Sie 27, 2011

Ołtarz boczny Najświętszego Serca Pana Jezusa

Przez ponad 9 miesięcy ołtarz boczny pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa poddawany był gruntownej renowacji. Po zdemontowaniu w grudniu 2010 r. trafił do pracowni konserwatorskiej. Został poddany dokładnym badaniom. Konserwator Zabytków p. mgr Monika Magiera określiła zakres prac do wykonania, po czym przystąpiono do prac. Najpierw zdjęto przy pomocy środków chemicznych warstwę przemalowań - kilka warstw farby olejnej: zielona, błękitna, ultramaryna. Po tych pracach nastąpiła impregnacja, odgrzybianie i wykonanie nowych partii detali zniszczonych przez korniki i wilgoć. Następnie położono materiały wyrównujące ubytki oraz metodą scalania dokonano rekonstrukcji malowania całości ołtarza.

Prace przy renowacji ołtarza były niezwykle żmudne, pracochłonne i niezwykle kosztowne, ale za to teraz ołtarz wygląda olśniewająco. Zapraszamy nie tylko do jego podziwiania, ale przede wszystkim do modlitwy zanoszonej do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

Sie 21, 2011
Z racji zbliżającego się jubileuszu 150-lecia konsekracji naszego kościoła, który będziemy obchodzić - jak Pan Bóg pozwoli za rok - staraniem Ks. Proboszcza został wydany duży piękny, kolorowy kalendarz z najpiękniejszymi obiektami kultu w naszym kościele. Cena jednego kalendarza to kwota 10 zł. Dochód ze sprzedaży jest skromną cegiełką na pokrycie kosztów renowacji polichromii prezbiterium. Wypada by kalendarz ten był w każdym domu w parafii. Zakupmy kalendarz naszym bliskim i znajomym.

Sie 21, 2011
Gościmy w naszej parafii naszego rodaka ks. Andrzeja Panka pracującego w USA. Przebywa na urlopie wypoczynkowym w rodzinnym domu. Głosił słowo Boże dzieląc się z nami świadectwami wiary katolickiej z jakimi spotyka się w swojej amerykańskiej diecezji. Jego parafianom spodobało się wezwanie i zachęta, by byli nie tyle przeciętnymi wierzącymi w Chrystusa, ale katolikami 100 %. My oczywiście także, powinniśmy dążyć do celu, którym jest piękne szlachetne codzienne życie.

Sie 15, 2011

Z okazji uroczystości Wniebowzięcia NMP gościmy w naszej parafii misjonarza z Afryki ks. Sławomira Głodzika. Przez ostatnie 10 lat pracował na misjach w Republice Centralnej Afryki. Teraz rozpoczyna pracę duszpasterską misji Polskiej w Paryżu. W głoszonym słowie Bożym wzywał obecnych na nabożeństwach do naśladowania Matki Bożej - najdoskonalszej z ludzi, która zawsze była wierna Chrystusowi nie tylko w słowach, ale przede wszystkim w świadectwie swojego życia.

Polecamy osobę ks. Misjonarza waszym modlitwom, gdyż udaje się na leczenie do szpitala.

Lip 27, 2011

Po prawie 2 miesiącach prac konserwatorskich, zostały ukończone zabiegi nad renowacją polichromii kaplicy bocznej Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po zdjęciu przy pomocy specjalnych środków chemicznych warstwy przemalowań olejnych wykonanych w latach XIX ubiegłego wieku, uzupełniono ubytki w drewnie spowodowane działalnością warunków atmosferycznych (przez nieszczelny dach wlewała się woda i część desek z suficie była zgnita i spróchniała. Po zaimpregnowaniu sufitu i ścian bocznych, konserwator sztuki pani mgr Alina Kostka Bernady wraz ze swoimi pracownikami dokonała scalenia kolorystycznego polichromii. Komisja konserwatorska zaakceptowała wykonane prace.

Całość wykonanych prac pokryła parafia, poprzez pracę nad oczyszczeniem ścian - którą wykonali mieszkańcy Małego Dworu pod kierunkiem pracownika konserwatorskiego oraz ze składek zbieranych do kopert w III niedzielę miesiąca. Mamy do zapłacenia jeszcze jedną ratę za wykonane prace.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.