Sty 02, 2015

1. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca stycznia. Zapraszamy do spowiedzi w piątek od godz. 16.00.

2.  W I piątek udamy się do chorych. Prosimy o 2 samochody z rodzin Stefanii Biel, Heleny Porada.

3.  W I sobotę o godz. 16.30 różaniec w intencji powołanych i o nowe powołania do służby Bożej o 17.00 Msza św. Modlitwy poprowadzą rodziny z Zadębia.

4.  Ministranci rozprowadzają kolejną ciekawą książkę naszego rodaka ks. R. Biela o naszej parafii w cenie 20 zł.

5.  Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Zgłobica Bogusława, Błocho Lucyna, Kogut Zofia, Bodziony Anna.

6.  Odwiedziny duszpasterskie:

-  dziś od 13. 00 ul. Spokojna od p. Kogutów.

-   w sobotę od 8.30 Poręby i Górki.

-   w niedzielę od 13.00 Osiedle: jeden kapłan od p. Wiesława Kwietnia w stronę kościoła, drugi od p. Kacałów drugą stroną drogi w stronę kościoła.

Gru 27, 2014

1. W uroczystość Trzech Króli Kolędnicy misyjni odwiedzą nasze domy, przedstawią scenkę o Bożym Narodzeniu i będą zbierać ofiary na misje. Prosimy, by młodzież z gimnazjum wyuczyła się jak najlepiej tekstów kolędy i przygotowała kolędnicze stroje. Będą specjalne nagrody dla kolędników, którzy przygotują atrakcyjne stroje.

2. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie „Starego Roku” będzie w środę o godz. 16.00. O godz. 15.30 odmówimy różaniec, który poprowadzi róża Zygmunta Panka.

3. Wczoraj w kaplicy w Narożnikach został zamontowany nowy pięknie wykonany dębowy ołtarz. Koszt ołtarza to cena 23 500 zł.

4. Ministranci rozprowadzają kolejną ciekawą książkę naszego rodaka ks. R. Biela o naszej parafii w cenie 20 zł.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy panie: Grabowska Joanna, Grabowski Joanna, Grabowska Beata, Szwajkos Leokadia.

6. Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu:

poniedziałek od 8.30   - Zarzecze za cmentarzem

                                       - Podkościele

wtorek od 8.30             - Żdżary Północne od końca do kościoła

                                       - Żdżary Południowe od końca do p. Adama Sipiora

środa od 8.30                - Podlesie

Nowy Rok od 13.00     - ul. Spokojna

Prosimy o podwożenie kapłanów w czasie kolędy.

Gru 26, 2014

1. Za dwa lata w Polsce odbędą się Światowe Dni Młodzieży. Rozpoczęły się już przygotowania do tego pięknego święta młodzieży. Ministranci i lektorzy rozprowadzają za darmo kolorowe foldery – prosimy je zabrać i przeczytać.

2. Nasz rodak ks. R. Biel wydał kolejną ciekawą książkę o naszej parafii pt. Budownictwo sakralne i sprawy gospodarcze. Będzie ją można nabyć u ministrantów w cenie 20 zł.

3. Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu:

sobota          od 8.30  - Lisiaki Południowe,

                                    - Lisiaki Północne od p. Zielińskich w stronę kościoła

niedziela   od 13.00   - Narożniki i Zadębie od końca do ul. Orzeszkowej.

Prosimy o podwożenie kapłanów w czasie kolędy.

4. Zachęcamy do zakupienia Małego Gościa w którym jest niespodzianka dla dzieci.

Gru 25, 2014

1. Witamy serdecznie miłych Gości, którzy przybyli na Święta do naszej parafii oraz drogich Parafian. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego oraz stałego wzrastania w wierze.

2. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przekazane nam kapłanom życzenia świąteczne oraz upominki na wigilijny stół. Bóg zapłać.

3. Gratulujemy 35 osobom w naszej parafii, które od 25 marca do dziś przez 9 miesięcy modliły się w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych zabiciem i dzisiaj kończą tę modlitwę.

4. Jutro w święto św. Szczepana nie ma Mszy św. o godz. 16.00. na każdej Mszy św. będzie poświęcenie owsa.

5. W przyszłą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Prosimy, by wszyscy małżonkowie przyszli do kościoła razem i byli blisko siebie – w czasie każdej Mszy św. będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

6. Pewna rodzina przekazała na Caritas parafialną 3000 zł. Pieniądze zostały przekazane trzem rodzinom, których dzieci są poważnie chore.

7. Dziękujemy rodzinie z ul. Kopernika za przekazanie choinek do kościoła, Akcji Katolickiej, Staży Pożarnej i wszystkim którzy wykonali piękną szopkę i udekorowali kościół na święta. Bóg zapłać.

8. Zachęcamy do zakupienia Małego Gościa w którym jest niespodzianka dla dzieci.

Gru 20, 2014

1. W poniedziałek od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłosić także tych chorych, którzy nie byli do spowiedzi przed świętami. Prosimy o samochody z rodzin Joanny Błocho i Elżbiety Tracz. Prosimy zadbać o to by nikt z parafian nie był pozbawiony sakramentów świętych przed Świętami.

2. W środę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Prosimy o religijne przeżycie tej rodzinnej uroczystości. W czasie Wieczerzy odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólny pacierz, połammy się opłatkiem i śpiewajmy kolędy. Nie zapomnijmy w tym dniu o samotnych i chorych. Nie spożywajmy w tym dniu potraw mięsnych i alkoholu.

3. Pasterka w Narożnikach będzie o godz. 22. 00, w kościele parafialnym o 24. 00. O godz. 23.40 w kościele w oczekiwaniu na Boże Narodzenie będziemy modlić śpiewem Ciemnej Jutrzni Adwentowej. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w niedzielę. W święto Św. Szczepana nie będzie Mszy św. popołudniowej.

4. Dla wszystkich którzy przyjechali z zagranicy i nie zdążyli się wyspowiadać będzie okazja do spowiedzi w poniedziałek, wtorek i w środę od 6.30 do 7.30. Nie będzie spowiedzi po południu.

5. Rozprowadzane są świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

6. Prosimy by w najbliższą niedzielę małżonkowie obchodzący jubileusz 25 i 50-lecia usiedli w kościele razem, z okazji święta Świętej Rodziny będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej.

7. Z darów serca które zostały złożone w sklepach spożywczych przekazaliśmy 17 rodzinom symboliczne paczki świąteczne o wartości 20 - 30 zł. Bóg zapłać firmie Tarsmak za przekazane dary i wszystkim którzy złożyli dary w sklepach. Bóg zapłać paniom z Caritasu za podział darów i dostarczenie potrzebującym.

8.  Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania podwójnego numeru Gościa Niedzielnego w cenie 7 zł., w którym jest ciekawy wywiad z byłym proboszczem naszej parafii ks. Ignacym Piwowarskim. Prosimy, by rodzice zakupili dzieciom Małego Gościa z niespodzianką.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w środę od godz. 8.00 prosimy panie: Bobro Grażyna, Grabowska Agata, Seternus Katarzyna, Kijowska Elżbieta i w sobotę od godz. 8.00 panie: Wróbel Władysława, Flis Weronika, Moździerz Janina, Błocho Krzysztof.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.