Gru 08, 2016

Ks-BogusLaw-SobusiakJest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk biskupa diecezjalnego Wiktora Skworca, w katedrze tarnowskiej dnia 20 maja 2006 r. Magisterium z teologii uzyskał w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie na podstawie pracy: „Miłosierdzie Boże i style miłosierdzia ludzkiego”.

Po święceniach został skierowany do pracy duszpasterskiej jako wikariusz w parafii pw. św. Stanisława BM w Brzeźnicy koło Bochni. Następnie pracował w parafii pw. św. Antoniego w Nagoszynie. Po 4 latach pracy w parafii pw. Imienia Maryi Panny w Ptaszkowej przybył do parafii pw. św. Kazimierza Radgoszczy.

Sie 02, 2014

Ks. mgr lic. Robert Osak jest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk Bp. Ordynariusza Wiktora Skworca, w katedrze tarnowskiej dnia 26 maja 2007 r. Magisterium z teologii uzyskał w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie na podstawie pracy: „Wychowanie dzieci do 6 roku życia w rodzinie na podstawie badań prowadzonych w parafii pw. Antoniego Padewskiego w Nagoszynie”.

Po roku pracy duszpasterskiej w parafii pw. św. Marcina biskupa w Mogilnie, podjął studia licencjackie na Wydziale Teologicznym PAT w Krakowie, Sekcja w Tarnowie. Studia te ukończył 24 czerwca 2011 r. Pracował w parafii Rajbrot pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny jako wikariusz skąd przybył do Radgoszczy.

Sty 21, 2011

zelaznyUrodził sie 9 listopada 1983 r. Jest synem Stanisława i Izabeli. Zamieszkały w Baryczkowie.
Do Szkoły Podstawowej uczęszczał w Uściu Solnym w latach 1990-1998.
I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Kazimierza Wielkiego w Bochni. Teologię studiował w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie. Studia ukończył magisterium z teologii moralnej na podstawie pracy: „Udział w życiu Kościoła osób żyjących w związkach niesakramentalnych”.

Maj 17, 2010

labuzJest kapłanem diecezji tarnowskiej. Święcenia prezbiteratu przyjął z rąk arcybiskupa Jerzego Ablewicza, w katedrze tarnowskiej dnia 4 czerwca 1989 r. Magisterium z teologii uzyskał w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie na podstawie pracy „Proboszczowie parafii Szczucin 1326-1980”. Po trzech latach pracy duszpasterskiej w parafii pw. Podwyższenia Krzyża św. w Tarnowie – Krzyżu został skierowany na studia licencjackie na Papieskiej Akademii Teologicznej w Krakowie w Instytucie Teologicznym w Tarnowie. Studia licencjackie odbywał pracując równocześnie jako wikariusz w parafii pw. MB Nieustającej Pomocy w Mielcu, a następnie w parafii pw. św. Floriana w Uszwi.

Maj 17, 2010

Dominik_FurgalPrzyszedł na świat 21 kwietnia 1982 r., jako najstarszy syn, Alicji i Stanisława Furgał. Dzieciństwo i młodość spędził w rodzinnych Jaźwinach. Tu rozpoczął szkołę podstawową (klasy 1-4), a ukończył w Czarnej (klasy 5-8). Edukację kontynuował w Liceum Ogólnokształcącym im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy. Po złożeniu egzaminu maturalnego wstąpił do seminarium duchownego w Tarnowie. Jego uwieńczeniem było magisterium z teologii na podstawie pracy magisterskiej Cielesny aspekt zmartwychwstania umarłych w świetle polskojęzycznych publikacji teologicznych (1992-2002).