Gru 29, 2012
1. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 będą przedstawiane Jasełka w kościele.

2. W najbliższą niedzielę w uroczystość Trzech Króli Kolędnicy misyjni odwiedzą nasze domy, przedstawią scenkę o Bożym Narodzeniu i będą zbierać ofiary na misje. Prosimy o życzliwe ich przyjęcie.

3. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie „Starego Roku” w poniedziałek o godz. 16.00.

4. W środę różaniec o godz. 16.30 poprowadzi róża Haliny Rzeźnik.

5. Ponieważ pozostało sporo kalendarzy parafialnych na 2013 r. ministranci będą dzisiaj odwiedzać w domy i sprzedawać kalendarze i pocztówki. Dochód przeznaczony jest na spłatę długów za remonty przy kościele.

6. Z okazji Adwentu zostało zakupionych ponad 200 książeczek dla dzieci i dorosłych. Prosimy, by dzieci i dorośli złożyli podpisane książeczki na bocznym ołtarzu. Już w niedługim czasie zostanie otwarta Biblioteka Parafialna, z której będzie można wypożyczyć do czytania wartościowe książki i czasopisma religijne.

7. Dziękujemy parafianom za wywóz śmieci z cmentarza: Chudy Władysław, Kułaga Jan, Kwiatkowski Kazimierz, Burzec Kazimierz, Rój Adam, Rój Józef, Idzik Jan, Szałaśny Marek. Bóg zapłać.

8. W poniedziałek kolęda od godz. 8.30 w Lisiakach Północnych. Jeden kapłan od rodziny Zielińskich, drugi od rodziny Sabaj.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w poniedziałek od godz. 8.00 prosimy parafian: Mazur Krystyna, Mazur Dariusz, Gierczyńska Małgorzata, Burzec Jolanta, oraz w sobotę od godz. 8.00: Bogacz Elżbieta, Witaszek Anna, Burzec Anna, Kupiec Janina.

Gru 25, 2012
1. Witamy serdecznie miłych Gości i drogich Parafian, którzy przybyli na Święta do naszej parafii. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego i stałego wzrastania w wierze.

2. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przekazane nam kapłanom z kraju i z zagranicy życzenia świąteczne oraz upominki na wigilijny stół. Bóg zapłać.

3. W święto Św. Szczepana po Mszy św. o godz. 11.30 dzieci i młodzież naszej parafii przedstawią piękne jasełka. Prosimy, by rodzice z dziećmi przyszli na tą Mszę św.

4. Gratulujemy 65 osobom w naszej parafii, które od 25 marca do dziś przez 9 miesięcy modliły się w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych zabiciem i dzisiaj kończą tę modlitwę. Od 8 grudnia do modlitwy tej włączyło się 39 osób. Zachęcamy do wytrwania w postanowieniu.

5. Jutro w święto św. Szczepana nie ma Mszy św. o godz. 16.00. na każdej Mszy św. będzie poświęcenie owsa.

6. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Prosimy, by wszyscy małżonkowie przyszli do kościoła razem i byli blisko siebie – w czasie każdej Mszy św. będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

7. Uroczysta suma odpustowa w kaplicy w Narożnikach o godz. 8.30.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy złożyli dary serca w sklepach. Caritas Parafialna przekazała 19 paczek niezamożnym rodzinom.

9. Dziękujemy rodzinom: Lipiński, Gadziała i Jana Wolaka z Narożnik za przekazanie choinek do kościoła, małżeństwu z Żabna, które podarowało ponad 200 bombek na choinki oraz ks. Rafałowi i wszystkim którzy wykonali piękną szopkę i udekorowali kościół na święta. Bóg zapłać.

10. Zachęcamy do zakupienia podwójnego numeru Gościa Niedzielnego, w którym jest podsumowanie najważniejszych wydarzeń 2012 r., zakupmy kalendarze parafialne oraz komplety widokówek naszego kościoła ukazujących piękno naszego kościoła, by pomóc w spłaceniu należności za renowację polichromii.

11. Odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą:

czwartek                od 8.30     - Zarzecze za rzeką od końca i Kaczówka

piątek                     od 8.30     - Lisiaki Południowe i Grochowiska

sobota                    od 8.30     - Podkościele i Podlesie

niedziela                od 14.00   - Trzydniaki i ul. Słoneczna.

Gru 23, 2012

1. W poniedziałek Wigilia Bożego Narodzenia. Prosimy o religijne przeżycie tej rodzinnej uroczystości. Odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólny pacierz, połammy się opłatkiem i śpiewajmy kolędy. Nie zapomnijmy w tym dniu o samotnych i chorych. Nie spożywajmy w tym dniu potraw mięsnych i alkoholu.

2. Dla wszystkich którzy przyjechali z zagranicy i nie zdążyli się wyspowiadać będzie okazja do spowiedzi w poniedziałek od 6.30 do 8.00.

3. Pasterka w Narożnikach o godz. 22. 30, w kościele parafialnym o 24. 00. O godz. 23.40 w kościele w oczekiwaniu na Boże Narodzenie będziemy modlić śpiewem Ciemnej Jutrzni Adwentowej. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w niedzielę. W święto Św. Szczepana nie będzie Mszy św. popołudniowej.

4. Rozprowadzane są dziś przez ministrantów piękne kalendarze parafialne po 10 zł. jest ich prawie 400. Zakupmy je jako prezenty na gwiazdkę, pod choinkę, są komplety widokówek naszego kościoła także po 10 zł.

5. Rozprowadzane są świece na wigilijny stół i poświęcone opłatki. Zostało jeszcze wiele świec za które musimy zapłacić, prosimy o ich zakupienie i zaświecenie na grobach bliskich.

6. Dziękujemy rodzicom i uczniom klas III gimnazjalnych za przekazanie daru ołtarza w wysokości 2200 zł na renowację aniołka przy tabernakulum, pewnej osobie za ufundowanie bombek na choinki w kościele, kolejnej osobie za ufundowanie pięknego fioletowego ornatu. Bóg zapłać.

7. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania świątecznego podwójnego wydania Gościa Niedzielnego, w którym jest modlitewnik na Wigilię oraz Żyjmy Ewangelią.

8. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w poniedziałek od godz. 8.00 prosimy parafian: Warias Roman, Wiatrowska Teresa, Pikul Janina, Pikul Grażyna, Doroż Stefania, Frąc Dorota, Bielat Janina, w sobotę po świętach Labak Zofia, Kuta Teresa, Ślęczkowska Małgorzata, Duda Beata.

Gru 15, 2012
1. Rozpoczynamy ostatni tydzień Adwentu. Zachęcamy wszystkich, którzy jeszcze nie byli w tym roku Roratach do modlitwy na Mszach św. o godz. 7.00 lub o 17.00.

2. Dziś rozpoczynamy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Prosimy, by wszyscy rodzice z dziećmi przychodzili modlić się do Dzieciątka Jezus.

3. W środę różaniec o 16:30 poprowadzi Róża Renaty Podosek.

4. W czwartek będzie w naszej parafii spowiedź adwentowa od godz. 8.30 do 10.00 od 10.30 do 12.00. Po południu od 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Prosimy, kto tylko może ze starszych, by wyspowiadać się do południa, bo dzieci i młodzież są w szkole i przyjdą po południu. Prosimy młodzież uczącą się poza Radgoszczą, by przystąpiła do spowiedzi prosto po przyjeździe ze szkoły - specjalnie dla nich i dla pracujących spowiedź jest przesunięta do godziny 18.00. Roraty w czwartek będą o godz. 18.00.

5. W piątek od godz. 8.00 udamy się do chorych z przedświąteczną posługą sakramentalną, prosimy zgłosić dodatkowych chorych, którzy nie są w stanie wyspowiadać się w kościele. Prosimy o samochody w rodzin chorych: Bronisławy Początek i Antoniny Niemczura.

6. Od dzisiaj rozprowadzane są świece na wigilijny stół wraz z modlitewnikiem oraz pobłogosławione opłatki. Zbierane ofiary są przeznaczone na dary serca Caritasu dla potrzebujących pomocy w naszej parafii. W sklepach są wystawione kosze na dary serca.

7. Dzieci które mają Obraz Pana Jezusa i wklejone wszystkie obrazki świętych rozdawane jako nagroda za udział w Roratach jeśli przyniosą obraz w środę na Roraty wezmą udział w losowaniu niespodzianki.

8. Spotkanie Akcji Katolickiej w środę po wieczornej Mszy św.

9. W przyszłą niedzielę będą rozprowadzane przez ministrantów kalendarze parafialne po 10 zł. oraz komplety widokówek naszego kościoła w promocyjnej cenie 10 zł.

10. W drugi dzień świąt będą przedstawione w naszym kościele przygotowane przez dzieci i młodzież piękne jasełka. Z tego powodu chrzest św. będzie udzielany w Boże Narodzenie na Mszy św. o godz. 11.30. Prosimy wszystkie sprawy kancelaryjne pozałatwiać w poniedziałek rano, a nie we wigilię.

11. Do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego włączyło się w tym roku tylko 19 osób. Prosimy o dalsze włączanie się do tej tak bardzo potrzebnej modlitwy w obronie życia. Obrazki z modlitwą są wyłożone na parapetach w przedsionku kościoła.

12. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego z którego dowiemy się miłych wiadomości o naszej parafii. W Małym Gościu jest za darmo szopka dla dzieci.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 14.00 prosimy panie: Gondek Janina, Ryk Dorota, Kupiec Urszula, Minorczyk Wiesław. W sobotę od godz. 8.00: Stefańczyk Janina, Błachaniec Czesława, Rychlińska Julia, Władysława Seternus.

14. Ponawiamy prośbę, by nie palić w piecach oponami, plastikiem i innymi odpadami, bo jest to bardzo szkodliwe i niebezpieczne dla zdrowia dzieci i dorosłych.

Gru 03, 2012

1. Rozpoczynamy dziś Adwent czyli czas duchowego przygotowania się do Świąt Bożego Narodzenia. Podejmijmy dobre postanowienia, by przychodzić na Roraty które będą o godz. 7.00 i 17.00, przystępujmy do spowiedzi i Komunii św. Zrezygnujemy z niektórych przyjemności, by więcej czasu poświęcić na umacnianie swej wiary przez gorliwszą modlitwę, udział w Roratach i przyjmowanie sakramentów św., nie zapomnijmy o dobrych uczynkach.

2. W poniedziałek po Roratach rano i wieczorem dzieci otrzymają piękny obraz Jezusa Chrystusa. Na kolejnych roratach otrzymywać będą obrazki ze świętymi, które będą jako nagroda za udział w Roratach rozdawane rano i wieczorem. Dzieci, które przyniosą serduszka z dobrymi uczynkami po losowaniu zabiorą do domu żłóbeczek z Jezuskiem, by z całą rodziną pomodlić się w domu. Każde dziecko, które nie opuści ani jednych Rorat i będzie miało wszystkie obrazki otrzyma przed wigilią niespodziankę. Serdecznie prosimy rodziców, by zabierali maluchów na roraty, a starszym dzieciom pozwolili przychodzić do kościoła...

3. W wtorek na wieczorne Roraty zapraszamy wszystkich przedszkolaków oraz dzieci klas od I do III. Przewidziana jest ciekawa niespodzianka.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Prosimy, by wyspowiadać św. według następującego porządku:

-  w środę od godz. 16.00 cała szkoła podstawowa

-  w czwartek od godz. 16.00 całe gimnazjum

-  w piątek od godz. 16.00 młodzież szkół średnich i dorośli. Oczywiście zapraszamy do spowiedzi od poniedziałku.

5.  W środę różaniec o 16:30 poprowadzi Róża Marii Kaczocha.

6.  Spotkanie dzieci I-komunijnych wraz z rodzicami w środę o 17.00.

7.  W I piątek udamy się do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin: Ireny Gondek i Leona Szkotak.

8.  W sobotę będziemy obchodzić uroczystość Niepokalanego Poczęcie NMP. Msze św. o godz. 7.00, 10.00 i 17.00, w Narożnikach o 18.00. Zapraszamy 20 minut przed każdą Mszą będziemy śpiewać Godzinki.

9.  Prosimy, by 8 grudnia włączyć się do Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, która polega na codziennym odmawianiu dziesiątka różańca św. i modlitwy przez 9 miesięcy w intencji dziecka nienarodzonego, zagrożonego zabiciem.

10. W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej „Kościołowi na Wschodzie”. Przed kościołem będzie składka do puszek.

11. W czwartek obowiązkowe spotkanie kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami. Spowiedź od 16.00 różaniec o 16.30, o 17.00 Msza św.

12. Dzieci ze Szkolnego Koła Caritas zapraszają w środę po wieczornych roratach na prałatówkę swoich niepełnosprawnych kolegów i koleżanki na spotkanie z Ks. Biskupem.

13. W tym tygodniu Św. Mikołaj pragnie spotkać się z aspirantami, ministrantami, lektorami, z chórkiem, Szkolnym Kołem Caritas. Ponieważ spotkanie nie wiemy kiedy będzie miało miejsce i może trwać długo, prosimy nie wyjeżdżać do innych parafii tylko z radością czekać w naszym kościele...

14. W sobotę po wieczornych Roratach spotkanie na plebanii wszystkich pań z Caritasu prosimy o włączenie się do Caritasu nowe Panie.

15. Dziękujemy rodzinie Doroty i Tadeusza Potok za ufundowanie ornatu do kaplicy w Narożnikach. Bóg zapłać.

16. Zachęcamy do nabywania u ministrantów i czytania Gościa Niedzielnego, z którego się dowiemy o co chodzi z tym zamachem na sejm, w Małym Gościu są za darmo lampiony, jest nowy numer Żyjmy Ewangelią.

17. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w piątek od godz. 8.00 prosimy panie: Leśniak Zofia, Micek Halina, Świątek Maria, Kacała Halina.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.