Wrz 18, 2011

Jubileuszowa Pielgrzymka ministrantów do Katedry w Tarnowie

W sobotę 17 września ministranci z naszej Parafii pod opieka wikariusza ks. Rafała Żelaznego udali się na pielgrzymkę do tarnowskiej Katedry. Celem pielgrzymki był udział w jubileuszu Liturgicznej Służby Ołtarza w odbywającym się z okazji roku jubileuszowego 225-lecia diecezji tarnowskiej. Podczas Mszy świętej biskup diecezjalny Wiktor Skworc zwrócił uwagę uczestnikom liturgii, że służba przy ołtarzu to nie tylko wyróżnienie i zaszczyt, ale także powołanie. Msza święta zakończyła się aktem zawierzenia Liturgicznej Służby Ołtarza Diecezji Tarnowskiej Matce Bożej. Po skończonych uroczystościach wszyscy uczestnicy zostali zaproszeni na poczęstunek do Seminarium Duchownego, a później na projekcję filmu misyjnego. W drodze powrotnej uczestnicy pielgrzymki nasi ministranci zatrzymali się w Żabnie, gdzie rozegrali towarzyski mecz z tamtejszymi ministrantami, który zakończył się remisem.

Wrz 18, 2011

Pielgrzymka do Odporyszowa

W sobotę 10 września zebraliśmy się w kościele parafialnym, aby po krótkich modlitwach i błogosławieństwie ks. Proboszcza wyruszyć piechotą do sanktuarium Matki Bożej w Odporyszowie. Pan Bóg obdarzył nas wyśmienitą pogodą oraz wlała w nasze serca gorliwość i dlatego w pielgrzymce wzięło udział blisko 350 osób. Jak to zwykle w czasie pielgrzymki nie tylko szliśmy, ale modliliśmy się pobożnie. Zaraz na początku śpiewaliśmy Godzinki, które niektórzy z uczestników słyszeli po raz pierwszy... Grupa z parafii Radgoszcz Krzywda pod opieką ks. proboszcza Andrzeja Nowaka przewodniczyła modlitwie różańcowej. Z kolei młodzież naszej parafii z jej moderatorem ks. Rafałem Żelaznym przeprowadziła rozważania Drogi Krzyżowej i Koronki do Miłosierdzia Bożego. Mimo komplikacji zdrowotnych śpiew prowadziła pa. Maria nasz organistka. W Sanktuarium uczestniczyliśmy w Mszy św.  Słowo Boże zachęciło nas do jeszcze większego zaufania Panu Bogu.

Wszystkim, którzy tak bardzo licznie wzięli udział w sobotę w pielgrzymce do Odporyszowa i za świadectwo wiary duszpasterze składają serdeczne - Bóg zapłać.

Wrz 14, 2011

Poświęcenie Krucyfiksu

W uroczystość Podwyższenia Krzyża św. 14.09.2011 r. o godz. 17.30 młodzież klas III przygotowująca się do sakramentu bierzmowania w naszej parafii przeprowadziła rozważania w czasie Drogi Krzyżowej. Rozważania przygotował Ks. Proboszcz. Myśli i refleksje tego pięknego rozważania do czynnej obrony Krzyża Pana Jezusa, Pisma Świętego, a przede wszystkim Eucharystii z wielkim przeżyciem i zaangażowaniem przedstawili kandydaci do bierzmowania. Najwyższy już czas, abyśmy zdecydowanie zaczęli bronić naszej świętej wiary. Pewien pseudo artysta - "śpiewak" publicznie, w czasie koncertu oświadczył, że Kościół katolicki to: „największa zbrodnicza sekta”, a wcześniej zniszczył Pismo św. mówiąc: „jedzcie to g...). Aktualnie za udział w pewnym programie „artystycznym” jest opłacany przez TVP z naszych wpłat za abonament. Zapraszamy wszystkich parafian do zdecydowanego protestu przeciwko jawnej, pogardliwej i oczerniającej nas katolików działalności tego satanisty. Adres pod ktory można wysyłać protest zostanie w najbliższym czasie podany. 

Wrz 13, 2011

DANE OSOBOWE KANDYDATA DO SAKRAMENTU BIERZMOWANIA

 

  1. Nazwisko i imię......................................................................................................
  2. Miejsce i data urodzenia.........................................................................................
  3. Imiona rodziców.....................................................................................................
  4. Miejsce chrztu (dokładny adres z kodem włęcznie)..................................................
  5. Miejsce i data Pierwszej Komunii w.......................  ...............................................
  6. Obecny adres zamieszkania............................. .......................................................
  7. Szkoła i klasa..........................................................................................................

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.