Maj 28, 2011
Ks. R. Biel dziękuje wszystkim, którzy z okazji 20 rocznicy święceń kapłańskich zaszczycili Go darem modlitwy i dobrego słowa. Szczególne podziękowania kieruje do Kapłanów, Strażaków i Przedszkolaków. Swoją wdzięczność wobec Rodaków wyraził we Mszy św. odprawianej w rocznicę święceń w Lublinie przy sarkofagu abpa Życińskiego, który udzielał mu święceń.

Maj 23, 2011

Renowacja polichromii kaplicy bocznej

Prace na renowacją wnętrza polichromii naszego kościoła posuwają się zgodnie z planem. Od 22 grudnia 2010 r. ołtarz Najświętszego Serca Pana Jezusa przebywa w pracowni konserwatorskiej p. M. Dańca w Wiśniczu. Prace są już na ukończeniu. W maju rozpoczęły się prace nad renowacją polichromii. Pod kierunkiem konserwator p. A. Kostki Bernady zdjęto pierwszą warstwę przemalowań olejnych wykonnaych w 1981 r. następnie oczyszczono z brudu kolejną warstwę malowideł. Przy okazji odkryto kolejne przemalowania: są nimi zamalowane ozdoby na podłuczu oraz scena ofiarowania Pana Jezusa w Świątyni Jerozolimskiej, która znajduje się na bocznej stronie kaplicy (obecnie nie widoczna). Z braku pieniędzy w najbliższym czasie nie będzie podjęta konserwacja ołtarza św. Franciszka – koszt ok. 75 000 zł. Dalsze prace zostaną wznowione po komisji konserwatorskiej.

Maj 22, 2011

Jubileusz ks. prałata R. Biela

Nasz rodak ks. prałat Robert Biel, wikariusz biskupi ds. zakonnych obchodzi w środę jubileusz 20 lecia święceń kapłańskich. Z tej okazji życzymy mu Bożego błogosławieństwa, opieki Matki Bożej, zdrowa i wszelkiej pomyślności w posłudze kapłańskiej. Na Mszy św. o godz. 18.00 wraz z jego Rodzicami i Strażakami będziemy się modlić o potrzebne łaski dla Księdza Jubilata.

Maj 22, 2011

Konserwacja elewacji kościoła

Zgodnie z planem, po dwóch latach od założenia nowej elewacji wykonanej z modrzewia przystąpiliśmy do jej ponownej konserwacji. W wielu miejscach od strony południowej, a od strony zachodniej prawie w całości, w wyniku opadów atmosferycznych, a przede wszystkim słońca, zanikła woskowa powłoka wykonana przez potrójne malowanie niemieckim środkiem Apicor. Dalsze zwlekanie z konserwacją groziłoby nie odwracalnymi zmianami w strukturze desek. Po oględzinach z wykonawcami i producentem przystąpiliśmy do konserwacji. Zgodnie ze sztuka malarską najpierw trzeba dokonać zmatowienia poprzez czyszczenie papierem ściernym całości deskowania, a następnie położyć nowy środek zabezpieczający przed robactwem i warunkami atmosferycznymi. Prace na wysokości wykonujemy przy pomocy zwyżki i przy pomocy wykwalifikowanych pracowników. Części położone niżej poddają renowacji parafianie.

Prosimy o pomoc w pracach wyznaczonych mieszkańców oraz wszystkich parafian o modlitwę o szczęśliwy przebieg prac.

Maj 22, 2011

Renowacja chóru organowego

Dzięki staraniom Ks. Proboszcz nasza parafii otrzymała od Starostwa Powiatowego w Dąbrowie Tarnowskiej dotację w wysokości 10 000 zł. na renowację chóru organowego. Kwota ta wystarczyła tylko na renowacje balustrady chóru. Parafia pokryła koszty związane z wykonaniem nowej modrzewiowej podłogi na chórze (wykorzystano deski pozostałe z remontu szolowania kościoła). Jak wkład własny oczyściliśmy sufit chóru i zabezpieczono go przed dalszym niszczeniem. Firma konserwatorska p. A. Kostki Bernady z Tarnowa odnowiła polichromię balustrady i sufitu. W przyszłości, gdy zgłosi się sponsor zostanie wykonana dębowa, stylizowana na wzór ławek boazeria na 4 filarach podtrzymujących chór. Dziękujemy wszystkim parafianom za wykonane prace.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.