Gru 26, 2015

1. W uroczystość Trzech Króli Kolędnicy misyjni odwiedzą nasze domy, przedstawią scenkę o Bożym Narodzeniu i będą zbierać ofiary na misje. Prosimy, by młodzież z gimnazjum wyuczyła się jak najlepiej tekstów kolędy i przygotowała kolędnicze stroje.

2. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Marii Kułaga.

3. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie „Starego Roku” będzie w czwartek o godz. 16.00. O godz. 15.30 odmówimy wspólnie różaniec, który poprowadzi róża Wandy Minorczyk.

4. W uroczystość Św. Bożej Rodzicielki czyli w Nowy Rok Msze św. jak w każdą niedzielę. Uroczystość ta znosi post piątkowy.

5. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. Serdeczne podziękowanie kierujemy pod adresem strażaków, którzy przywieźli i zainstalowali choinki w kościele - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w poniedziałek od godz. 8.00 prosimy panie: Seternus Katarzyna, Seternus Anna, Gondek Lucyna, Błach Anna.

6. Odwiedziny duszpasterskie w tym tygodniu:

poniedziałek          od 8.30   - Żdżary południowe od końca do p. Adama Sipiora

                                                - Poręby.

wtorek                 od 8.30      - Podlesie

                                                - Zarzecze za rzeką od końca

środa                  od 8.30        - Zarzecze za cmentarzem

                                                 - Górki

czwartek               od 8.30      - Podkościele

 

Prosimy o podwożenie kapłanów w czasie kolędy.

Gru 24, 2015

1. Witamy serdecznie miłych Gości i drogich Parafian, którzy przybyli na Święta do naszej parafii. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego oraz stałego wzrastania w wierze.

2. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przekazane nam kapłanom życzenia świąteczne oraz upominki na wigilijny stół. Bóg zapłać.

3. Jutro w święto św. Szczepana nie ma Mszy św. o godz. 16.00. na każdej Mszy św. będzie poświęcenie owsa.

4. W najbliższą niedzielę Święto Świętej Rodziny. Prosimy, by wszyscy małżonkowie przyszli do kościoła razem i byli blisko siebie – w czasie każdej Mszy św. będzie uroczyste odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.

5. Dziękujemy pewnej rodzinie z Kaczówki i z ul. Granicznej za ofiarowanie choinek do kościoła oraz wszystkim, którzy wykonali piękną szopkę i udekorowali kościół na święta. Bóg zapłać.

6. Z ofiar jakie w tym roku były zbierane na ślubach, zakupiono nowe piękne postacie do szopki.

Gru 19, 2015

1. W poniedziałek będzie w naszym kościele całodzienna spowiedź adwentowa. Porządek spowiedzi do południa od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Po południu od godz. 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Prosimy, by wszyscy parafianie, zwłaszcza młodzież szkół średnich - wyspowiadali się w tym dniu. Roraty w poniedziałek będą o godz. 8.00 i 18.00.

2. Obowiązkowa katecheza parafialna dla klasy IV a w poniedziałek o godz. 17.15. na prałatówce. Po katechezie dzieci maja obowiązek uczestniczyć w roratach.

3. W sklepach do czwartku są wystawione kosze na dar serca dla rodzin potrzebujących wsparcia.

4. We wtorek po wieczornych roratach bardzo ważne spotkanie Pań z Caritasu. W środę od godz. 9.00 rodziny, które otrzymują przed świętami pomoc proszone są o ich odbiór darów z garażu na plebanii.

5. We wtorek od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłosić także tych chorych, którzy nie byli do spowiedzi przed świętami. Prosimy o samochody z rodzin Heleny Pikul i Marii Czerwona. Prosimy zadbać o to by nikt z parafian nie był pozbawiony sakramentów świętych na święta.

6. W czwartek będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Prosimy o religijne przeżycie tej rodzinnej uroczystości. W czasie Wieczerzy odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólny pacierz, połammy się opłatkiem i śpiewajmy kolędy. Nie zapomnijmy w tym dniu o samotnych i chorych. Nie spożywajmy w tym dniu potraw mięsnych i alkoholu.

7. Pasterka w Narożnikach będzie o godz. 22. 00, w kościele parafialnym o 24. 00. O godz. 23.40 w kościele w oczekiwaniu na Boże Narodzenie będziemy modlić śpiewem Ciemnej Jutrzni Adwentowej. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia.

8. Gratulujemy 32 osobom z naszej parafii, które przez 9 miesięcy otaczały modlitwą dzieci nienarodzone zagrożone zabiciem.

9. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w niedzielę. W święto św. Szczepana tradycyjnie nie będzie Mszy św. popołudniowej.

10. Dla wszystkich którzy przyjechali z zagranicy i nie zdążyli się wyspowiadać będzie okazja do spowiedzi we wtorek, w środę i czwartek od 6.30 do 7.30. Nie będzie spowiedzi po południu.

11. Rozprowadzane są świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

12. Prosimy by w najbliższą niedzielę, która jest niedzielą Świętej Rodziny z Nazaretu, małżonkowie usiedli w kościele razem - będzie odnowienie przysięgi małżeńskiej.

13. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania podwójnego numeru Gościa Niedzielnego, jest w nim piękne zdjęcie Świętej Rodziny, wiele ciekawych artykułów choćby np. ten - czy Pan Jezus mógł się przeziębić w Betlejem? Gość jest w cenie 7 zł., jest także nowy numer Żyjmy Ewangelią.

14. Prosimy, aby strażacy we wtorek rano przywieźli do kościoła i zainstalowali choinki.

15. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 11.00 prosimy panie: Dziedzic Joanna, Kacała Justyna, Brzychczy Zuzanna, Pikul Agata oraz w czwartek od godz. 8.00 panie: Taraska Leokadia, Kwiecień Ewa, Nowak Iwona, Seternus Teresa.

Gru 12, 2015

1. W środę rozpoczniemy Nowennę do Dzieciątka Jezus. Nabożeństwo będzie odprawiane po Mszy św. o godz. 7.00 i 17.00. Dzieci I komunijne wraz z rodzicami mają obowiązek uczestniczyć codziennie w tym nabożeństwie. Przychodźmy jak najliczniej na roraty, by modlić się do Dzieciątka Jezus.

2. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Teresy Gondek.

3. W sklepach spożywczych są wystawione kosze na dar serca dla rodzin potrzebujących wsparcia.

4. Obowiązkowa katecheza parafialna dla klas czwartych w poniedziałek, dla klas piątych w środę, a dla klas szóstych w czwartek o godz. 16.15. na prałatówce. Po katechezie dzieci maja obowiązek uczestniczyć w roratach.

5. W niedzielę po każdej Mszy św., oraz codziennie po roratach rozprowadzane są świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

6. Tylko do czwartku 17 grudnia trwa zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego oraz sprzętu elektronicznego. Oczyśćmy nasze domy z elektrośmieci, by pomóc innym.

7. Do końca tego tygodnia można składać chryzantemy z grobów na przyczepę, aby obniżyć koszty wywozu śmieci.

8. Na własnej skórze przekonał się o potędze Bożego Miłosierdzia. Dyszał żądzą zabijania chrześcijan, a przemienił się w misjonarza. Kim był ten człowiek i czego dokonał dla Kościoła, po co jest znowu Rok Miłosierdzia, o tym możemy dowiedzieć się z dzisiejszego Gościa Niedzielnego.

9. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy parafian: Pikul Leokadia, Wójcik Wiesława, Panek Zofia, Madej Henryk.

Gru 05, 2015

1. Dzisiaj przed kościołem składka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. We wtorek będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00 i w Narożnikach o godz. 16.00.

3. O godz. 6.40 będziemy śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia, a o godz. 16.30 różaniec poprowadzi róża Grażyny Chwałek.

4. Zachęcamy do pobożnego udziału w Roratach o godz. 7.00 i 17.00.

5. Panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas po każdej Mszy św. w niedzielę i w ciągu tygodnia rozprowadzają świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

6. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Teresy Kubek.

7. Zachęcamy do wypożyczania i czytania wartościowych książek religijnych z naszej biblioteki parafialnej, która czynna jest w każdą środę godzinę przed wieczorną Mszą św.

8. Obowiązkowa katecheza parafialna dla klasy IV a szkoły podstawowej w poniedziałek o godz. 16.15 na prałatówce. Młodzież ma obowiązek po katechezie uczestniczyć w roratach.

9. Zachęcamy do usunięcia w tym tygodniu chryzantem z grobów i złożenie ich na przyczepę, aby obniżyć koszty wywozu śmieci.

10. Za co Afryka pokochała papieża Franciszka, oraz ciekawostki o nowych polskich błogosławionych możemy przeczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

11. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 8.00 prosimy parafian: Pikul Dorota, Sipior Kazimiera, Sipior Anna, Sipior Teresa oraz w sobotę od godz. 8.00: Kaczmarczyk Maria, Pikul Jolanta, Wąż Stefania, Pikul Agata.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.