Gru 26, 2016

1. Przypominamy, że dziś nie ma Mszy św. o godz. 16.00.

2. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Marii Kułaga.

3. Nabożeństwo dziękczynne na zakończenie „Starego Roku” będzie w sobotę o godz. 16.00. O godz. 15.30 odmówimy wspólnie różaniec, który poprowadzi róża Wandy Minorczyk.

4. Gratulujemy 29 osobom w naszej parafii, które od 25 marca do dziś przez 9 miesięcy modliły się w intencji dzieci nienarodzonych zagrożonych zabiciem i wczoraj zakończyły tę modlitwę.

5. Dzisiejsza składaka przeznaczona jest na Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie.

6. Zachęcamy do nabycia u ministrantów i czytania podwójnego numeru Gościa Niedzielnego, w cenie 8 zł. Zawiera 100 stron ciekawych artykułów o zwyczajach bożonarodzeniowych.

7. Dziękujemy za posprzątanie kościoła. Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła we wtorek od godz. 8.00 prosimy parafian: Błocho Maria, Błocho Alicja, Kowal Lucyna, Sipior Teresa oraz w sobotę: Burzec Lucyna, Moskal Grażyna, Kędzior Teresa, Stopa Bogusława.

Gru 25, 2016

1.Witamy serdecznie miłych Gości i Parafian, którzy przybyli na Święta do parafii. Wszystkim życzymy błogosławieństwa Bożego oraz stałego wzrastania w wierze.

2. Dziękujemy serdecznie wszystkim za przekazane nam kapłanom życzenia świąteczne oraz upominki na świąteczny stół. Bóg zapłać.

3. Jutro w święto św. Szczepana nie ma Mszy św. o godz. 16.00. na każdej Mszy św. będzie poświęcenie owsa.

4. We wtorek poświęcenie wina z okazji święta św. Jana Apostoła.

5. W piątek przypada Święto Świętej Rodziny.

6. Dziękujemy pewnemu parafianinowi, który ofiarował 1000 franków szwajcarskich na odnowienie paramentów liturgicznych w naszym kościele. Bóg zapłać.

7. Dziękujemy Krzysztofowi Kucie i Bartkowi Kopii za ofiarowanie choinek do kościoła oraz strażakom za ich zainstalowanie w kościele. Bóg zapłać.

8. Serdecznie dziękujemy: Katarzynie Szwajkosz, Ewelinie Niewidomskiej Burzec, Bożenie Szwajkosz, Jackowi Burcowi, Janowi Sipiorowi, Krzysztofowi Seternusowi, Januszowi Grabowskiemu za wykonanie pięknej szopki i udekorowanie kościoła na święta, a młodzieży za ustrojenie choinek. Bóg zapłać.

9. Podwójny Gość Niedzielny w cenie 8 zł zawiera 100 stron ciekawych artykułów o zwyczajach bożonarodzeniowych. Zachęcamy do jego zakupienia i czytania.

10. Porządek odwiedzin duszpasterskich w tym tygodniu:

  • wtorek od godz. 8.30 Lisiaki północne od p. Zielińskich do kościoła
  • środa od 8. 30 Kaczówka, Żdżary Północne
  • czwartek od 8. 30 Poręby, Podlesie
  • piątek od 8. 30 Żdżary południowe od końca do. p. Adama Sipiora, Grochowiska
  • sobota od 8. 30 Podkościele.

Gru 18, 2016

1. W środę będzie w naszym kościele całodzienna spowiedź adwentowa. Porządek spowiedzi do południa od godz. 8.30 do 10.00 i od 10.30 do 12.00. Po południu od godz. 15.00 do 16.30 i od 17.00 do 18.00. Prosimy, by wszyscy parafianie, zwłaszcza młodzież szkół średnich - wyspowiadali się w tym dniu. Roraty w środę będą o godz. 8.00 i 18.00.

2. W czwartek od godz. 8.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych. Prosimy zgłosić także tych chorych, którzy nie byli do spowiedzi przed świętami. Prosimy o samochody z rodzin Eugenii Burzec i Władysława Jurasa. Prosimy zadbać o to by nikt z parafian nie był pozbawiony sakramentów świętych przed Świętami.

3. W sobotę będziemy przeżywać Wigilię Bożego Narodzenia. Prosimy o religijne przeżycie tej rodzinnej uroczystości. W czasie Wieczerzy odczytajmy Ewangelię o Narodzeniu Pana Jezusa, odmówmy wspólny pacierz, połammy się opłatkiem i śpiewajmy kolędy. Nie zapomnijmy w tym dniu o samotnych i chorych. Nie spożywajmy w tym dniu potraw mięsnych i alkoholu.

4. Pasterka w Narożnikach będzie o godz. 21. 30, w kościele parafialnym - ze względu na stan zdrowia ks. Prałata będzie o godz. 23. 00. O godz. 22.40 w kościele w oczekiwaniu na Boże Narodzenie będziemy modlić śpiewem Ciemnej Jutrzni Adwentowej. Na Pasterce będzie składka na Fundusz Obrony Życia. W Boże Narodzenie Msze św. tak jak w niedzielę. W święto Św. Szczepana nie będzie Mszy św. popołudniowej.

5. Z powodu dyżurów w spowiedzi jakie my kapłani mamy w innych parafiach Msze św. wieczorne od wtorku będą o godz. 18.00.

6. Prosimy by wszyscy parafianie wyspowiadali się w środę. Nie obciążajmy zapracowanych przed świętami kapłanów koniecznością spowiadania do późnych godzin nocnych. Dla wszystkich którzy przyjadą z zagranicy i nie zdążą się wyspowiadać w środę będzie okazja do spowiedzi w czwartek, piątek i w sobotę od 6.30 do 7.30. Nie będzie spowiedzi po południu.

7. W środę różaniec o 17.30 poprowadzi róża Julii Burzec.

8. Rano i wieczorem po roratach jest odprawiana Nowenna do Dzieciątka Jezus. Prosimy, aby dzieci wraz z rodzicami przychodziły modlić się do Pana Jezusa.

9. Do wtorku w sklepach naszej parafii są wystawione kosze na świąteczny dar serca dla chorych i samotnych parafian.

10. Spotkanie pań z Caritasu we wtorek po Mszy św. wieczornej na plebanii.

11. W dzisiejszym Gościu Niedzielnym jest piękny obrazek Św. Rodziny z modlitwami na Wigilię oraz ciekawe artykuły o zwyczajach bożonarodzeniowych.

12. Strażaków prosimy o przywiezienie i zamontowanie we czwartek rano choinek w kościele.

13. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w czwartek od godz. 12.00 prosimy panie: Gierczyńska Małgorzata, Burzec Jolanta, Doś Stanisława, Witaszek Anna oraz w sobotę od godz. 8.00 panie: Burzec Anna, Niewiadomska Burzec Ewelina, Kupiec Janina, Kupiec Anna.

14. W związku z licznymi kradzieżami do jakich dochodzi w powiecie Policja kieruje do nas apel i ostrzeżenie:

- abyśmy informowali policję o nieznajomych osobach zachowujących się podejrzanie w okolicy naszych domów

-  abyśmy nie przetrzymywali większych ilości pieniędzy w domach, oraz włączali alarmy

-  abyśmy współpracowali z sąsiadami w ochronie własnych domów.

Gru 11, 2016

1. W środę różaniec o 16.30 poprowadzi róża Teresy Gondek.

2. W środę o 17.00 spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

3. Od piątku rano i wieczorem po roratach będzie odprawiana Nowenna do Dzieciątka Jezus. Dzieci ze szkoły podstawowej wraz z rodzicami mają obowiązek uczestniczyć codziennie w tym nabożeństwie.

4. Obowiązkowa katecheza parafialna na prałatówce o godz. 16.15:

- klasa IV b i VI b w poniedziałek

- klasa V a we wtorek

- klasa V b w czwartek

- I klasy gimnazjum we wtorek

- II klasy gimnazjum w czwartek.

5. W sklepach naszej parafii są wystawione kosze na świąteczny dar serca dla chorych i samotnych parafian. W kościele rozprowadzane są także świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

6. W kaplicy w Narożnikach zamontowano we wszystkich ławkach wyścielane gąbką i skajem klęczniki. Koszt materiału i robocizna to kwota 2280 zł. Dziękujemy panom: Janowi Potokowi, Bogdanowi Minorowi, oraz Grzegorzowi Kuźniarowi, Jerzemu Surgotowi i Damianowi Gancarzowi za wykonane wcześniejsze prace. Bóg zapłać.

7. Parafia otrzymała kolejną fakturę za wywóz śmieci z cmentarza na kwotę 1800 zł. Opłaty są tak bardzo wysokie także dlatego, że do kontenerów na cmentarzu przywożone są śmieci z domów prywatnych. Według naocznych świadków niedawno dwóch parafian z ul. Słonecznej i z ul. Górki przywiozło z domu do kontenerów na cmentarzu duże ilości śmieci... Takie zachowanie nigdy nie powinno mieć miejsca!

8. Jeszcze w tym tygodniu na cmentarzu stoi przyczepa na przemarznięte chryzantemy. Prosimy, aby je złożyć na przyczepę, a nie do kontenerów by obniżyć koszty wywozu śmieci.

9. Prosimy sprawy urzędowe w kancelarii parafialnej załatwić w tym tygodniu, ponieważ przez cały przyszły tydzień przed Wigilią będziemy spowiadać w innych parafiach.

10. Przypominamy, o tym że jeśli ktoś nie chodzi do kościoła w naszej parafii, po zaświadczenie do chrztu by być ojcem lub matką chrzestną, na którym jest stwierdzenie, że jest osobą wierzącą i praktykującą - powinien udać się do parafii gdzie chodzi do kościoła.

11. Podczas remontu Grobu Pańskiego w Jerozolimie po raz pierwszy od 500 lat odsłonięto skałę na której spoczywało ciało Pana Jezusa. O tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

12. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00 prosimy panie: Bielat Bożena, Duda Beata, Pyzik Dorota, Mazur Teresa.

Gru 03, 2016

1. Przeżywamy dzisiaj dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Przed kościołem składka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

2. W środę różaniec o 1630 poprowadzi róża Grażyny Chwałek.

3. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 7.00, 10.00, 17.00. W Narożnikach o godz. 16.00. O godz. 6.40 będziemy śpiewać Godzinki ku czci Niepokalanego Poczęcia NMP. O godz. 16.30 różaniec poprowadzi róża Teresy Kubek.

4. W środę o 17.00 obowiązkowe spotkanie dzieci I komunijnych i ich rodziców.

5. Zachęcamy do pobożnego udziału w Roratach odprawianych o godz. 7.00 i 17.00.

6. Obowiązkowa katecheza parafialna dla klasy IV a w poniedziałek o godz. 16.15, a dla VI a szkoły podstawowej we wtorek o godz. 16.15 na prałatówce.

7. W przyszłą niedzielę składka na tacę będzie przeznaczona na rzecz wyposażenia nowo budowanej kaplicy w Szpitalu w Dąbrowie Tarnowskiej.

8. Od dzisiaj Panie z Caritasu i dzieci ze Szkolnego Koła Caritas po każdej Mszy św. w niedzielę i w ciągu tygodnia rozprowadzają świece na wigilijny stół oraz pobłogosławione opłatki.

9. Dziękujemy serdecznie Marii i Emilowi Jaje ze Smykowa za ofiarę 500 zł., oraz pewnej osobie z Narożnik za 300 $ na remont ogrodzenia przy kaplicy w Narożnikach. Bóg zapłać.

10. Jak wszyscy dobrze wiemy nasz kościół jest położony na piasku, blisko bardzo ruchliwej powiatowej drogi, na której wyhamowują ciężkie samochody i dlatego niestety nasz kościół poddany jest nieustannym wstrząsom. Z tego powodu pękają granitowe płytki w posadzce w kaplicach bocznych oraz w prezbiterium kościoła. W tym tygodniu firma z Dębicy wykuła popękany marmurowy podstopień w prezbiterium kościoła i zamontowała nowy. Koszt materiału i robocizna to kwota 1200 zł.

11. Zachęcamy do wypożyczania i czytania wartościowych książek religijnych z naszej biblioteki parafialnej, która czynna jest w każdą środę godzinę przed wieczorną Mszą św.

12. Ponieważ chryzantemy na grobach już przemarzły prosimy, aby do końca tego tygodnia wszystkie chryzantemy zabrać do domów lub złożyć na przyczepę, aby obniżyć koszty wywozu śmieci.

13. Jak uchronić się od często dziś występującego raka skóry, zastawka aortalna ratuje życie seniorom, dlaczego handlowcy skradli św. Mikołaja - o tym warto poczytać w dzisiejszym Gościu Niedzielnym.

14. Dziękujemy za posprzątanie kościoła w minionym tygodniu - Bóg zapłać. O posprzątanie kościoła w sobotę od godz. 8.00: Kogut Katarzyna, Molęda Przemysław, Kuta Teresa, Bielat Janina.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.