziałek udamy się z duszpasterską, świąteczną posługą do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Kupiec Bronisławy i Honoraty Pikul. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas w imieniu Parafii odwiedzą w tym tygodniu chorych i złożą im świąteczne życzenia i upominki.
 4. W środę w naszej parafii będzie spowiedź adwentowa dla wszystkich parafian. Roraty o godz. 8.00 i 18.00 . Spowiedź od 8.30 do 12.00 z półgodzinną przerwą o 10.00; i po południu od 15.00 do 18.00 z przerwą półgodzinną o 16.00. Spowiedź jest do 18.00 po to, by także pracujący mogli się spokojnie wyspowiadać. Prosimy o skorzystanie ze spowiedzi w środę bo w następnych dniach, mamy nadmiar duszpasterskich obowiązków.
 5. W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. Prosimy o religijne przeżycie tej rodzinnej uroczystości. Odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólny pacierz, połammy się opłatkiem i śpiewajmy kolędy. Nie zapomnijmy w tym dniu o samotnych i chorych.  Nie spożywajmy w tym dniu alkoholu.
 6. Pasterka w Narożnikach o godz. 22. 30, w kościele parafialnym o 24. 00. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w niedzielę.
 7. Prosimy o składanie darów serca w sklepach spożywczych. Spotkanie Caritasu we wtorek po roratach. W środę do południa prosimy o odebranie świątecznych paczek na Prałatówce  przez rodziny, które tradycyjnie otrzymują pomoc świąteczną.
 8. W środę na Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00 dzieci, które nie opuściły ani jednych rorat i przyniosą plansze z wszystkimi obrazkami otrzymają nagrodę.
 9. Rozprowadzane są świece na wigilijny stół i poświęcone opłatki. Zostało jeszcze wiele świec za które musimy zapłacić, prosimy o ich zakupienie i przekazanie choćby w prezencie znajomym, a także zaświecenie na grobach naszych bliskich.
 10. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego, Żyjmy Ewangelią. W Małym Gościu jest płyta z bardzo wartościowym filmem dla dzieci.
 11. W tym tygodniu zostały zatwierdzone sprawozdania z wykonanych prac w prezbiterium, otrzymanych dotacji oraz z wykonania instalacji elektrycznej.
 12. Ks. Wł. Dudek w Tarnowie odprawi 7 Mszy św. za + Zygmunta Sojkę, a ks. J. Królikowski 10 Mszy św. za Mieczysława Błachańca i Stanisława Pikula od uczestników pogrzebu.
 13. Znaleziono przy kościele rower jest do odebrania u ks. Prałata. W piątek na parkingu został uszkodzony samochód świadków prosimy o podanie informacji w celu wyjaśnienia tej sprawy.
 14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w czwartek od godz. 8.00 prosimy parafian: Nytko Stanisława, Wnęk Anna, Lichorobiec Marzena, Lichorobiec Maria i Ławicki Stanisław. W sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Banaś Teresa, Sojka Stefania, Burzec Lucyna, Moździerz Janina, Dworak Janina, Kapusta Emilia.

Gru 10, 2011
 1. Zapraszamy na Roraty, które są codziennie odprawiane o godz. 7.00 i 17.00.
 2. W środę różaniec o 16.30 poprowadzi Róża Zygmunta Panka.
 3. Od dzisiaj są rozprowadzane świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki. Prosimy o ich nabywanie.
 4. Prosimy, by włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, legitymacje można pobrać z przedsionka kościoła i wypełnione złożyć na tacę w kościele.
 5. Dzięki pomocy wielu ludzi dobrej woli nasza parafia dokonała w tym roku pięknego dzieła jakim jest ocieplenie elewacji rodzinnego domu śp. Micków, w którym mieszkają ich dzieci. Pieniądze w wysokości 8000 zł na materiał przekazała z Fundacji Gniazdo Diecezjalna Caritas, ponadto materiał do robót ofiarowali Jarosław i Kazimierz Wróblowie, firma Transtal z Smęgorzowa i nasz parafialny oddział Caritas. Roboty ciesielskie bezpłatnie wykonali Franciszek Świątek i Jan Kogut z ul. Leśnej, blachę położyli Henryk Kacała i Grzegorz Schab, całość elewacji wykonała firma p. Sławomira Podoska przy współudziale kilku pracowników Zakładu Komunalnego oraz wielu parafian. Wszystkim, którzy włączyli się w dzieło ocieplenia domu dzieciom sierotom składamy serdeczne Bóg zapłać. Niech Dobry Bóg hojnie im błogosławi.
 6. W przyszłą III niedzielę grudnia prosimy o ofiary do kopert na zapłatę kolejnej raty za renowację polichromii prezbiterium.
 7. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego, w którym jest specjalny ciekawy dodatek o stanie wojennym.
 8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Dyjak Maria, Więcław Jolanta, Podosek Józefa, Początek Maria.

Gru 03, 2011

 1. Zapraszamy na Roraty, które są codziennie odprawiane o godz. 7.00 i 17.00.
 2. W środę różaniec o 16.30 poprowadzi Róża Zofii Panek.
 3. W czwartek będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, w Narożnikach o 18.00. Zapraszamy 20 minut przed każdą Mszą będziemy śpiewać Godzinki.
 4. Prosimy, by 8 grudnia włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na codziennym odmawianiu dziesiątka różańca św. i modlitwy przez 9 miesięcy w intencji dziecka nienarodzonego, zagrożonego zabiciem.
 5. Katecheza parafialna dla klasy I B gimnazjum w poniedziałek o 16.10, dla I C we wtorek o 16.10, klasy II C i II D gimnazjum w czwartek o 16:10, a klasy II B w piątek o 16:10 na prałatówce. Na Msze świętą wszystkich uczniów klas I i II gimnazjum wraz z rodzicami zapraszamy w czwartek na 17:00.
 6. W poniedziałek na Roraty zapraszamy wszystkich aspirantów, ministrantów, lektorów, dziewczynki z chórku oraz ze Szkolnego Koła Caritas. Po roratach będzie miało spotkanie w kościele z Ks. Biskupem.
 7. W piątek po wieczornych Roratach spotkanie wszystkich pań z Caritasu.
 8. Od przyszłej niedzieli będą rozprowadzane świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki. Prosimy o ich nabywanie. Dochód przeznaczony jest na dary serca  Caritasu.
 9. Bóg zapłać wszystkim którzy zakupili kalendarz parafialny na 2012 r.
 10. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego, w którym jest płyta z Godzinkami ku czci Matki Bożej, oraz gazeta Żyjmy Ewangelią.
 11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Kubek Teresa, Kubek Marta, Jagódka Michalina, Dyjak Maria, Więcław Jolanta.

Lis 26, 2011
 1. Rozpoczynamy dziś Adwent czyli czas duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Podejmijmy dobre postanowienia, by przychodzić na Roraty które będą o godz. 7.00 i 17.00, przystępujmy do spowiedzi i Komunii św. Nie zapomnijmy o dobrych uczynkach. W sklepach spożywczych będą wystawione kosze Caritas na dary serca.
 2. W poniedziałek po Roratach rano i wieczorem dzieci otrzymają specjalne plansze do naklejania obrazków z Janem Pawłem II. Obrazki jako nagroda za udział w Roratach będą rozdawane rano i wieczorem. Dzieci, które przyniosą serduszka z dobrymi uczynkami po losowaniu  zabiorą do domu żłóbeczek z Jezuskiem, by z całą rodziną pomodlić się w domu. Każde dziecko, które nie opuści ani jednych Rorat i będzie miało wszystkie obrazki otrzyma przed wigilią piękną nagrodę.
 3. W poniedziałek na wieczorne Roraty zapraszamy wszystkich przedszkolaków.
 4. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-         w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

-         we czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

-         w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli.

    5. W I piątek udamy się do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Stefanii Biel i Heleny Porada.

6. W środę różaniec o 16:30 poprowadzi Róża Marii Nowak.

7. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej „Kościołowi na Wschodzie”. Z tej okazji przed kościołem będzie składka do puszek.

8. Obowiązkowe spotkanie dzieci z klas drugich szkoły podstawowej wraz z rodzicami odbędzie się w środę o 17.00.

9. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00 różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św.

10. W I sobotę o godz. 16.30 różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej o 17.00 Msza św. Modlitwy poprowadzą rodziny z Trzydniaków.

11. W sierpniu rozprowadzane były kalendarze na 2012 r. ze zdjęciami naszego kościoła. Koszt ich wydania  to suma 4600 zł. sprzedano jak na razie 330 kalendarzy. Mamy 1300 zł długu, a kalendarz miał przynieść dochód. Z tej przyczyny młodzież naszej parafii będzie dzisiaj odwiedzała domy i rozprowadzała kalendarze w cenie 10 zł. Prosimy o ich zakup, bo dochód ma być przeznaczony na spłatę długu za prezbiterium. Kalendarz można ofiarować jako prezent św. Mikołaja.

12. Dziękujemy pewnej rodzinie za dar 1000 zł na kościół, dzięki czemu wykonano 6 drewnianych podstawek pod figury świętych w prezbiterium.

13. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego, Żyjmy Ewangelią. W Małym Gościu jest obrazek z modlitwą do Ducha Świętego, którą całe życie odmawiał  bł. Jan Paweł II.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Krawiec Bernadetta, Podosek Renata, Piłat Maria, Nowosielska Dorota.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.