Maj 22, 2011

Bierzmowani składają dar ołtarza

 

W parafii pw. NMP Wspomożenia Wiernych młodzież z naszej parafii otrzymała poprzez posługę JE ks. bpa Władysława Bobowskiego sakrament bierzmowania. Młodzi zostali umocnieni darami Ducha Świętego na dalsze lata swojego życia, szczególnie na czas dorastania, kiedy to na młodych czyha tyle pokus i niebezpieczeństw, które podsuwa współczesny świat. Wielu, niestety wpada w sidła zła i stacza się z drogi wyznaczonej nam przez Chrystusa.

Zgodnie z tradycją młodzież, a właściwie rodzice złożyli piękny dar na renowację zniszczonej figury św. Jana Apostoła z bocznego ołtarza Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prace zostały wykonane w pracowni p. konserwator mgr A. Kostki Bernady w Tarnowie. Żmudne prace kosztowały 3000 zł. dziękujemy za dar 2250 zł. Figura przez cały Wielki Post stała pod krzyżem przy ołtarzu. Gdy ołtarz boczny zostanie odnowiony, figura powróci na swoje stałe miejsce.

Maj 22, 2011

Diakon na praktyce

W naszej parafii przebywał na praktyce duszpasterskiej diakon Damian Migacz. Pochodzi z parafii pw. św. Małgorzaty z Nowego Sącza. Przez 6 tygodni katechizował dzieci i młodzież w naszym Zespole Szkół Publicznych, głosił homilie, prowadził nabożeństwa pasyjne, a przede wszystkim swoją postawą na modlitwie i posłudze diakońskiej ubogacał siebie i nas.

Życzymy mu wszelkiego Bożego błogosławieństwa, mocy Ducha Świętego nie tylko na czas przygotowywania się do kapłaństwa, ale przede wszystkim w kapłańskim posługiwaniu. Po święceniach zapraszamy na uroczystość Bożego Ciała z celebrą Prymicyjnej Eucharystii i ze słowem Bożym. Szczęść Boże.

Maj 02, 2011

Renowacja polichromii kaplicy bocznej

Prace na renowacją wnętrza polichromii naszego kościoła posuwają się zgodnie z planem. Od grudnia 2010 r. ołtarz Najświętszego Serca Pana Jezusa przebywa w pracowni konserwatorskiej p. M. Dańca w Wiśniczu. Prace są już na ukończeniu. W maju rozpoczęły się prace nad renowacją polichromii. Pod kierunkiem konserwator p. A. Kostki Bernady zdjęto pierwszą warstwę przemalowań olejnych z 1981 r., po czym oczyszczono z brudu kolejną warstwę malowideł. Przy okazji odkryto kolejne przemalowania: są nimi zamalowane ozdoby na podłuczu oraz scena ofiarowania Pana Jezusa w Świątyni Jerozolimskiej, która znajduje się na bocznej stronie kaplicy (obecnie nie widoczna). Z braku pieniędzy w najbliższym czasie nie będzie podjęta konserwacja ołtarza św. Franciszka – koszt ok. 75 000 zł. Dalsze prace zostaną wznowione po komisji konserwatorskiej.

Kwi 20, 2011

 Adoracja Pana Jezusa w czasie Triduum Paschalnego

 

1. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Czwartek:

od 19.30 do 20.30 - Towarzystwo Przyjaciół Seminarium Duchownego,

od 20.30 do 21.30 - Kapłani.

 

2. Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy w Wielki Piątek:

-         od godz. 9.00 młodzież gimnazjalna,

-         o godz. 10.00 Droga Krzyżowa i adoracja dla wszystkich dzieci z przedszkola i podstawówki.

-         od 11.00 do 15.00 adoracja prywatna.

-         o godz. 15.00 uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego, dla chorych i tych którzy nie mogą przyjść na Liturgię wieczorem.

-         od 17.00 do 18.00 róża Władysławy Pikul.

 

3. Adoracja Pana Jezusa w Grobie w Wielki Piątek:

-         od godz. 20.30 do 21.30. Akcja Katolicka

-         od godz. 21.30 - do 22.30 róża pani Renaty Podosek

-         od 22.30 do 24.00 adoracja prywatna.

 4. Adoracja Pana Jezusa w Grobie w Wielką Sobotę

-         od godz. 8.00 do 13.00 Koronka do Milosierdzia Bożego po każdym poswięceniu i adoracja prywatna.

-        od godz. 16.00 do 19.00 adoracja prywatna.

 

-         od godz. 16.00 do 19.00 adoracja prywatna.

Kwi 20, 2011

Barierki – pomoc nie tylko dla starszych

Po długim oczekiwaniu spowodowanym komplikacjami u pod wykonawców i srogą zimą zostały zamontowane przy wszystkich drzwiach wejściowych do kościoła oraz na schodach prowadzących do kościoła barierki. Zostały zaprojektowane przez naszych Parafian. Po uzyskaniu akceptacji przez Dyrektora Delegatury WUOZ w Tarnowie p. mgr T. Ceterę wykonano je w firmie parafianina W. Wałaszka. Są zrobione z grubej stali, ocynkowane i pomalowane. Będą chroniły nas zwłaszcza w okresie zimowym przed nieszczęśliwymi upadkami.

Serdecznie wszystkich prosimy, szczególnie rodziców, by dzieci nie niszczyły ich wchodzeniem lub huśtaniem. Kosztowały nas bowiem aż 18 500 zł.

Aktualności

Ogłoszenia parafialne

Warto przeczytać

Please publish modules in offcanvas position.